PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94013}
5,6 43
oceny
5,6 10 1 43
Lady Oscar Róża Wersalu
powrót do forum filmu Lady Oscar - Róża Wersalu

Lady Oscar

użytkownik usunięty

Trudno wypowiedzieć mi się na temat tego filmu, gdyż nie miałam okazji go obejrzeć, natomiast tematyka ta nie jest mi obca. Czytałam o nim wiele na rożnych stronach internetowych. Lady Oscar fascynuje mnie od dawna, podobnie jak i Francja. Dlatego chciałabym prosic o pomoc -czy ktos wie, w jaki sposob mozna zdobyć ten film, ponieważ na polskim rynku było to niemożliwe?

Odpowiedź po ponad roku nie jest może aktulna, ale...
Niestety, obecnie w Polsce nie ma dystrybutora tego filmu i zdziwiłabym się, gdyby się kiedykolwiek znalazł. Przypuszczam, że film można ściągnąć posługując się programem eMule. Jeśli będziesz szukać napisów - może będą gdzieś tu: http://www.divxsubtitles.net/

u nas jest bardzo słabo z japońskim kinem:/ trudno go będzie nawet ściągać z neta bo jest mało popularny.
za to na stronie Projekt Manga możesz ściągnąć kilka rozdziałów komiksu, który jest pierwowzorem (http://www.projekt-manga.net/index1.php?dzial=ladyoscar)

użytkownik usunięty

Widzialam kiedys ten film, a wlasciewie trafilam na jego druga polowe, zupelnie przypadkiem, w niemieckiej telewizji. Od razu przykulo mnie do TV, jako, ze bylam fanka anime o tym samym tytule:) To bylo lata temu i szczegolow nie przytocze, ale pamietam, ze zupelnie mi sie nie podobal. Jakis taki naiwny i plastikowy byl, nawet jak dla nastolatki, ktora wtedy bylam. Historia ktora swietnie sie bronila w wersji rysunkowej tu wypadalam tandetnie, takie kino klasy B minus. Lepiej tego nie ogladac, zwlaszcza jak sie lubi Lady Oscar mange, do dzis mam niesmak.

ocenił(a) film na 4

Ten film to dowód, że serialu, który ma ponad 35 odcinków nie można skrócić do 2 godzin. Pominięto bardzo ciekawe wątki (pominięte prawie całe życie Marii Antoniny, równie ciekawej co Oscar) i postacie, pozbawiono film głębi i subtelności (np. w relacjach między bohaterami), bohaterowie stali się wkurzający (zwłaszcza Maria Antonina, bardziej w anime), zmieniono fabułę. Podczas gdy oglądając anime siedziałam zachwycona przez wszystkie odcinki i zdarzało mi się wzruszyć, to po tym filmie żałowałam czasu straconego na niego.
4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones