PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35912}

Kult

The Wicker Man
7,0 8 079
ocen
7,0 10 1 8079
7,3 15
ocen krytyków
Kult
powrót do forum filmu Kult

Co trudne nie jest bo horroru tu w ogóle nie ma. A piosenek - choć nie w tradycyjnej musicalowej formie - jest od groma. Opowieść jest o policjancie który zagląda na kompletne zadupie w poszukiwaniu dziewczynki która tam niby zagineła, jak podaje anonimowy donos. Problem w tym, że nikt tam o takiej dziewczynce nie słyszał...

Ciekawie. Ale to tyle dobrego. Policjant odkrywa, że działa tu oficjalnie jakiś kult, na co on: "Co??? Nie uczycie tych dzieci nauk chrześcijaństwa? Poganie! Dzikusy!". Na podobny stuff zejdzie 1/3 filmu. Drugie 1/3 zejdzie na piosenki. Reszta na fabule, ale z tą mam problem.

Przede wszystkim, reakcje ludzi nie były naturalne. Policjant przybywa i od razu: "Gdzie ona jest?!", jakby się spodziewał, że porywacz jest jednym z tych kilku ludzi na przystani gdy akurat przybył. Nie mówiąc już o wierze w przyznanie się. Potem jest ta reakcja na kult, na zwyczaje mieszkańców, na informacje o porwanej... On nic nie robi z tymi informacjami, w finale po prostu zaczyna chodzić po domach i szukać jej. Detektyw, nie ma co.

Zgoda, posąg na koniec świetny. I trzeba oddać filmowi, że nie jest tak zły jak remake. Jest Szkocja, muzyka, akcent... Ale to tyle.


4/10.

_Garret_Reza_

"The shadow of The Wicker Man is rising up again..." \m/

_Garret_Reza_

Żeby ta 1/3 muzyki była chociaż dobrze dopasowana. Przynajmniej twoje liczby wszystko podsumowują xD

_Garret_Reza_

Zgadzam się cienizna jedyny plus to cyrki Britt Ekland Christopher Lee wyglądał śmiesznie niż strasznie klimat słaby wyłączyłem po 47 minucie.

ocenił(a) film na 4
Ruben_fw

Zawsze warto dokończyć film, szczególnie jeśli chce się go oceniać.

_Garret_Reza_

Wiem ale jakoś klimat mi nie pasi ty tak samo oceniłeś na 4 ujdzie.

Ruben_fw


"dopóki nie wszedłem do internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu (PRZEMĄDRZAŁYCH) idiotów" (St. Lem).

ocenił(a) film na 9
_Garret_Reza_

Bardzo dobry film a ocena chyba wynika chyba z ideologi niźli filmu. Większość krytyków oraz Brytyjczyków uważa iż jest to najlepszy brytyjski film jaki kiedykolwiek powstał. .

ocenił(a) film na 4
katarzyna_czyzyk

Jakiej ideologii?

ocenił(a) film na 5
katarzyna_czyzyk

Skąd takie informacje?

katarzyna_czyzyk

Zawsze śmieszy mnie używanie argumentum ad verecundiam; "X uważa, że film Y jest wybitny, skoro się nie zgadzasz to jesteś ignorantem". Abstrahując od tego, jak niemerytoryczny jest to argument, bo ocena filmu to nie rozwiązywanie równania matematycznego, które ma jedno poprawne rozwiązanie i oceniając film każdy może mieć swoją opinię, to może podałabyś źródło do tych "krytyków" i "Brytyjczyków" bo Twoja wypowiedź przypomina artykuły z brukowców w stylu "amerykańscy naukowcy odkryli..." :)

_Garret_Reza_


"dopóki nie wszedłem do internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu (PRZEMĄDRZAŁYCH) idiotów" (St. Lem).

ocenił(a) film na 4
kotbury

O, polecasz coś Lema? Niedawno przeczytałem "Niezwyciężonego".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones