PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102205}

Lalki

Dolls
7,6 6 072
oceny
7,6 10 1 6072
7,6 5
ocen krytyków
Lalki
powrót do forum filmu Lalki

Obłednie nudny

ocenił(a) film na 4

Lubie japońskie kino,ale ten film w ogole mnie nie poruszył.byla może jedna scena,która pogłebiła wyobrażnie.Brak emocji i nie czuć ten miłości.

ocenił(a) film na 9
malwinus2

Nikt nie potrafi tak pięknie nudzić jak Kitano.

ocenił(a) film na 9
malwinus2

aj.. serce boli jak tak piszesz... film głęboki do granic mozliwosci:)

ocenił(a) film na 4
szczery_zia

oczekiwalam więcej kupując tenfilm,tym bardziej ,ze inne opinie były interesujące.niestety,bardzo mnie rozczarowal.

malwinus2

czasami trzeba z ogromnym przymrużeniem oka traktować opinie internautów na temat jakiegoś filmu... też parę razy się zawiodłam kierując się oceną na filmwebie...

malwinus2

Dla mnie film był ciężki w przekazie...Nie dlatego, że nie zrozumiałam jego idei. Wprost przeciwnie, wiem że chodzi o miłość i o poświęcenie dla niej i to główne założenie filmu. Widzimy tu poświęcenie kobiety, która zrezygnowała z ułożenia sobie życia i czeka wciąż na tego, z którym była związana emocjonalnie wiele wiele lat wcześniej (tej aktorce uwierzyłam), chłopaka który rezygnuje ze swojego życia i "chodzi" (inaczej tego nie mogę ująć) ze swoją ex dziewczyną po świecie (dla mnie był drętwy jak cholera, nie widziałam tego że ją kocha). No i na koniec mężczyzna, który zniszczył sobie specjalnie wzrok, żeby tylko spotkać się z dziewczyną, którą kocha.
Idea filmu piękna, ale czemu tak drętwo to wyszło, czemu tak mało emocji? Film mi się strasznie ciągnął, był nudny.
To moje wrażenia po tym filmie.

ocenił(a) film na 6
malwinus2

Bo to był przerost formy nad treścią totalny.Że piękny wizualnie i muzycznie, nie da się ukryć, ale fabuła...Czułam się jakby reżyser na siłę próbował mnie przekonać, że trzy proste, banalne historyjki o miłości można zamienić w prawdziwy, głęboki, mądry, poruszający poemat. Ale mnie nie przekonał. Tu już nie chodzi nawet o nudę, bo narracja taka właśnie miała być, powolna i dokładna. Ale w tym filmie nie było żadnych emocji. To znaczy, były pokazane, ale nie dało się ich odczuć na sobie. Ja w każdym razie nie odczułam. Dla mnie film był w odbiorze zimny, twardy i zdystansowany. Nie wzruszył, nie poruszył, nie skłonił do przemyśleń. Cała symbolika ok, ale to nie robiło wrażenia głębi tylko nadmiernego udziwnionienia i przekombinowania.Niemniej lubię takie nietypowości i eksperymenty filmowe. Do minie ten obraz nie trafił absolutnie, ale nie zmienia to faktu, że jest filmem dobrym, starannie i uważnie skomponowanym. 6/10 daję.

użytkownik usunięty
aigreta

za recenzję - 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones