PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33319}

Laleczka Chucky

Child's Play
6,3 36 643
oceny
6,3 10 1 36643
5,7 7
ocen krytyków
Laleczka Chucky
powrót do forum filmu Laleczka Chucky

Jeden z najgłupszych filmów, jakie powstały, faktycznie, czasami jest straszny, ale sam pomysł i
wykonanie debilne, na co trafnie zwrócił uwagę Nostalgia Critic.

Dilofozaur

Wykonanie debilne? UWażasz że stworzenie morderczej ruszającej się lalki było proste w 88 roku. To że nakręcili 6 filmów o Chucky'm świadczy o tym że ludziom się podoba jednak.

ocenił(a) film na 4
matleyoshka

Wykonanie faktycznie jak na tamte lata wcale nie było debilne >.> No nieważne. Pamiętam jak jako dziecko oglądałem ten film, miałem po nim koszmary. Miałem może 8, może 9 lat. Wrażenie było piorunujące i takie powinno być w końcu dzieciaka straszy lalka. Dzisiaj nawet nie zaśmiałbym się na tym filmie. Uważam, że był skierowany do bardzo konkretnej grupy społecznej, do dzieci, a że spodobał się również dorosłym... Trochę tym dorosłym współczuję ;]

Aldirien

Ja też bałem się jako dziecko ale uważam że film był skierowany to dzieci to już lekkie nadużycie :) hehhe Strasznie się bałem oglądając to jako dziecko. W tamtych latach film straszył, dziś mamy inne czasy.

ocenił(a) film na 7
Aldirien

Horror z elementami gore, kierowany do dzieci? Proponuję zmienić dilera.

ocenił(a) film na 4
Floyt

Już, zamiast u Tomka kupuję u Krzyśka, co teraz? Poważnie uważasz, że ten film został stworzony, by straszyć dorosłych? To ja nie wiem u jakiego dilera ty się stołujesz, bo ja nie mam pojęcia czego musiałbym się nażreć, żeby to mnie przestraszyło, mógłby być nawet remake z nowoczesnymi efektami specjalnymi. No po prostu nie straszą mnie zabójcze lalki D:

ocenił(a) film na 7
Aldirien

Tak, poważnie tak uważam. Głownie dlatego że a) są tam mocne elemetny czarnej komedii, co dla dziecka nie będzie zrozumiałe, co sama potwierdziłaś pisząc że się na tym filmie bałaś b) są tam wulgarne elementy seksualne (zwłaszcza w częsci 3 i 4) do dzieci nie przeznaczone c) są tam elementy gore, również dla nich nieprzeznaczone. To że oglądałaś ten film jako dziecko to porażka wychowawcza twoich rodziców, a nie reguła.
>ja nie mam pojęcia czego musiałbym się nażreć, żeby to mnie przestraszyło
No tak, bo przecież wszyscy wiemy że horrory w dzisiejszych czasach robi się tylko po to aby straszyły. Najlepszym tego przykładem jest Brain dead, albo Evil Dead. Dokładnie do tego samego gatunku zalicza się laleczka chucky.

ocenił(a) film na 7
Floyt

Poprawka: Miało być podkategorii horroru. Horrory które mają naprawdę straszyć to Egzorcysta, czy Omen. To jest tak na prawdę komedia z elementami horroru, a im dalej w las(dalsza część) tym elementów komediowych coraz więcej.

Floyt

Akurat w pierwszej części nie ma żadnych elementów komediowych , owszem w następnych częściach jest ich dość sporo , a nawet w przypadku czwartej i szczególnie piątej części trochę za dużo , nie zmienia jednak to faktu że pierwsza część w tamtych czasach była bardzo mrocznym horrorem i nazywanie jej komedią jest delikatnie mówiąc lekką przesadą.

ocenił(a) film na 7
Siwy1984

>Akurat w pierwszej części nie ma żadnych elementów komediowych
Nie no wcale, scena jak baba dostaje młotkiem w łeb od lalki i wylatuje za okno to w ogóle nie element komediowy.
Kwestia poczucia humoru, dla mnie było ich sporo. Zwłaszcza zabawą kliszami.
>była bardzo mrocznym horrorem
Pokazanie biegającej lalki która podcina ludziom ścięgna Achillesa nigdy nie będzie tak mroczne jak Egzorcysta, Omen, a nawet Mothman Prophecies które horrorem nie było, ale klimatu ma o wiele więcej, jak i ponurości przekazu.

Floyt

Ale żeś zrobił porównanie..
Jak można porównywać " Child's Play " z " Egzorcystą " ?
Przecież to są horrory z dwóch zupełnie innych od siebie podgatunków.

ocenił(a) film na 7
Siwy1984

Specjalnie zrobiłem takie porównanie aby dobietnie pokazać że to pierwsze ma elementy dowcipne, czy humorystyczne

ocenił(a) film na 7
Dilofozaur

W pełni się z tobą zgadzam, po za tym, horror ma straszyć a nie doprowadzać do śmiechu, to przecież nie komedia...

Kadex

Prawda jest taka że gdybyś oglądał ten film na początku lat 90-tych (i mam tu na myśli tą część a nie następne) inaczej byś do niego podchodził.

ocenił(a) film na 4
Siwy1984

Problem tkwi w tym, że jestem z 1981 i oglądałem ten film na początku lat 90-ych, wtedy mnie straszył :)

ocenił(a) film na 7
Siwy1984

Lalki to zabawki, a zabaweczki mnie nie straszą, postać Chucky'ego jest całkiem fajna, w wielu momentach doprowadzała mnie do śmiechu, ale jeśli chodzi o straszenie, to film na prawdę nie przypadł mi do gustu.....chociaż masz rację, może w latach 90-tych inaczej bym do tego podszedł.