PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767889}

6,9 10 1 19177
7,5 22
oceny krytyków
Lament
Kiedy film rozpoczyna cytat z Ewangelii św. Łukasza, nie spodziewamy się zobaczyć chwilę później, jak... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Dobra sława nie zawsze jest gwarancją jakości. Jednak w tym przypadku skala sukcesu filmu nie jest w żadnym stopniu przesadzona, a Hong-jin Na rzeczywiście w pełni zasłużył sobie na gromkie aplauzy. więcej
Aura niepokoju przenika nas do szpiku kości, a reżyser nieustannie żongluje naszymi uczuciami i domniemaniami z jednej strony kierując nas na właściwy wydawałoby się trop, z drugiej zaś spychając przy mecie w ślepy zaułek. Główny bohater lawiruje bowiem pomiędzy dobrem i złem, dokonując z czasem wyborów, które będą miały kluczowy wpływ na finał historii.  więcej
W porównaniu do amerykańskiej kinematografii tereny wschodnie posiadają dużo ciekawszą kulturę, historię, wierzenia oraz rozmaite podania. Najciekawszym i przy okazji najlepszym jest to, że koreańscy twórcy korzystają ze swoich bogatych zwyczajów i tradycji, serwując rewelacyjne, gatunkowe kompozycje. Z całą pewnością "Lament" w reżyserii Hong-jin Na jest tego idealnym przykładem. więcej
Zamiast czekać z zapartym tchem na to, co stanie się zaraz, błagałem o zakończenie tych przedłużających się tortur.  więcej