PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7129}
7,4 3 335
ocen
7,4 10 1 3335
Lady Jane
powrót do forum filmu Lady Jane

Ale troszkę się nie zgadza z prawdziwą historią.
P.S.Dla ciekawskich.Królowa Maria Stuart, która poślubiła króla hiszpańskiego Filipa, wkrótce została sama.Po koronacji Filip uciekł do hiszpani, tłumacząc się, że Marii S "brzydko pachnie z ust". :) Na serio!

Lady_Jane_Grey

Biorąc pod uwagę, że Maria Stuart była królową Szkocji, a i tak w owym czasie nawet nie przebywała na wyspach (jeśli dobrze liczę właśnie wtedy była żoną francuskiego króla Franciszka), nie mogła być królową Anglii (mimo tego, że się tak sama tytułowała;) ). Film to film, nie dokument... ale czepianie sie wierności historii w takich filmach jest bezsensem, biorąc pod uwagę dodatkowo znajomość owej historii przez autorkę komentarza... Królową została Maria I Tudor, zwana Krwawą, była prawowitą następczynią tronu po Edwardzie, taką linię następców wyznaczył Henryk VIII. Nie mówię, że film mnie nie wzruszył i że nie szkoda mi było Jane i Dudleya, ale to wlasnie Guilforda ojca należy winić za śmierć obojga (sam zresztą zginął wcześniej niż oni...). Jego żądza władzy do tego doprowadziła, a Maria Tudor... może święta nie była, ale miała prawo upomnieć się o swoje...

ocenił(a) film na 9
Delerith_Aranel

Mnie zastanawia jedna rzecz w "Ciekawostkach" - jakim cudem Cary Elwes miałby być potomkiem Guildforda Dudleya, skoro Guildford zmarł bezpotomnie?

ocenił(a) film na 9
Lady_Jane_Grey

Jestem tu dość późno bo wątek jest dość stary,mnie ten film bardzo się podobał pomimo tego że sporo faktów zostało wymyślonych,dla mnie to jednak jeden z piękniejszych filmów o miłości jakie widziałam(aktor bardzo przystojny).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones