PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495616}

Kwiat pustyni

Desert Flower
7,7 133 051
ocen
7,7 10 1 133051
7,2 4
oceny krytyków
Kwiat pustyni
powrót do forum filmu Kwiat pustyni

Obejrzałam ten film po tym, jak przeczytałam książkę. Książka lepiej opisuje to, co przeżyła w swym
życiu, w filmie pewne momenty można nie ogarnąć, zwłaszcza ten duży przeskok czasu (ominięty
fragment ucieczki, skrycia u siostry, nauka jako gospodyni domowa..)
Historia Waris jest bardzo poruszająca, dlatego ten film warty jest obejrzenia, moim zdaniem.
Obrzezanie kobiet wcale nie jest problemem przeszłych czasów, to się praktykuje do dziś!
Warto by zapoznać się bliżej, co do tego tematu..

ocenił(a) film na 10
Rose_Ann_Hill

Też czytałam książkę. Niedawno ją skończyłam, :)
Muszę jednak powiedzieć, że jakoś bardziej film mnie poruszył. Oczywiście książka też była świetna i z przyjemnością ją czytałam, ale gdybym miała wybierać, to chyba bardziej film mną wstrząsnął.

Julie94

No i w porządku :)
Szczerze jednak mogli zrobić 2 części, byłoby więcej przedstawionych scen no i więcej do oglądania.. Aktorka, która zagrała Waris w filmie była świetna. :)

ocenił(a) film na 10
Rose_Ann_Hill

Za dwie części to bym się nie pogniewała ;) W ogóle historia, która spotkała Waris Dirie bardzo mnie poruszyła. Nie przypuszczałam, że ktoś może przejść aż tyle i się nie złamać. Jestem wielka podziwu :)
I też przyznam, że aktorka, która wcieliła się w Waris była świetna... :) Nawet powiem, że rewelacyjna, bo bardzo mnie ujęła swą grą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones