PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708542}

Ostatnie dni na pustyni

Last Days in the Desert
5,8 824
oceny
5,8 10 1 824
Ostatnie dni na pustyni
powrót do forum filmu Ostatnie dni na pustyni

Punkt Widzenia

ocenił(a) film na 7

Ciekawy punkt widzenia przedstawiajacy idee, ze bog jak i szatan jest w nas.

użytkownik usunięty
Mektub83

wow, naprawdę co w tym ciekawego? i odkrywczego? Dostojewski, Conrad ? ale to przecież XIX wiek, prawosławie patrzy w ten sposób na człowieka od tysiąca lat ( jaki to ma wpływ na mentalność w krajach prawosławnych, osobna debata), to jeśli chodzi o religie chrześcijańskie, a jeśli o niechrześcijańskie tam dopiero zaczyna się zabawa;

ocenił(a) film na 4
Mektub83

W Jezusie nie ma szatana, ale on mu towarzyszy, rzeczywiście bardzo ciekawe ujęcie. Nam tez towarzyszy i tez stosuje takie sprytne sztuczki. Te same wątpliwości, pretensje, klamstwa. Nie widzialam jeszcze filmu ale myślę że bedzie dobry. Już sam teaser daje do myślenia. Mam nadzieje że niedługo! Pozdrawiam

Mektub83

Ale doj_ba_eś. To żadna nowość, tylko idea stara jak świat.

ocenił(a) film na 5
Wa770

Sądzisz, że dla każdego to jest oczywiste? Gość zinterpretował film. Gdyby przesłanie w owych metaforach było tak oczywiste, jak w tym momencie zakładasz, wiara praktycznie nie byłaby potrzebna - bo odpowiedź na pytanie czym jest Bóg, byłaby już wyraźna i jednoznaczna.

Sony_West

Właśnie tak zakładam, że wiara jest niepotrzebna. Wystarczy człowiek.

ocenił(a) film na 5
Wa770

A jeśli człowiek też jest niepotrzebny? Przecież życie na Ziemi trwa od setek milionów lat i miało się dobrze i bez nas.

Sony_West

Od zawsze coś tam było, coś się działo. Tak tu jest, że niektóre rzeczy dzieją się po kolei i nie da się cofnąć czegoś co się już raz stało. Człowiek może i jest zupełnie niepotrzebny, ale jednocześnie jest jedyną znaną... ludzkości istotą zdolną choć w minimalnym stopniu dostrzec (wytworzyć) te idee "boga i szatatna, zła i dobra". Ba, ja nie mam nawet pewności czy człowiek w ogóle jest z "tej bajki", w sensie, czy należy do tego świata, czy może jest jakimś "ciałem obcym". Czynnikiem zewnętrznym właśnie - "boskim" na ziemi. . . a może właśnie odwrotnie - "szatańską plagą"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones