PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467792}
5,4 52 960
ocen
5,4 10 1 52960
3,4 7
ocen krytyków
Legion
powrót do forum filmu Legion

Zanim obejrzałem film byłem (nie)święcie przekonany, że tytułowy Legion będzie biblijnym demonem (a raczej całym legionem demonów), który zapytany przez Jezusa o imię odpowiedział "Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu.". A po obejrzeniu filmu niebardzo wiem skąd ten tytuł :| Mógłby być legion opętanych ludzi, ale oni byli opętani przez anioły, a nie demony... Więc o co chodzi?

użytkownik usunięty
drzefkovitsh

Legion dlatego że od armii Anioła Gabriela, czyli Legiony.
Czy coś takiego :/

Dlatego, że w Ameryce nie istnieje prawie coś takiego jak skrupulatność. Nazwa była chwytliwa i to wystarczyło.

Powiązanie z biblijnym Legionem byłoby ok, ale nie wiem co można wymagać od twórców, którzy stwierdzili, że np matką nowego mesjasza i zbawiciela ludzkości będzie cichodajka z amerykańskiego zaścianka ;)

ocenił(a) film na 7
drzefkovitsh

A czy ten film nie jest tak czasem ekranizacją "Ewangelii według świętego Bartłomieja"?

ocenił(a) film na 9
Raze

Nie wiem, nie czytam gniotu, oglądam film który mi się spodobał :)

ocenił(a) film na 7
kowal1528

pomyliłem to z "Gabrielem" http://www.filmweb.pl/film/Gabriel-2007-381109

ocenił(a) film na 9
Raze

Swoją drogą oglądałem już nie jeden film w którym było coś z aniołami z 2000+ roku i gabriela zawsze gra jeden aktor :D (przynajmniej tak mi się pryzpomina :P)

ocenił(a) film na 7
kowal1528

A ten australijski film oglądałeś?

ocenił(a) film na 9
Raze

tzn jaki? jeśli możesz tytułem ;p

ocenił(a) film na 7
kowal1528

"Gabriel"

ocenił(a) film na 9
Raze

Ah byłem przekonany, że mówisz o Gabrielu jako o imieniu bohatera:P Tak widziałem, 4/10 dałem.
Ale jak widzę ta sama osoba grała Gabiela, jeszcze gdzieś grał, nadaje się ;p

ocenił(a) film na 7
kowal1528

Dlaczego tak nisko? Świetna muzyka, ciekawszy scenariusz?

ocenił(a) film na 9
Raze

wiesz, oglądałem to już jakiś czas temu i za bardzo nie pamiętam szczegółów oceniania filmu, aczkolwiek mój komentarz był "fekty inektóre były fajne ale pierwsza walka żywcem z matrixa... Co prawda szczególy bardzo dopracowane, ale sam film cholernie słaby" Co chyba daje mi lekki zarys tego co oglądałem. Z tego co pamiętam to pomysł na film był dobry, szczegóły były dopracowane, ale jednak film dla mnie mimo, że uwielbiam takie klimaty nie był dobry, a słaby. Jakoś nie miał tego czegoś ;p
Legion bardziej przypadł mi do gustu, mimo, że Aniołków było mniej;p

ocenił(a) film na 7
kowal1528

Walka "Gabriela" z "Molochem" była z matrixa?

ocenił(a) film na 9
Raze

Jeżeli Moloch to był ten pierwszy upadły co go znalazł to owszem, było strasznie czuć matrixem ;/ później z komenetarzach zobaczyłem, że nie tlyko ja to zauważyłem, także coś w tym musiało być ;p

ocenił(a) film na 7
kowal1528

Ale to wyglądało jak walki Kung-Fu - chińskie sztuki walki a w ostatniej chwili podniósł broń i go zastrzelił. Chyba ci chodzi o walkę z Asmodeuszem i lecące kule.

ocenił(a) film na 9
Raze

Oj nie pamiętam :) słabą mam pamięć do filmów oglądanych w przeszłości ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones