PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33489}

Kwiat tysiąca i jednej nocy

Il fiore delle mille e una notte
6,6 1 860
ocen
6,6 10 1 1860
6,7 3
oceny krytyków
Kwiat tysiąca i jednej nocy
powrót do forum filmu Kwiat tysiąca i jednej nocy

i co tu z nim zrobic, ładne, dobrze zrobione, ale zawsze tam brakuje jakiegoś pieprzu czy innej przyprawy, na pewno o wiele lepsze niż Dekameron i Opowiesci kanterberyjskie, ale mimo wszystko dalej się utwierdzam w przekonaniu, że jego ostatnie filmy to tylko wesoła zabawa staruszka, który postanawia to co najbardziej frywolne w literaturze przeniesc na jezyk filmu. ładnie, ale bez smaku

ocenił(a) film na 6
mariouszek

A mi się z całej trylogii Arabskie noce właśnie najmniej podobały. Ale to może dlatego, ze arabskie prawdy są dla mnie jakoś mało przezroczyste.

ocenił(a) film na 7
selene_

Co do "arabskich prawd"... przeczytałem od deski do deski, teraz obejrzałem film. I jedna rzecz, jedno przesłanie się w nich pokrywa - mężczyźni to idioci (choć dobroduszni), kobiety są najczęściej krnąbrne i złe. Jeśli kobiecą krnąbrność "złamać" to są zdolne do bezgranicznego pokochania i oddania. Prawda czy nie prawda ? Najlepiej kobiety są określone w "Cieniu wiatru", Arabowie rozumieją to chyba tak jak powyżej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones