PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34316}

Lampart

Il Gattopardo
7,7 5 587
ocen
7,7 10 1 5587
8,3 14
ocen krytyków
Lampart
powrót do forum filmu Lampart

Witam. Czy ktoś orientuje się czy jest gdzieś dostępna 3,5 godzinna wersja film? Według FW tyle wynosi czas projekcji, jednak wersja kinowa (w kinie Iluzjon w Warszawie) i niektórych wersji w sieci trwa 3 godziny...

rurabomber

W wersji HD na BR , film trwa 3h 5minut , jakosc obrazu powalajaca .....
http://www.amazon.fr/Gu%C3%A9pard-Blu-ray-Lancaster-Cardinale-Claudia/dp/B005H3H Y5Y/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1325795380&sr=1-1

ocenił(a) film na 8
jacek2

Czy widziałeś może obie wersje i jesteś w stanie napisać, co wycięto?

ocenił(a) film na 10
rurabomber

Wg imdb wersja 3,5 godzinna (dokładnie 205-minutowa) to wersja "premierowa", tj. zapewne wyświetlona została podczas premiery we Włoszech i być może potem w Cannes. Ta wersja zapewne nie będzie dostępna nigdy. Trudno, grunt że wersja 3-godzinna to arcydzieło ;)

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Przepraszam, że po tak długim czasie, ale ja mam ten film nagrany z telewizji - około 160', wiec nie wiem, co wycięto ? Ale film mi się podoba. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

Nie pomogę, niestety. Szukałem kiedyś informacji na ten temat i g... uzik znalazłem. Ale Wikipedia podaje, że ulubioną wersją Viscontiego była ta 3-godzinna (dokładnie 185-minutowa), zatem to ją należy oglądać ;) Za to w Cannes była jeszcze inna - 195-minutowa. I weź tu się połap...

PS Również przepraszam, że po tak długim czasie :)

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

No to moje 160 minut wcale nie jest takie kiepskie! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

Zapewne nawet 15-minutowa wersja tego arcydzieła nie byłaby kiepska ;) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
IrenaSz

Mnie też, bardzo dobra produkcja!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones