PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 838 835
ocen
8,1 10 1 838835
8,0 42
oceny krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

Przestępcy to jacyś amatorzy, w ogóle policja zachowuje się jak cofnięci w rozwoju. Wiele błędów, nieracojanlnych zachowań bohaterów. Konkretna bajka. Nie wciągnął mnie, chyba przez natłok głupot. Ale jakoś dotrwałem do końca.

ocenił(a) film na 9
jest_jak_jest

"wiele błędów", "nieracjonalne zachowania", "natłok głupot"- ogólniki. Mógłbyś podać przykłady?

ocenił(a) film na 5
monten

Nie chce mi się znowu zagłebiać w to znowu zbytnio. Zachowanie policji jak weszli do chaty dziewczynki, albo jak jednostki specjalne w ostatnich minutach schowani za rogiem co wyczyniają, gdy ich ostrzeliwuje i jakie dialogi prowadzą. Szkoda słów na te głupoty. Główny przestępca już do reszty jest upośledzony. Obejrzyj.

ocenił(a) film na 6
jest_jak_jest

Co do postaci Leona to zgadzam się, że coś miał na bani na bank. Jedną z największych żenad w mojej filmowej karierze był moment jak Leon pocieszał Natalie po śmierci jej rodziców nałożoną rękawiczką-świnią. No kompletny nietakt i żenada.

ocenił(a) film na 6
Klonazepam

no mnie też ta scena rozwaliła w negatywnym sensie.

ocenił(a) film na 10
panna_x_filmweb

Niezłe opóźnienie. Odpisujesz mu po prawie 3 latach.

ocenił(a) film na 6
pawel_nowakk

nie jemu konkretnie, tylko wyrażam zdanie o filmie w wątku, nie pisałam do konkretnej osoby. ale zeby sie wpisac musze zrobic odpowiedz pod kims nie da sie inaczej

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
monten

wg mnie( zaznaczam ze to subiektywna opinia proszę na mnie nie najeżdżać) do takich należą:
- Leon zarabia kupę kasy a żyje w nędzy. po co mu więc taka praca? tylko się naraża a nic z tego nie ma
- historia o narzeczonej Leona ( ojciec który zabił córkę żeby się nie spotykała z Leonem, dość to naciągane)
- wydumane filozoficzne dialogi ( np matylda gada ze chce milości albo śmierci)
- scena z antyterrorystami w całości
-leon w pojedynkę wchodzi do DEA i odbija matyldę ( rodem z tanich filmów akcji, a film pretenduje do miana poważnego dramatu psychologicznego)
- scena po zabójstwie rodziny kiedy leon zakłada świnkę na rękę i w ten sposób rozbawia matyldę która właśnie straciła braciszka

ocenił(a) film na 10
panna_x_filmweb

Po pierwsze Leon Zawodowiec to kino akcji, które w dodatku nie miało być takie w 100 procentach poważne.
Można to zobaczyć chociażby w jednej scenie blisko końca filmu (to znaczy jego samobójstwo).

Poza tym:
"- wydumane filozoficzne dialogi ( np matylda gada ze chce milości albo śmierci)"

Zwróć uwagę, że ona nie była zwykłą 12 latką, ale kimś kto stracił wszystko, a Leon był jedynym kogo miała, więc nad tym się zastanów.

ocenił(a) film na 6
pawel_nowakk

to ciekawe co mowisz bo kiedy inni zarzucali mało akcji w filmie ( nie ma wielu efektownych poscigów, scen walki,strzelanin wybuchów itd), to odpowiedż najczesciej pada taka, ze to nie typowy film akcji ale film psychologiczny, traktujący o emocjach, a nie zwykła rozwalanka jak rambo. wiec co, kiedy zarzutem jest mało scen akcji, to kontrargument ze to nie film akcji, a kiedy zarzutem mało realizmu jak na dramat psychologiczny to wtedy że to nie dramat tylko wlasnie kino akcji. :)

ocenił(a) film na 10
panna_x_filmweb

Ten film był taki umiarkowany w każdym względzie. Nie chcieli robić wyciskacza łez (to znaczy uśmiercać Matyldy) jak również humorystycznej produkcji, jak to mają w zwyczaju amerykanie.
Film jest smutny i zakończenie jest smutne, ale chyba najlepsze dla niej.

Miała powstać kontynuacja, ale kiedy się na nią zdecydowano to okazało się, że "Matylda" za dużo urosła. :)

ocenił(a) film na 6
pawel_nowakk

ja wiem kim byli bohaterowie filmu, film zrozumiałam, tylko mi te dialogi nie pasowaly do postaci i tyle.

ocenił(a) film na 9
panna_x_filmweb

Zauważ, że Leon nie miał za bardzo kontaktu z ludźmi, a co dopiero z dziećmi. Skąd miał w takim razie wiedzieć jak ma pocieszyć Matyldę? Ta świnka to był poprostu jedyny pomysł, aby odgonić ją od przykrych myśli chociaż na chwilę.

ocenił(a) film na 10
panna_x_filmweb

Leon zarabiał kupę kasy, ale tę kasę trzymał Tony. Leon nie umiał czytać ani pisać, więc pewnie i z liczeniem miał problemy, więc prawdopodobnie nie wiedział ile ma tej forsy, Równie dobrze mógł nie mieć nic, bo Tonny brał wszystko dla siebie, a Leonowi dawał jakieś grosze.

Historia miłości Leona też nie jest jakoś bardzo naciągana. Skoro dziewczyna była z dobrego domu to z pewnością przyniosła wstyd rodzinie, bo może zaszła w ciążę z Leonem? Tego nie wiemy, Leon mógł o tym nie wiedzieć, albo nie powiedział wszytskiego Matyldzie.

Scena ze świnką może i rozwala w negatywny sposób, ale weź pod uwagę, że Leon jest lekko opóźniony, albo może raczej wycofany przez to, ze nie utrzymuje kontaktów z ludźmi. Bo z iloma dziewczynkami mógł mieć wcześniej do czynienia? Wziął świnkę bo akurat na ich temat zeszła rozmowa. Ot zwykły odruch zeby odwrócić uwagę dziecka od tragedii.

ocenił(a) film na 6
Szyszka_11

no dobra, co do kasy mnie przekonałeś, ale historię miłości leona uważam dalej za naciąganą, honorowe zabójstwa to może są w islamskiej tradycji, a nie u bogatych Europejczyków.

ocenił(a) film na 10
Szyszka_11

>"ale weź pod uwagę, że Leon jest lekko opóźniony, albo może raczej wycofany"

On coś tam mówił w wywiadzie, że specjalnie grał takiego ze względu na Matyldę :D

użytkownik usunięty
jest_jak_jest

Twoja mowa mnie nie przekonuje.
Ale prawdą jest, że "Leon Zawodowiec" nie stawia na realizm. Między innymi dlatego jest taki dobry.

ocenił(a) film na 5

Nie wiem na co stawia, nie zmienia tego, że policja to sieroty, dialogi bardzo idiotyczne, zachowania niektórych postaci również itd. Nie miałem przy tym zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Wyraziłem swoje zdanie na temat filmu.

użytkownik usunięty
jest_jak_jest

Dialogi nie są idiotyczne. I wszyscy w porównaniu z Leonem do sieroty. Z kolei, niczyje zachowanie w tym filmie nie specjalnie oddaje rzeczywistość. Tyle, że ten film się do tego przyznaje, nawet to podkreślając, natomiast inne filmy sensacyjne udają, że tak nie jest.
Wiem, że nie wiesz, na co stawia film. To widać.

ocenił(a) film na 5

Mam gdzięś na co stawia. Jako film jest dla mnie słaby i to mi wystarczy. Dialogi są idiotyczne np. dialog dwóch antyterorystów podczas ostrzału Leona, albo szef antynarkotykowej w kibelku z młodą pytający "kto ciebie przysłał". :D I ten cały Leon żywiący się chyba wyłącznie mlekiem haha.

użytkownik usunięty
jest_jak_jest

Tak, Leon żywił się tylko mlekiem haha.

ocenił(a) film na 5

Można było odnieść takie wrażenie oglądając to "dzieło". Bardzo zabawne to było :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jest_jak_jest

słaby wg tego portalu, to 3, a dałeś 5 czyli średni. "ściana" - Banach

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jest_jak_jest

podoba mi się to co pierdzielisz. Bardzo dobrze, że Ci się nie podoba. Aby uważać, że Leon jest filmem słabym trzeba nie mieć gustu, więc dobrze, że u mnie jest przeciwnie.

ocenił(a) film na 10
jest_jak_jest

Ale za główną bohaterkę ogromny plus.
Mogłaby zostać zawodową morderczynią, ale Leon tego nie chciał.

pawel_nowakk

Ja wiem? Zabierał ją na roboty, więc tak nie do końca nie chciał. Jednak uczył ją fachu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jest_jak_jest

Mi się zdaje że chyba ty jesteś upośledzony...

ocenił(a) film na 6
jest_jak_jest

w sumie też tak mysle, nie ujął mnie.

użytkownik usunięty
jest_jak_jest

Jak śmiesz wyrażać swoje zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones