PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531008}

Kwarantanna 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal
5,1 7 171
ocen
5,1 10 1 7171
Kwarantanna 2: Terminal
powrót do forum filmu Kwarantanna 2: Terminal

Szczury w samolocie

ocenił(a) film na 3

Zacznę może nie tyle od błędów co od przesady jaką nam tu
pokazano w nadmiernych ilościach. No, ale gdyby nie szczury,
kot i ukryta broń, filmu by po prostu nie było. Nie wierzę w to,
że tak łatwo można przemycić na pokład samolotu te
''niezauważalne'' rzeczy, a tym bardziej w Stanach
Zjednoczonych, gdzie po zamachach, stawia się ponoć na
bezpieczeństwo jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Cholera
wie co jeszcze mieli przy sobie inni pasażerowie. Jak to
wszystko nadal tak funkcjonuje jak funkcjonuje, to tylko
czekać, aż znów coś wyleci w powietrze. Ja wiem, że to tylko
film, a twórcy pewnie chcieli, abyśmy do tego podeszli z
dystansem i skupili się na fabule, ale tych absurdów nie da
się przeoczyć. Ale nie to mnie najbardziej raziło w tym
horrorze. Sam scenariusz niesie ze sobą tylko jedno co ma
sens. To nie wysadzanie gmachów, rakiety czy 21 grudzień
jest zagrożeniem dla ludzkości, a właśnie to co może nas
wyplewić powoli i systematycznie w kolosalnej grupie na
obszernym terenie. Broń biologiczna masowego rażenia. I ten
temat jest na dzisiejsze czasy aktualny oraz poruszany już
parę razy. Gorzej jest z realizacją tego planu w filmie i sposób
w jaki nam to podano. W tym filmie to nie bezradność ofiar
była najbardziej widoczna, a bezsilność scenarzysty i
reżysera. Może dla niektórych miało sens to co się działo w
terminalu, ale mnie te ciągłe ucieczki, plątaniny między
pasażerami, a także dziwaczne porykiwania zarażonych
rodem z lwiej klatki w zoo, raz nudziły, a innym razem bawiły
swoją żałosnością. Dochodzi jeszcze gra aktorów na słabym,
bo nawet nie przeciętnym poziomie, no niech będzie, że takim
sobie. Można przejść obok i nie zauważyć.
Służby specjalne nie zdążyły chyba w porę zareagować, bo
kołująca maszyna, której nikt nie ''osacza'' ,a następnie jeden
pracownik lotniska, który służy za przewodnika po hangarze,
to też jakiś absurd. Tych ludzi nie powinno się wypuścić w
takim stanie z samolotu w ogóle. A nie oni biegają tam i z
powrotem, a w tle widać pilotów siłujących się ze śliniącym
się grubasem :) Później jest już tylko lekki chaos juk
wspominałem, szerzą się głupoty i niedorzeczności, a scena
z poświęceniem się jednej z bohaterek ''dla sprawy'' wywołała
we mnie szlochanie śmiechem.
Końcówka denna, a całość uznaję za kompletną słabiznę.
Nie dostrzegłem ani klimatu strachu, ani żadnego napięcia.
Takie to bezpłciowe. Do tej trói dorzucę jeszcze może uroczą
Julie Gribble czyli Susan oraz niezłą Noree Victoria.
Zdaje się, że ''Opętani'' jest trochę lepiej zrealizowanym
filmem, od ''Kwarantanna 2''. Chyba sięgnę po niego dla
przypomnienia. Tutaj tylko 3/10.
Pozdrawiam

djrav77

Ciekawe to, co napisałeś...
Chyba jednak nie zdecyduję się obejrzeć tego filmu. Jestem niemal przekonana, że mi się nie spodoba i najzwyczajniej szkoda na niego czasu.
Za bardzo nie lubię przesady, niedorzeczności i głupoty ;)

ocenił(a) film na 5
vectra_gts

No właśnie teraz tym chętniej obejrzałabym ten film żeby sprawdzić czy opinia jest trafna. Ja czasem tak robię coś ma złą opinię to oglądam i porównuję.

ocenił(a) film na 3
Ewelina10070

No i jak widzę obejrzałaś, a ocena wyższa niż u mnie. Tylko kilka filmów jest tak beznadziejnych, że odradzam po ich sięganie, gdyż to ewidentna strata czasu. Przykładem jest ''Kac Wawa''. Nawet ''Mordercze mrówki'' (chociaż u mnie też mają 1/10), są lepszym filmem, bo przynajmniej można pośmiać się z głupot jakie serwują nam twórcy.

ocenił(a) film na 5
djrav77

Ja tu nie mówię o swojej ocenie, tylko że czasem warto obejrzeć mimo wszystko.

Ewelina10070

Eeee... tam! Wolę iść na rolki :)

ocenił(a) film na 5
vectra_gts

No i po sprawie ;)

ocenił(a) film na 9
djrav77

Tylko odnośnie szczurów, kota i broni (na początek). Otóż:
1. Broń była w luku bagażowym, jeśli była zgłoszona to jest to legalne.
2. Kot był w torbie podróżnej, są linie, które takie coś dopuszczają.
3. Szczury ktoś z obsługi lotniska pomógł przemycić, przecież mówił to wyraźnie.

Teraz o służbach specjalnych:
Polot podkołował pod nieczynny terminal bez zezwolenia, miał czekać na pasie. Ten "jeden pracownik" trafił im się jak ślepej kurze ziarno, bez niego zakończyliby wycieczkę w korytarzu wejściowym. Poza tym wszystkie wyjścia z terminalu zostały natychmiast odcięte zdalnie. I właśnie, to był terminal, a nie hangar.

Co do reszty wydarzeń, to już kwestia gustu, więc nie dyskutuję.
Natomiast zakończenie prawdopodobnie miało być otwarte i dawać pole działania dla dalszego ciągu (ten kot).

ocenił(a) film na 3
angeldog

Jedni szukają dziury w całym, inni dopisują własne ideologie, a jeszcze ktoś znajdzie wyjście z każdej sytuacji :D
Reszta jest kwestią gustu jak sam zauważyłeś.

ocenił(a) film na 9
djrav77

A w której z tych grup Ty się mieścisz? Ja jestem w czwartej: ci, którzy widzą...

ocenił(a) film na 3
angeldog

Tak się składa, że ja też jestem spostrzegawczy i widzę to, co widzieć powinienem.
Widzę również, że jesteś dosyć rozrzutny w swoich ocenach. Jeżeli jest zabawnie, to nie widzisz absolutnie żadnych wad w filmie. Śmiejesz się i tylko to się liczy. To samo tyczy się innych gatunków, m.in. horrorów. Jest przerażająco i to jak widać wystarcza Ci do ''przylepienia'' filmowi oceny 9/10. Czy aby nie tak to wygląda w Twoim przypadku?
Ciekawie tłumaczysz te punkty, które wymieniłeś. Ja spróbuję po swojemu.
1. Jeśli była zgłaszana, być może była, to tego akurat nie wiemy. Była?
2. Są różne cuda na tym świecie, są też i linie, które dopuszczają wnoszenie na pokład ''podręcznych'' zwierząt. Kłóciłbym się, czy aby jest to bezpieczne dla pasażerów. Tylko mi nie pisz, że równie dobrze na pokład samolotu nie powinni wchodzić nosiciele HIV, ci z padaczką, czy Muzułmanie, bo każdy z nich jest terrorystą ok. Ale niech będzie. Trafiliśmy na linie, które zezwalają na wnoszenie do swoich maszyn drobnych zwierzątek. Tuż po tych ''legalnych'', ktoś przemycił już nielegalnie szczury....
Mam pisać dalej?
Wszystko to jest zbyt grubymi nićmi szyte, naciągane, za dużo w tym dziwnych zbiegów okoliczności itd.
Nie ma co dopisywać sobie własnych teorii na siłę, w momencie kiedy wiemy, że film taki jak ten, nie jest niczym szczególnym.
Ahoj

ocenił(a) film na 9
djrav77

1. Skoro była w luku bagażowym, to była zgłaszana. To proste, a ty udziwniasz.
2. Znowu udziwniasz. Zaczynasz wysnuwać jakieś dziwne teorie w opozycji do prostych faktów, i w dodatku sugerujesz mi, czego mam nie pisać. Coś nie halo z główką?

Nic nie jest grubymi nićmi szyte, to są sprawdzalne fakty. I to ty naciągasz swoje zaprzeczenia.

I jeszcze jedno: ch.j ci do moich ocen, jesteś widocznie zbyt tępy, żeby pogodzić się z faktem, że coś się komuś podoba, gdy tobie nie.

Żegnam

ocenił(a) film na 3
angeldog

Podaj jeden przykład gdzie Cię obrażam? W sumie to nie mam nawet po co, bo ubliżając innym sam stawiasz się wiadome w jakim świetle...

ocenił(a) film na 9
djrav77

Nawet to naciągasz. Nigdzie nie sugerowałem, że mnie obrażasz. A ja ciebie też nie. Udowadniam tylko, jaki jesteś.

ocenił(a) film na 3
angeldog

Czytaj ze zrozumieniem moze. To Ty mnie obrazasz, a ja pytam dlaczego to robisz, skoro ja Ciebie nigdzie wczesniej nie obrazilem. I skad Ty niby mozesz wiedziec jaki ja jestem? Zjadles wszystkie rozumy swiata czy co?

ocenił(a) film na 9
djrav77

Nie, Ty zjadłeś. I to jest Twój problem. Zawsze jesteś tym, który ma rację. Nawet wbrew faktom i logice.

ocenił(a) film na 3
angeldog

Chłopcze, ja nie mam żadnego problemu. Patrząc na Twoje wpisy, to akurat Ty sprawiasz wrażenie kogoś, komu wydaje się, że musi mieć rację, kropka, koniec i basta. Ewidentnie to widać. No, ale racja jest jak dupa. Każdy ma własną. Powinieneś to znać, chyba, że jesteś podlotkiem i jeszcze mało wiesz he.
Będziemy sobie tak odbijać tę piłkę i odbijać, a powodem jest jakiś marny horrorek. Ehhhhhh....

ocenił(a) film na 9
djrav77

Chłopcem to Ty jesteś, niedużym i zarozumiałym. Ewidentnie to widać po tym, jak usiłujesz parafrazować Piłsudskiego. A problem widzą inni, Ty sam nie. Żegnam po raz kolejny.

ocenił(a) film na 3
angeldog

Po to są cytaty by ich nieraz używać jak już, i nie pisz mi czasami, że jak się nie ma nic do powiedzenia bleble.., a poza tym, to że rację każdy może mieć, nie jest żadnym odkryciem Ameryki. Sam usiłujesz przedstawiać swoje. Wystarczy spojrzeć w kilka Twoich wpisów do innych tematów, gdzie założyciele, tak samo jak ja, nie uwierzyli w naciągane sytuacje w owym filmie.
Ja zaśmieciłem stronę jednym tematem. Ty zaśmiecasz umysły innych swoimi poglądami i logiką odnośnie broni, gryzoni i kociaków w samolotach. Ehhhh..... Nie kompromituj się bardziej.

djrav77

Nie czytam całych wypowiedzi,bo film będę pewnie oglądał,a tym bardziej,że jesteś "zbyt tępy" to i tak nic mądrego sie nie dowiem hehehehehe:)
PS
I odczep się od oceny innych hehehe:)

angeldog

Kurczę. To chyba tylko ja nie potrafię tak filmu na czynniki pierwsze rozłożyć... Trzeba się uczyć od mistrza :)

ocenił(a) film na 9
rybainna

Chyba się nie doceniasz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones