PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507169}

Labirynt

Prisoners
7,9 258 324
oceny
7,9 10 1 258324
7,4 40
ocen krytyków
Labirynt
powrót do forum filmu Labirynt

wszystko super, wiadomo że polskie tłumaczenie tytułu jak zwykle pod prąd ale dlaczego oni mieli
labirynty? Łączyła ich tylko książka? tego nie załapałam z całej historii... Z góry byłabym ogromnie
wdzięczna za wyjaśnienie!!

ocenił(a) film na 9
asiorek6

UWAGA: SPOILER!

W sumie dzięki labiryntom policjant skojarzył fakty - labirynt rysowany w pokoju przesłuchań przez Taylora był identyczny z wisiorkiem, który nosił rzekomy wielokrotny porywacz, którego zwłoki znaleziono w piwnicy księdza. Policjant potem przypadkowo jeszcze raz spojrzał na zdjęcie męża pani Jones (mąż podobno dawno zaginął) i zorientował się, że nosił ten sam wisior, co nieżywy facet z piwnicy księdza. Skojarzył fakty, że ksiądz miał rację: tamten zamordowany facet był porywaczem, w dodatku mężem pani Jones. W którejś scenie też Alex Jones mówił o labiryncie. Że Keller miał szukać dziewczynki w labiryncie. Też go w ten sposób naprowadzał...

Fakt, tłumaczenie oryginalnego tytułu jest do bani. Mogli dać np. "Uwięzieni" albo coś w tym rodzaju. Przyznam jednak, że tym razem polski tytuł świetnie oddaje istotę fabuły :-)

Bibaniu

ojej przejrzałam na oczy faktycznie te zwłoki u księdza mogły być mężem pani Jones! Dzięki w każdym razie :D
samo Prisoners mówi nam jak powinien się film nazywać bo przecież mamy polski odpowiednik ale dopsz ja się nie wtrącam już :) i tak wiadomo że film jest o labiryncie i trzeba się skupiać :)

ocenił(a) film na 5
asiorek6

ludzie dowiedzcie się czegoś o zasadzie tłumaczenia tytułów na zagraniczny rynek, zanim po raz setny stworzycie temat "Dlaczego taki slaby polski tytul"....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones