PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726}

Legionista

Legionnaire
6,5 22 647
ocen
6,5 10 1 22647
Legionista
powrót do forum filmu Legionista

Byłem w Legii stacjonowałem w Nimes .Byłem na różnych misjach Kosowo , Wybrzeże Kości Słoniowej i Czad . Byłem 5 lat ale wierzcie mi bądź nie ale to nie jest dla ludzi o słabszej psychice ..... ciągłe strzelaniny , akcje , pożary , tubylcza ludność (Afryka) która czasami się do ciebie uśmiecha a za 5 minut wpakuje ci ktoś nóż w żebra albo kulę w plecy , i dzikie zwierzęta . Patrole szczególnie na Wybrzeżu Kości Słoniowej nie były przyjemne , oprócz obserwacji wroga trzeba było patrzeć czy pod nogami nie masz żmii albo w zaroślach nie czai się lampart .

Legionista1978

będziesz miał się czym chwalić dzieciom ;)

Reynald

I co jest najważniejsze w tej misji to ,że nie zabiłem żadnego człowieka , jedynie zraniłem w nogę jakiegoś rebelianta na Wybrzeżu . Jedynymi moimi śmiertelnymi ofiarami były 2 żmije gabońskie które chciały się zakraść do naszego obozu .

Legionista1978

pociągnąć za spust jest łatwo, gorzej żyć z wyrzutami sumienia :)

Legionista1978

pochwal się lepiej czy ten film oddaje realizm tego co przeżyłeś, czy jest to mocno naciągana fikcyjna historyjka

ocenił(a) film na 9
5476

chyba napisał, że w filmie widzi "samego siebie" więc w jakiś sposób oddaje realizm

pacyna92

Film był rewelacyjny, dobra obsada, każdy zagrał swoją rolę bardzo dobrze, najlepiej Jean-Claude Van Damme , Polecam wam też 9 kompanie i posterunek graniczny;)

ocenił(a) film na 8
Legionista1978

wielkie gady to były skoro zakradały się do obozu :)

ocenił(a) film na 7
Legionista1978

w dupie byłeś , gó*no widziałeś , nie wierzę.

ocenił(a) film na 9
accadacca

Super. A załóżmy, że jednak ktoś był w Legii, to co miałby zrobić, żebyś mu uwierzył? Wysłać Ci swoje CV??

colisa

Gdyby ktoś był w Legii nie pisałby o tym na jakimś gównianym forum o filmach. NIE POTRZEBOWAŁBY w ogóle pisać o tym na publicznych forach, więc AUTOMATYCZNIE odpada problem 'wysyłania CV'.

Legionista1978

bajkopisarz z ciebie dobry

Legionista1978

byłeś... na stadionie legii

ocenił(a) film na 6
Legionista1978

Miałem dwóch kumpli co byli w Legii i dużo mi o tym mówili, pokazywali zdjęcia, nawet niektóre filmiki. Po części opowiedział o tym Legionista 1978 oczywiście w bardzo lightowej wersji, ale niedowiarki nie muszą wierzyć w żadną z wymienionych rzeczy. Jak było naprawdę to wiedzą ludzie którzy tam byli i to przeżyli... Legionista 1978 pokazał poziom i nie wdawał się w niepotzrebne jałowe dyskusje. Co do filmu to chętnie go obejrzę aby nieco przybliżyć sobie ten klimat. Dzięki za Wasze opinie :)

Legionista1978

Ciekawy wpis.
Na początku filmu jest wstęp, że Legia składała się z "największych łotrów pod słońcem". Czy aż tak?
Słyszałem kiedyś, że do Legii uciekają przstępcy, zeby nie pójść do pierdla. To prawda?
Po wpisie nie wnioskuję łotrostwa, zwłaszcza u kogoś, kto używa słowa "przepiękny". =)
Jak więc ten "lekki wrażliwiec" odnalazł się w tak ciężkich warunkach?

AmonGoeth

Już znalazłem odpowiedź na jedno ze swoich pytań:
"Dawniej żołnierze wstępujący do Legii mieli zapewnioną pełną anonimowość w trakcie pełnienia służby, a po jej odbyciu otrzymywali obywatelstwo francuskie i nowe dokumenty. Przyciągało to do Legii wielu kryminalistów – obecnie zasady naboru zmieniły się i Legia nie przyjmuje już w swoje szeregi osób podejrzanych o poważne przestępstwa."

użytkownik usunięty
AmonGoeth

Dziś Cię legia nawet nie przyjmie z większymi tatuażami, bliznami itp. Małe przestępstwa mogą być zapomniane. Szkoła jest przydatna, bo na to też patrzą, ale nie aż tak bardzo, ale się przydaje. Można mieć pozwolenie od własnego kraju, na wykonywanie służby w legii, nie mając go grozi kara. Jest 2013 rok, to nie lata 1900+ gdzie 70% legionistów to bandyci, zbierani z ulicy zwykli ludzie. A po wojnie wielu Niemców znajdowało tam schronienie. Dziś jest bardzo ciężko się dostać, nawet do tych "słabszych" jednostek. Testy "psychiczne" są o wiele trudniejsze niż te w Polskiej policji. Nieliczni się dostają. W latach wcześniejszych, nawet i po 2000 roku chłopcy szli ze względu na kasę, bo naprawdę się opłacało. Ale dziś więcej zarobisz w Anglii na "byle jakiej" robocie niż w legii. Mimo to i tak sporo ludzi próbuje swych sił w legion etrangere, bo kocha karabin, kocha mundur :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones