PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=981}

Legenda

Legend
6,7 12 618
ocen
6,7 10 1 12618
5,9 7
ocen krytyków
Legenda
powrót do forum filmu Legenda

Zdzierzyc nie moge.

ocenił(a) film na 3

Nie zlicze ile razy probowalem obejrzec ten film od pczatku do konca. Nigdy mi sie ta sztuka nie udala. Landrynkowaty do granic mozliwosci-i na nic tlumaczenie ze to taka stylistyka. Doprowadza mnie do irytacji i mdlosci...

ocenił(a) film na 10
zulus88

proponuję ci kolego zapoznac sie z terminem Baśń, nie wiem czego oczekiwałes po tym filmie. Ludzie nie potrafia czytac jaki to gatunek filmu który ogladają

Spayky_2

Szczerze mowiac, to ty sam powinenies zapoznac sie z definicją basni, bo ma wrazenie, ze jej nie znasz. Basn to nie cukierkowa opowiesc dla dzieci. Prawdziwym basniom blizej do horroru. Pretensje załozyciela watku, sa jak najbardziej uzasadnione.

ocenił(a) film na 10
sever

"Basn to nie cukierkowa opowiesc dla dzieci" zajrzyj do Wikipedii i sprawdź co oznacza słowa IDIOTA

ocenił(a) film na 10
sever

Cechy Basni: Fantastyczny świat baśni jest zaludniony krasnoludkami, skrzatami, czarownicami, wróżkami, dobrymi i złymi duchami, królewiczami, rycerzami.
Motywy basniowe: motyw walki dobra ze złem. Zło w baśniach jest zawsze potężniejsze od dobra, ale zwykle z nim przegrywa, przenikanie się świata nadprzyrodzonego z realnym, motyw zwycięstwa miłości, sprawiedliwości i dobra, motyw postaci nadprzyrodzonych, takich jak wróżki, trole i inne. Czego jeszcze tłuku nie rozumiesz?

Spayky_2

Boskie. :) Nastepnym razem jak przyjdzie ci ochota sie tak osmieszyc, to przemysl to z kilkanascie razy, bo mozesz trafic na kogoś, kto pisał na ten temat prace magisterską i interesuje sie zagadnieniem od 20 lat.

ocenił(a) film na 10
sever

chwalisz się czy zalisz? jest takiepowiedzenie, madry moze udawac idiotę ale w druga strone to nie działa, wex to sobie do serca gimbie

Spayky_2

Radzę zapoznać się dokładniej z baśniami Andersena... Niektóre są przerażające. Dla oszczędzenia czasu podrzucę Ci nawet trzy linki - polecam przeczytać, bo są krótkie, a na pewno rzucą trochę światła na sprawę. Poza tym przydałoby się trochę kultury, bo Tobie wyraźnie jej brakuje.
Oto linki:
https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/matka.html
https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/czerwone-buciki.html
https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/dziewczynka-z-zapalkami.html
Bardzo bym chciała widzieć, jak mi wyjaśnisz, gdzie np. w "Dziewczynce z zapałkami" dobro wygrywa. Nie musisz, serio. Może lepiej nie odpowiadaj, bo nie chce mi się zostać zbluzganą jak osoba powyżej - po prostu pozostawiam te baśnie do przemyślenia.

ocenił(a) film na 10
loisviolet

temat dot. legendy a nie baśni Andersena i przestań trolować,

Spayky_2

Sam powołujesz się na cechy baśni i motywy baśniowe w swoich wcześniejszych komentarzach, więc może to Ty powinieneś przestać trollować ;)

Spayky_2

Wikipedia jest tforem idiotow dla idiotow. Jak durnym trzeba byc, aby czerpac z tego czegos informacje...

ocenił(a) film na 10
TrashO2

czyli w sam raz coś dla ciebie

zulus88

''Nie zliczę ile razy próbowałem obejrzeć ten film od początku do końca. Nigdy mi się ta sztuka nie udała '' - Za to sztuka ocenienia filmu, którego nie obejrzałeś do końca wyszła ci wręcz znakomicie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones