Leila i Nick

(2005)

Barfuss

0 0 FILM 120036
Leila i Nick (2005)
http://www.filmweb.pl/film/Leila+i+Nick-2005-120036/userRecommends
1 godz. 58 min.
ocena społeczności: dobry
7,5/10
4.570 głosów
  • 2054. w rankingu światowym
  • 2.055 osób chce zobaczyć ten film
Leila i Nick (2005)

opisy filmu

(2)
+
  • Niezwykle piękna i poruszająca komedia romantyczna w reżyserii Tila Schweigera ("Bandyta", "Wyścig", "Pukając do nieba bram").
    Nick Keller (Til Schweiger) traci pracę za pracą. W oczach swojej rodziny uchodzi za wyjątkowego nieudacznika. Jako ostatnią szansą dostaje dorywcze zajęcie klinice psychiatrycznej. Tam niemal w ostatniej sekundzie udaremnia samobójczą próbę młodej Leili (Johanna Wokalek). Skutki okazują się nieprzewidziane. Leila ucieka z ośrodka i pojawia się nagle przed drzwiami jego mieszkania: w koszuli nocnej i boso. Nick, który jeszcze nigdy nie wziął odpowiedzialności za nikogo poza samym sobą, robi wszystko, aby Leila wróciła do szpitala. Leila jednak już postanowiła - zostanie u niego na zawsze. Leila, która dziwi się światu dziecięcymi oczyma, i Nick udają się na wspólną podróż – niedobrana para, która szarpiąc się ze sobą, zbliża się do siebie... i przeżywa przy tym przygodę, która odmieni ich życie... na zawsze.

  • Nick (Til Schweiger) życiowy nieudacznik, który ma talent do szybkiej utraty pracy. Leila (Johanna Wokalek) pacjentka szpitala psychiatrycznego.
    Ich losy spłatają się właśnie w klinice gdzie przebywa na leczeniu Leila a Nick dostaje tam prace "ostatniej szansy". I jak to zwykle bywa w jego przypadku wszystko psuje się już pierwszego i zarazem ostatniego dnia pracy, ale właśnie wtedy zaczyna się jego "podróż", w czasie której odnajdzie prawdziwą miłość, pojmie co to odpowiedzialność i poświęcenie ...