PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7119}

Labirynt namiętności

Laberinto de pasiones
6,4 1 345
ocen
6,4 10 1 1345
Labirynt namiętności
powrót do forum filmu Labirynt namiętności

Rozpoczynam wycieczkę po kinie Almodovara i to mój przystanek numer 1. Mam cichą nadzieję że do końca roku uda mi się zobaczyć całą filmografię.
Początek jest zachwycający. "Labirynt namiętności" przypomina żonglerkę postaciami jaką praktykował Altman. W kilka minut poznajemy całe mrowie bohaterów oraz ich obsesje, fobie, pasje i marzenia. Naturalnie Pedro postara się by wszystkie miały związek z jednym...
Niestety w połowie filmu wątki się ze sobą zlewają w wielką historię miłosną. "Labirynt..." sporo traci gdy skupia się na dwójce bohaterów, zbywając krótkim komentarzem resztę. Humor nie zawsze jest wyszukany (wśród rekwizytów pojawią się środki przeczyszczające oraz dilda), a nadmiar kiczu sprawiał że czasami miałem wrażenie iż oglądam telenowelę. Bo miłość jest tu tak samo płaska jak w brazylijskich serialach.
Doceniam Scenariusz, który roi się od popkulturowych smaczków, oraz nie gubi się w gąszczu wątków, gwarantując domknięcie ich wszystkich. Do rewelacji jednak daleko. Pora więc kontynuować wycieczkę i szukać dalej perełek.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

powodzenia w poszukiwaniach i przyjemnego ogladania :)

ocenił(a) film na 5
sten44

Dzięki ;)

Lucky_luke

Piszesz w kontekście filmu, że początek Twojej przygody z Almodovarem był zachwycający, kawałek dalej że do rewelacji daleko i dajesz 5 gwiazdek. To jak w końcu jest? ;)
Od razu powiem, że filmu jeszcze nie widziałem, sam dzisiaj zabrałem się za twórczość Almodovara i lecę chronologicznie. Jak na razie bez zajawy, bardzo przeciętnie ("Pepi, Luci, Bom...").

ocenił(a) film na 5
ziemniakz

Jest tak jak napisałem: pierwsze 30 minut jest świetne, później poziom spada i film robi się średni.

ocenił(a) film na 4
Lucky_luke

Udało się? :)

ocenił(a) film na 5
majkalipcowa

Niestety, utknąłem na "Złym wychowaniu" i jakoś nie zabrałem się za "Volvera". Ale skoro padło to pytanie, powinienem się wziąć za resztę, w końcu już niewiele zostało :)

ocenił(a) film na 4
Lucky_luke

Ja właśnie dzisiaj zaliczyłam Labirynt namiętności. To mój 20-ty Almodovar, uważam, że jeden z najsłabszych. Powodzenia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones