PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31807}

Lemoniadowy Joe

Limonádový Joe aneb Koňská opera
7,2 3 085
ocen
7,2 10 1 3085
7,6 5
ocen krytyków
Lemoniadowy Joe
powrót do forum filmu Lemoniadowy Joe

Film słabizna ,ale nie jestem obiektywny ,bo po 15 minutach oglądania wyłączyłem to dziadostwo a wierzcie mi ,że zawsze oglądam film do końca bez względu na to czy kiepsko się zaczyna. Tym razem stwierdziłem,że nie będę marnował czasu. Lipa kompletna. Czeski film-wszystko jasne. Sami to oceńcie,bo ja być może się mylę,ale po prostu nie podchodził mi ten film. Powodzenia

ocenił(a) film na 8
frugosz

Mylisz się, drogi Panie, daleko mu do beznadziei ;)

Ale zgadzam się, nie jest to film 'dla każdego'. Proponuję patrzeć na niego jak na komedię, a nie western - bo westernem nie jest. Trochę dziwi mnie podejście: "czeski film - więc musi być beznadziejny".

Wspaniała scenografia, gra aktorska (często "over-the-top", niesamowita). Za każdym razem gdy film oglądam, widzę kolejne szczegóły, które po prostu rozbrajają (np - zamiast kwiatów na grobie: kwitnący kaktus; mistrzostwo!). Muzyka - doskonała.

Wylewająca się "starość" filmu - tylko nadaje mu kolejnych barw ;)

ocenił(a) film na 8
Kossen

no i język :D oglądanie po czesku po prostu powala

ocenił(a) film na 7
Agness_92

Zgadza się, wersja z polskim lektorem zabija urok filmu. O wiele lepiej wchodzi bez tłumaczenia.

ocenił(a) film na 10
xtomix

Zdecydowanie tak. Oglądałem go w wersji z polskimi napisami. Generalnie od jakiegoś czasu uważam, że oryginalna ścieżka dźwiękowa jest najlepsza. Poza tym znam czeski w stopniu komunikatywnym, więc taki film przy okazji pozwala mi doszkolić język :-)

ocenił(a) film na 7
xtomix

Tylko i wyłącznie z polskimi napisami. Lektor zabija ten i każdy film.

ocenił(a) film na 1
frugosz

Też uważam, że ten film to nieporozumienie. ani jako komedia ani jako western mi się nie podoba. Nie wytrzymałem nawet 1/3 filmu. a doszukiwanie się sensu i śmiesznych rzeczy w szczegółach to dobre dla wielbicieli tegoż "dzieła". Nawet nie wiem dla jakiej grupy widzów była ta produkcja kierowana? dzieci? dorosłych? Nawet jeśli tego filmu nie traktować poważnie, to jest on poniżej mojego poziomu tolerancji.

użytkownik usunięty
mezzaninefloor

Jak można poważnie traktować parodię? A "śmiesznych rzeczy" faktycznie doszukiwać się nie należy. Człowiek się albo śmieje albo nie. Ja się śmiałem.

A teraz szczerze: dawanie takiemu filmowi najniższej możliwej oceny to kretynizm. Co w takim razie dasz jakimś polskim Gulczasom? Minus 10?

ocenił(a) film na 1

dla mnie film, którego nie jestem w stanie obejrzeć nawet w połowie, zasługuje na ocenę z przedziału 1-2. Gulczasom dałbym tyleż samo. Proste. Poza tym, moja ocena jest czysto subiektywna. nie jestem krytykiem filmowym, którego zobowiązuje zawodowa odpowiedzialność. A ten film mnie po prostu tak cholernie zmęczył, że innej oceny dać nie potrafiłem.

przy okazji: daruj sobie jakieś osobiste wycieczki, nazywając moje oceny kretynizmem. zastanów się najpierw.

użytkownik usunięty
mezzaninefloor

Ależ oczywiście, że jest to kretynizm, bo jak widać nie rozumiesz nawet, czym jest ocena. Otóż ocena dotyczy cech tego, co się ocenia, natomiast ocena nie jest sprawozdaniem z twoich odczuć na widok tego czegoś itp.

"Oceniłem na 1, bo nie bylem w stanie obejrzeć". Co w ten sposób oceniłeś? Film? A gdzie tu jest cokolwiek o filmie? Co ma Twój "stan oglądania" do filmu?

A jeśli rzeczywiście uważasz, że przy wydaniu oceny wystarczy powołać się na swoje odczucia, to czemu się oburzasz, że nazywam twoje oceny kretynizmem? Widocznie miałem takie odczucia i tobie nic do tego :-)


ocenił(a) film na 7
frugosz

Toż to panie klasyk. Widziałem go "20 parę" lat temu w Tv (kiedyś leciał co jakiś czas w 1 lub 2 TVP , jak nie było jeszcze kablówki, satelity, netu, dvd..) i już wtedy film "robił szał". Kilka lat temu widziałem go na dużym ekranie i publika setnie się bawiła, albo jak to mówią ryła ze śmiechu.

ocenił(a) film na 8
Levis_Crack

Widziałam Lemoniadowego kilka lat temu na Nowych Horyzontach, cała widownia była zachwycona - to nie czeskie nieporozumienie tylko czeska PEREŁKA :)

ps. Tornado Lou <3

ocenił(a) film na 7
venessummers

Tak jest - perełka (a na dużym ekranie to już mega wypas).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones