PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202908}

Labirynt fauna

El laberinto del fauno
7,3 240 287
ocen
7,3 10 1 240287
7,5 30
ocen krytyków
Labirynt fauna
powrót do forum filmu Labirynt fauna

Film przedstawia bohaterów, żołnierzy generała Franco jako morderców i ludzi złych, którzy
za wszelką cenę pragną zabić bezbronnych i niewinnych przeciwników, którymi jak łatwo się
domyślić są socjaliści. To straszne, że w XXI wieku propaguje się idee marksistowskie,
ukazuje się księży jako ludzi pysznych i chciwych (wątek przy uczcie) oraz przedstawia w
złym świetle prawicowych bohaterów. Po obejrzeniu filmu pozostaje wielki niesmak, nie
polecam....

julianczarnecki

Zgadzam się w 110%!!! pozdrawiam mądrego człowieka który to napisał!!

użytkownik usunięty
Gierek999

Pan Generał Franco to wyjątkowo szlachetny dżentelmen. Porządni ludzie często są nielubiani, proszę Państwa. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 9

Mam szczerą nadzieję, że żartujesz. Może jestem staroświecki ale od kiedy to wywołanie puczu przeciwko legalnemu rządowi i rozpoczęcie krwawej wojny domowej a następnie sprawowanie władzy za pomocą autokratycznego reżimu, w międzyczasie ukrywając zbrodniarzy wojennych i kolaborantów z czasów II WŚ można uznać za objawy szlachetności?

użytkownik usunięty
michalpiatkiewicz

Przeciwko lewicowemu terrorowi skutkują jedynie środki nadzwyczajne, proszę Pana. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 1

To prawda. Tego filmu nie da się oglądać przez te brednie, które tam pokazują. Nie mówiąc już o jakichś gusłach (korzeń pod łóżkiem matki Ofelii) czy weseli partyzanci w lesie. Ciekawe, co by było dziś, gdyby nie Franco.

Koralina90

Zdaje się, że sami Hiszpanie cenią sobie rok 1975. Z uwagi na to, że zmarło się mu, choć bez kary, ale jednak. A o samej atmosferze życia w czasach jego rządów mówi wiele hiszpańskich filmów robionych przez ludzi, którzy mieli okazję się z nią zapoznać we własnej osobie. I wydaje się, że przypominała ona trochę stan wojenny w Polsce. Tyle, że trwała dłużej. Co kto lubi.

użytkownik usunięty
Jorjan

Nie cenią, chyba że mówisz o komunistach. Socjalistyczne rządy doprowadziły do 25% bezrobocia wśród młodych, a Hiszpanie z nostalgią wspominają lata '60.

ocenił(a) film na 8
Koralina90

Przypominam, że to film fantasy. I uznany za jeden z najlepszych nieanglojęzycznych filmów w tym gatunku. Zdobył mnóstwo prestiżowych nagród. Mandragora to mityczna roślina pojawiająca się w wielu baśniach i opowieściach fantastycznych. Według legend, ma umieć krzyczeć jak człowiek. A Franco stosował leczenie dżumy cholerą - sam wcale nie był lepszy od tych, których zwalczał. Był dożywotnim dyktatorem. Masowo wydawał wyroki śmierci na przeciwników politycznych. Wprowadził cenzurę prewencyjną. Zmienił Hiszpanię w autorytarne państwo wyznaniowe, w którym obowiązkowe było nauczanie religii katolickiej w szkołach, zakazana była antykoncepcja, edukacja seksualna, rozwody i kontakty homoseksualne, przymusowe było płacenie podatków na rzecz szkół katolickich. W krajach komunistycznych też nie było antykoncepcji ani edukacji seksualnej. Poza tym, przeciwnikami Franco byli nie tylko komuniści, ale również anarchiści, socjaldemokraci, liberałowie i inni.

ocenił(a) film na 7
Trojden

i dobrze ze byly zakazane

DonVitoCorleone

bo ksiądz mógł sam robić dzieciom edukację seksualną...pod sutanną. ?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

dokladnie tak!
milej niedzieli pelnej milosci!

DonVitoCorleone

wzajemnie, wesołego jajka!

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Dlaczego "dobrze"? Niby co jest złego w antykoncepcji, edukacji seksualnej i kontaktach homoseksualnych?

Trojden

w 2 pierwszych nic złego, w 3 przypadku ogólnoświatowa plaga hiv.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Prawda, tylko że to akurat głównie problem tych homosiów, co się nie zabezpieczają i często zmieniają partnera. Czasem brak odpowiedzialności może kosztować zdrowie i życie.

Trojden

niekoniecznie tylko ich problem, bo mogą zarazić każdego poprzez krew, w szpitalu, podczas oddawania krwi, podczas bójki, podczas wypadku samochodowego i wiele tysięcy innych sytuacji.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

To przed wzięciem krwi od dawcy nie bada się, czy dawca nie jest chory na AIDS, HCV lub HPV? Albo pobranej krwi się nie bada na obecność wirusów przed jej przetoczeniem?

Podczas bójki lub wypadku to teoretycznie jest możliwe, ale w praktyce, ile już takich przypadków się zdarzyło? Czy w ogóle są takie udokumentowane przypadki?

Trzeba by mieć naprawdę wyjątkowego pecha, żeby jechać samochodem z kimś chorym na AIDS i podczas wypadku krew z jego rany przedostałaby się do rany osoby zdrowej, albo żeby podczas bójki zarówno chory, jak i zdrowy, zostali ranni i ich krew się przemieszała i przedostała do rany zdrowego. Szansa wynosi może jeden do stu milionów.

A co do "tysięcy innych sytuacji", to masz jakieś konkretne na myśli? Bo np. żeby zarazić się HIV-em przez ślinę, trzeba by wypić wiadro śliny. Co jest raczej wykluczone.

Trojden

teoretycznie się bada, ale praktycznie zarażono w ten sposób wiele osób,
wiele osób (lekarzy, pielęgniarek) zaraziło się podczas badań poprzez skaleczenie strzykawką,
mojego dziadka zarazili w szpitalu żółtaczką podczas badań krwi niby czystą strzykawką, higiena polskich szpitali....

ocenił(a) film na 9
Mothyff

To dotyczy każdego, nie tylko homoseksualistów.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Homofob? Niezależnie od odpowiedzi: trochę przestrzeliłeś.

hyrkan

też zobaczyłem kilka twoich tematów - strasznie trollujesz normalnych użytkowników i cały czas im wytykasz jakieś wyimaginowane przez siebie problemy. Dlaczego tak atakujesz ludzi? Nie lubisz użytkowników? Masz za dużo wolnego czasu?

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Jeśli "zobaczyłeś" tak, jak "widziałeś", że tylko 1% Twoich postów to bluzgi albo jak "widziałeś", że osoby piszące na forum Cię szpiegują, to bardzo Ci tego zobaczenia gratuluję, ale chyba na noc masz przepisaną jakąś tabletkę.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

I znów próba odwrócenia kota ogonem. :)

Bluzgasz Ty. Ja zauważam, gdzie ludzie robią błędy. A im więcej robią, tym częściej się o tym dowiadują. Jak Ty. Ile już? :)

ocenił(a) film na 9
Mothyff

A jak tam szpiegujący Cię reptilianie, skoro już mówimy o wyimaginowanych problemach?

hyrkan

zobacz dostałeś takiej histerii kiedy odkryłem o tobie prawdę że aż odpisałeś sam sobie 3 posty pod rząd. 99% nocnych trolli uważa że tylko 'wytyka błędy' . zapytaj lekarza czy twoje zachowanie jest normalne.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Rzeczywiście jakoś dziwnie się podnieciłeś z tego powodu, że Ci udowodniłem kilka błędów.

hyrkan

te 'błędy' są nadal tylko w twojej głowie. a głosy też?

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Językowe, filmoznawcze, geograficzne (wiesz już, gdzie leży Edynburg), logiczne (sprzeczności), argumentacyjne (równia pochyła, ad personam, niedobór wyobraźni etc). Oczywiście Twoja niewiedza na temat przekładów ginie w zalewie innych błędów.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Czy udawanie, że nie robisz błędów, gdy Ci wskazałem teraz kilkadziesiąt, przychodzi Ci z trudem czy łatwo?

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Posty mają napisane, że są odpowiedziami na Twój post. :)

ocenił(a) film na 9
Mothyff

A ilu znasz nocnych trolli? Żeby mówić o 99% to musiałbyś znać wielu. Pozdrów kolegów.

hyrkan

ja znam dwóch którzy tak jak ty mnie nocami atakowali z tobą włącznie, ale widzę że jest ich całkiem sporo w innych miejscach forum. a cóż to za trollowa histeria żeby aż 4 posty pod rząd pisać i samemu sobie odpowiadać? Często trolle same sobie odpisują jak normalni ludzie już śpią?

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Już Ci pisałem, że jest przy poście napisane, kto komu odpowiada. Nie umiesz obsługiwać forum.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

A skoro już o histerii - to całkiem ciekawa diagnoza użytkownika, który tylko dlatego, że ktoś mu na forum odpisał, nazywa się "ofiarą rozmowy" i czuje się "szpiegowany".

ocenił(a) film na 9
Mothyff

Natomiast rzeczywiście - złapałem Cię na tym, że odpisałeś sam sobie.

ocenił(a) film na 10

Samo to, że razem Franco pomagali żołnierze hitlerowcy i watykańska propaganda, dyskwalifikuje jego "walkę o wolność" i jest wyrazem słabości własnej ideologii.
Ty, jak widzę, jesteś wyznawcą prawicowo-kościelnego bolszewizmu i utopił byś Polskę we krwi byle tylko zwalczać lewicę? Franco stoi w jednym szeregu z Hitlerem, Stalinem, Pinochetem, Videlą i innymi dyktatorami-zbrodniarzami, którzy wprowadzali państwowy terror, osadzali swoich obywateli w więzeniach i mordowali za lewicowe poglądy.

ocenił(a) film na 9
ronin29

Nie zapominajmy o Jaruzelskim...

ocenił(a) film na 7
Krytykant

O ile osobiście jestem za tym aby odebrać Jaruzelskiemu obie emerytury (generalską i prezydencką) zostawiając powiedzmy 1500 zł i skonfiskować przy okazji większość majątku zgromadzonego w okresie PRL, a także za tym aby go w końcu skazać nawet jeśli wsadzenie go do więzienia nie będzie możliwe ze względu na stan zdrowia albo śmierć z przyczyn naturalnych...

TO

Porównywanie Jaruzelskiego do Franco czy Pinocheta tudzież Vidala (nie mówiąc już o Hitlerze czy Stalinie) to jakieś głębokie nieporozumienie. Różnica pomiędzy Franco, Pinochetem i Vidalem, a Jaruzelskim polega na tym, że trzech pierwszych zrzucało opozycjonistów z helikopterów do morza albo likwidowało ich w mniej finezyjny sposób (Franco - rozstrzelanie, a w przypadkach szczególnie groźnych wrogów garrota dla postrachu), a Jaruzelski internował ich na ogół w miejscach znacznie bardziej przyjaznych niż więzienie i np. zmuszał do podpisywania lojalek i wypuszczał. Śmierć w stanie wojennym była efektem głupoty, niekompetencji, złej woli pojedynczych osób - sami doskonale wiemy jak brutalna potrafi być dzisiaj Policja. Wówczas ci ludzie czuli się jeszcze bardziej bezkarni i katowali ludzi na komisariatach albo strzelali do nich. DLa odmiany Franco osobiście podpisywał wyroki na tysiące osób, analizując każde nazwisko i w przypadku szczególnie groźnych przeciwników zamieniając wyrok z rozstrzelania na znacznie bardziej bolesną garrotę - dla postrachu i wywarcia odpowiedniego efektu społecznego. Katolicka dyktatura...

ocenił(a) film na 7
Richtie

dzis mamy za to pedalska dyktature

DonVitoCorleone

a który to pedzio - tusk czy kaczor?

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Mothyff,tym razem ja po Twojej stronie ;-)

Na 99% kaczor.Całe życie bez płci przeciwnej...Poprostu dziwne.
Jak PiS da du'py w wyborach,to może w ''stajni'' u Palikota będzie miał większe poparcie...? :-)

stanlej83

ale teraz jest dyktatura tuska a nie kaczora więc przedmówca i tak się pomylił hehe

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Co do przedmówcy,to nawet nie doczytałem do końca jego posta...(szkoda czasu).
Dla mnie to typowa prowokacja na forum,bo film: 'byle jaki',a ocen dużo,a śrenia taka,a nagród tyle...więc...tsss.
Ciekawe co napisze po obejrzeniu "Infiltracja".Bo ma na swojej liście... :-D

ocenił(a) film na 7
ronin29

Sorry ale skończyłem czytać Twoją wypowiedź po "prawicowo-kościelnego bolszewizmu" haha co za brednie, dowiedz się najpierw czegoś na temat na który chcesz pisać

ocenił(a) film na 10
Raven1910

Bolszewizm i katolicyzm różni się tylko w retoryce i zewnętrznych symbolach. To takie same totalitarne, wręcz ludobójcze ideologie. Wystarczy trochę poczytać, jak wyglądało życie w krajach, gdzie rządził niepodzielnie kościół lub komuna, jak żyło się ludziom w podbitych przez bolszewików lub katolickich konkwistadorów. I tu, i tu tortury, strach i miliony ofiar. NKWD i Gestapo tylko w twórczy sposób rozwinęły metody stosowane przez katolicką inkwizycję, a dziesiątki prawicowo- kościelnych dyktatorów w rodzaju Somozy, Pinocheta czy właśnie Franco czerpali z tych doświadczeń pełnymi garściami.
Wystarczy poczytać coś więcej niż katolicki lub prawackie pisemka, a wnioski są jasne. Przynajmniej dla myślących, a nie fanatyków wszelkiej maści.

ocenił(a) film na 7
ronin29

Ignorancie - Bolszewizm (komunizm) to skrajnie lewicowa ideologia, w której założeniem jest, że nie istnieje Bóg osobowy. Pisanie o prawicowym bolszewizmie to jak pisanie o suchej wodzie, bezprzewodowym kablu albo zdrowym McDonaldzie ;)

Jeśli na podstawie jednej cechy (istnienie aparatu represji) można postawić znak równości pomiędzy tak odmiennymi systemami to może róbmy tak ze wszystkim:
sól = cukier (uderzające podobieństwo)
kaktus = jeż (mają kolce)
2 = 17 (przecież to liczby pierwsze)
Twoja zdolność rozumowania = mieszkańcy Marsa (istnienie obu wydaje się wątpliwe)

ocenił(a) film na 10
Raven1910

Sorry, ale nie mam czasu ani ochoty edukować ciebie od podstaw. W dalszej części tego tematu "Richie" dosyć dokładnie nakreślił tło historyczne i rezultaty rządów reżimu Franco, poczytaj, może się czegoś nauczysz.
Nie można napisać bolszewizm=katolicyzm, ani katolicyzm=islam, bo są to różne kwestie, choć podstawy są bardzo podobne. W matematyce znak równości jest znakiem równości, bo to jest nauka ścisła. Takich równań nie można stosować w historii ani w innych naukach społecznych, można mówić o pojęciach zbliżonych, nawet tożsamych, ale wprowadzając znak równości sprowadzasz całą sprawę do absurdu- oczywiście mam świadomość, że robisz taki zabieg celowo. Taki sposób sprowadzania dyskusji na manowce absurdu to specjalność katolickich demagogów, ćwiczona na wiele sposobów (dziś funkcjonuje wiele takich kłamliwych równań: gej=pedofil, aborcja = morderstwo, krytyka kościoła=walka z bogiem), ale na mnie to nie działa, więc oszczędź sobie takich tanich chwytów.
Nie sprowadzaj też podobieństw bolszewizmu i katofaszyzmu do samego aparatu represji, bo to sprawa wtórna dla celów i metod. Główne podobieństwo jest w ideologii totalitarnej. Religia chrześcijańska w odmianie watykańskiej oraz bolszewicy oraz naziści różnili się tylko drobnymi szczegółami semantycznymi- po prostu podmienili pojęcie Boga na Stalina, a cała reszta absurdów pozostała ta sama, albo została twórczo rozwinięta. Tak samo chcieli pełnej kontroli nad społeczeństwem, tak samo chcieli narzucać ją innym narodom, i tak samo nie cofali się przed żadną podłością, zbrodnią i kłamstwem, aby swoje cele uzyskać. I oba te systemy były tak samo krwawe.
Nic dziwnego, że podobają ci się rządy dyktatorskie, bo posługujesz się wpojonymi stereotypami i kalkami myślowymi, starannie unikając głębszej refleksji

ocenił(a) film na 7
ronin29

1.Nie wiem na jakiej podstawie insynuujesz, że jestem "katolickim demagogiem" i snujesz tezy z których wynika, że podobają mi się rządy dyktatorskie.
2.Nie podejmowałem tematu gen. Franco, więc nie wiem do czego pijesz w drugiej linijce
3. To Ty zacząłeś szukać podobieństw tych skrajnych ideologii, a ja znaki równości postawiłem tylko po to żeby uzmysłowić Ci jak głupie jest twoje rozumowanie
4. Rozbudowany państwowy aparat represji (poza kultem jednostki) to podstawowy i fundamentalny warunek istnienia państwa totalitarnego. Mógłbym napisać aparat represji = totalitaryzm ale nie będę aż takim prowokatorem ;) Metody i cele? Można to zawrzeć w zdaniu: "Jak najmocniej rozszerzyć swoje rządy wszystkimi dostępnym środkami". I tu muszę zdradzić Ci tajemnicę - wszystkie systemy tak działają, z demokracją na czele.
5.Zgadzam się, że ideologia nazistowska i bolszewicka mają faktycznie wiele cech wspólnych.
6.Skoro twierdzisz, że bolszewizm jest tak zbliżony do katolicyzmu to masz tu pare różnic:
a) Istnienie Boga (Marksiści kategorycznie odrzucają istnienie wyższych bytów, Katolicyzm opiera się na wierze w Boga)
b) Wartość jednostki (Dla katolików życie ludzkie jest najwyższą wartością, komunizm zakłada poświęcenie danej liczby ludzi dla dobra ogółu. Cytując Stalina "śmierć jednostki to tragedia, śmierć milionów to tylko statystyka")
c) Kwestie światopoglądowe (wymienione przez Ciebie sprawy dotyczące aborcji, gejów itd. których praw lewica broni tak zaciekle, że niedługo nie bycie mniejszością będzie karane).
d) Bolszewicy chcieli: bardzo dużej opieki socjalnej, całkowitej likwidacji wolnego rynku, zniesienia granic - po rewolucji miało nie być podziału na państwa, pod czym na pewno nie podpisałby się kościół katolicki.

ocenił(a) film na 7
ronin29

przeciez aborcja ot morderstwo

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Jak napiszesz coś o własnych przemyśleniach a przestaniesz powtarzać cudze, najcześciej kościelne brednie, będzie można z tobą podyskutować. Na razie to jest zwykłe trolowanie na poziomie gimbusa. I to z tych gimbusów, których przepychają na siłę z klasy do klasy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones