PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752226}
6,2 4 046
ocen
6,2 10 1 4046
4,4 13
ocen krytyków
Las, 4 rano
powrót do forum filmu Las, 4 rano

bardziej spójnego scenariuszowo.Uważam ,że film zrobiony nieźle, ładne kadry, ujęcia tej lepianki, lasu, jeziora, łódki na jeziorze. Majchrzak zagrał dobrze, młoda też dobrze zagrała, wiec moim zdaniem scenariusz zawiódł. Film rozbity za bardzo, tu dziwki, tu nagle lepianka, sam brutalny obraz, który nie przekazuje przemiany duchowej, która miała być kanwą filmu.
Film taki miał być w moim odczuciu brutalny, blisko natury , ziemi, ale coś tutaj mi nie stykło. Reżyser nie prowadził wątku od początku do końca tak żeby widz mógł się zidentyfikować z bohaterem , odczuć tę przemianę w nim wewnętrzną podejścia do życia i uczestniczyć w niej oraz w próbie pogodzenia się ze śmiercią własnego dziecka.
Dodatkowo to ,że dostał druga szansę, bo przyszła do niego dziewczynka , nastolatka, która być może była jego córką i tez brak nawiązania więzi, pokazania tego co miało być istotą filmu, odkupienie poprzez drugą szansę poczucia winy i bólu. Zmarnowana szansa na nowe życie. Tutaj być może takie było założenie,ze nie można tego odkupić, naprawić, ponieważ się stało i już. Przekaz filmowy też zakulał , nie czułam bólu bohatera po tym jak się nie udało.
Zawiódł według mnie scenariusz, za dużo srok za ogon chciał złapać , a z głównego bohatera zrobiono trochę idiotę niedorozwiniętego intelektualnie a nie gościa, który przechodzi proces przemiany wewnętrznej zapoczątkowany śmiercią dziecka, tylko zachowuje się jak czubek.
U Kolskiego zawsze była mistyka, jakieś piękno wewnętrzne bohaterów było widać a tutaj wszystko było takie płaskie. Nie chce się odnosić do jego osobistej tragedii, ale moje myśli były takie przed filmem ,ze pod wpływem tej tragedii zrobi albo prawdziwe mistyczne arcydzieło albo gniot bo nie udźwignie tego. Niestety nie udźwignął coś mi się widzi i wyszedł film bardzo nie spójny wątkowo, prowadzący donikąd.

ocenił(a) film na 5
Ami_656

Duży plus dla Krzysztofa Majchrzaka, który jak zawsze genialny pociągnął film do góry i dla dziewczyny , która tez dała rade i zagrała dobrze.

ocenił(a) film na 5
Ami_656

A jak juz chcieli taki film brutalny to powinni iśc na maksa w te brutalnosc, blisko natury powinien spac w ziemiance, zakopany w ziemi, dziecko opierniczać na maksa nie klnij, zabijac te króliki obdzierać ze skóry i w taki sposób pojednac sie z sytuacją i ze światem . W tym filmie jest takie nie wiadomo co i brakuje jakby punktu zaczepienia w całości.

ocenił(a) film na 5
Ami_656

Mnie też ten film trochę zmęczył. W sumie ciekawy - obejrzałem od początku do końca. Ale niektóre sceny po prostu rozwalały. jak ta z ruskim - pokroił go i do ogniska. Człowiek na takich scenach patrzy w ekran i nie wie, co myśleć.

No i ta końcowa scena - brak szyby w drzwiach. on zniknął? Wrócił z dziewczynką do cywilizacji? Czy co właściwie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones