PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115676}

Kupiec wenecki

The Merchant of Venice
7,3 13 707
ocen
7,3 10 1 13707
6,8 4
oceny krytyków
Kupiec wenecki
powrót do forum filmu Kupiec wenecki

Film Kupiec wenecki podobał się mi ze względu na jedną z najlepszych ról w twórczości Ala Pacino, ciekawą postać Portii, za kostiumy, klimat a przede wszystkim za poruszenie ponadczasowych problemów. Jest w nim mowa o chciwości, sprawiedliwości, przyjaźni, prawie, przebiegłości a puentą, może być zdanie Bassanio "To co na zewnątrz najmniej jest znaczące. Świat daje się oszukać ornamentom" albo mowa Żyda "(...) Żyd Marznie w zimie i grzeje grzbiet tak samo jak chrześcijanin. Jeśli nas ukłujecie czy nie krwawimy? Jeśli nas łaskoczecie czy się nie śmiejemy?A gdy nas skrzywdzicie czy się nie zemścimy?Skoro we wszystkim jesteśmy podobni w tym względzie takoż.(...)

adenirka

Pięknie napisane:)!!!Dla mnie po "Zapachu kobiety",to druga rola genialna rola Ala Pacino również:)!!!

ocenił(a) film na 8
dominika_gogolek

Racja w "Zapachu..."był świetny. Podobały mi się jego rolę także w "Czlowieku z blizną", "Ojcu chrzestnym". "Adwokacie diabła" i "Zawodowcach"!!!

ocenił(a) film na 9
adenirka

Kostiumy, które nie są z plastiku i po prostu niesamowity Pacino. Udało mu się zrobić tak, że Shylock nie jest ani biednym męczennikiem, ani ostatnią kanalią, tylko facetem z osobistą urazą starającym się przekonywająco wyrównać rachunki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones