PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426598}

Liga Sprawiedliwości

Justice League
5,9 91 870
ocen
5,9 10 1 91870
4,1 28
ocen krytyków
Liga Sprawiedliwości
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości

Jestem załamany. Film fabularnie słaby jak Avengersi i BvS, dialogi o wiele lepsze niż w BvS przypominają Avengersów, postacie lepsze i bardziej wyróżniające się niż w Avengersach (tam to jest tylko Stark i przeobrażony Hulk, reszta to taka sama papka), i sceny walki... Proszę nieeeEEEE!! To jest główny czynnik dla którego chciałem pójść na to do kina, w człowieku ze stali i BvS sceny walki po prostu MIAŻDŻYŁY jaja! Było czuć tą moc, można było uwierzyć w moc superbohaterów w realnym świecie, dopracowane szczególiki, Superman samym lotem przerażał mocą, jak próbował użyć laserowych oczu na Lexie to było czuć do niego strach, natomiast to co tu się stało... Te poklatkowane sceny walki w porównaniu do walk batmana w BvS wyglądały strasznie. Już w pierwszej scenie co ćwierć sekundy klatka, jak to się zaczęło to zastanawiałem się na co ja do cholery przyszedłem, lot supermana (zwłaszcza jak odlatuje z tą swoją Mery JAne) niczym złapanie "ikonki" supermana myszką i go przeciągnięcie. T R A G E D I A, zniżyli się Avengersowego poziomu miazgi bez smaku. Wiem ,że Zack Snyderowi przydażyła się ,bodajże, tragedia rodzinna i film dokończył i zapewne finalnie skleił ten gościu od pierwszych Avengersów, więc liczę, żew koljnej części powróci. Najlepiej zaś byłoby jakby za część fabularną i dialogi postaci był odpowiedzialny ten reżyser, ale za walki koniecznie Zack. Chcę jeszcze raz doświadczyć tej mocy, niestety puszczając na telewizorze urywki wcześniejszych filmów to nie to samo i mogę liczyć tylko na nowy film w kinie ;(. Reasumując, to lepsi Avengersi, ale wciąż Avengersi ;(.

użytkownik usunięty
wierzba533910913

problem tego filmu jest taki, że jest rozkraczony jak JCVD robiący szpagat - aż boli od patrzenia ;) Gdyby to było czyste DC nie miałbym żalu, przypuszczam, że wyszłoby nawet lepiej niż BvS, ale włodarze WB tak bardzo chcieli w końcu zrobić coś "innego" niż proponuje Snyder, że wykorzystali sytuacje, i przerobili film na totalny gniot nie umywając się nawet w połowie do MCU. I jeszcze na bezczelnego podpisali to tylko nazwiskiem Snydera, niby lojalnie ;) Tak pocieli ten film, że masakra...ja chcę zobaczyć wersję Snydera - nie pociętą!!

większość filmów z JCVC była tylko pretekstem do pokazania boskiego szpagatu :D

Cholera muszę w końcu zobaczyć ten film

Jasir_Karim

Jcvd*

Co to MCU? Już do beznadziejnie płytkich fabuł przyzwyczaiły mnie filmy marvela (mize poza niektorymi x-meno-wolverinami) i BvS , ale ta cała kwintesencja przeepickich walk... Według mnie walki w człowieku ze stali czy BvS powinny dostac jakieś nagrody w swojej dziedzinie. Nie moge przezyc, ze cala sielanka walk z tyloma bohaterami w stylu Zacka poszla w cholere. Pamietam jak bylem podjarany ta krotka migawka z BvS jak natrafiona na aquamana i ten wystrzelil ze swojego trojzeba. No i w dodatku to co tu reprezentował flash to ciągłe slowmo, brak walki i zarciki.. postac z takim potencjałem... Btw Jakby mieli zrobic film dragon balla i realistyczne sceny walk, to tylko tak jak w człoweku ze stali.

użytkownik usunięty
wierzba533910913

MCU - Marvel Cinematic Universe ;) Od razu wyjaśniam, że X-men nie wchodzą w skład tego MCU, gdyż inna wytwórnia robi filmy o X-menach. MCU to wyłącznie Thor Iron Man Capitan Ameryka itp Avengersi :)

wierzba533910913

Avengers jest filmem lepszym niż całe DCEU taka prawda wystarczy popatrzyć na oceny tutaj czy imdb, RT itp. Co do fabuły wiekszosc z komiksowych widowisk ma podobną badź taka samą czyli rozpierducha z mało ciekawym przeciwnikiem.

kolo_103

A co to oceny na portalach to jakaś wyrocznia? Ja się nimi nigdy nie sugeruję, najlepiej przekonać się samemu i mieć własne zdanie. Dla mnie przynajmniej kilka filmów DC bije na głowę Avengersów. Odnośnie fabuły też nie do końca racja-patrz choćby Logan czy Watchmeni.

mariooks1945

mówisz o dc czy dceu bo to dwie rózne kwestie to po pierwsze. Oceny na portalach pokazują mniej wiecej czy film sie podobał czy nie szerszej publice nie tylko krytykom. Jeżeli głosuje kilkadziesiat czy kilka set tysiecy osób to już jest jakiś wyznacznik czy film sie udał i warto isc do kina na te 2 godziny. W loganie fabuła jest prostsza niż cep i tylko wyższa kategoria i ogólny klimat może lekko odróżniają tą produkcje od reszty. Co do watchmen mógłbym sie zgodzić ale jest to film niemal 1 do 1 przeniesiony na ekran gdzie twórcy sie specjalnie nie musieli wysilać po za kilkoma zmianami które wg jednych sie sprawdziły a innych niekoniecznie.

wierzba533910913

Niestety w kwestii walk się zgadzam. Sam byłem mocno zniesmaczony, jak zobaczyłem te pseudo-walki, bo inaczej tego nazwać nie można. I do tego okropny antagonista i koszmarne CGI.

ocenił(a) film na 8
wierzba533910913

No niestery Avengers lepsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones