PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426598}

Liga Sprawiedliwości

Justice League
5,9 91 949
ocen
5,9 10 1 91949
4,2 32
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości

Mieszkam w Norwegii i dzisiaj byla premiera filmu. Szedlem na film z niezbyt wysokimi oczekiwaniami po BvS. Ku mojemu zaskoczeniu film okazal sie lepszy.

- Fabula trzymala sie kupy
- Obsada dobrana naprawde dobrze
- Dadano troche wiecej humoru co wyszlo nawet na plus.

A teraz troche spoilerow:

- sa 2 sceny po filmie: pierwsza przedstawia scene, w ktorej Flash i Supermen scigaja sie, zeby zobaczyc kto jest lepszy - tak Supermen zyje - nie nie pokazali kto byl szybszy. I scena na samym koncu pokazuje jak Lex Luthor ucieka z wiezienia i siedzac na swoim jachcie spotyka sie z uwaga............ Deathstrokiem, ktry sciaga maske i widzimy Joe Manganiello. Lex proponuje mu, zeby zalozyc swoaja lige.

Film mial duzo dobrych momentow i kilka zlych. Naszczescie tych dobrych bylo wiecej.

sloniu_r

A ogólnie jaka ocena w skali 1-10?

Cannibal3

Nie jest to arcydzielo filmowe wiec nie dam 10, ale 7 moim zdaniem smialo moze byc.

użytkownik usunięty
sloniu_r

Było super, film trzymał się kupy od początku do samego końca, humor bardzo fajny głównie dzięki Flashowi :) 10/10

ocenił(a) film na 6
sloniu_r

Kto pojawił się przed Alfredem (końcówka trailera), i czy będą latarnie?

Elf_Noldor

Nie ma tej sceny gdzie ktoś pojawia się przed Alfredem, a Latarnia jest ale nie ma dużej roli, generalnie taki smaczek dla tych co wiedzą kim są Latarnie.

ocenił(a) film na 5
lorster

No właśnie scenki zabrakło. Ciekawe czemu?

masazzielonagora

Pewnie dokrętki.

ocenił(a) film na 7
lorster

Pewnie będzie w wersji na DVD. Z BVS w kinie też wycięli 40 minut filmu, a na DVD były te wszystkie sceny.

0058yrrab

Na Blu-Ray'u.

ocenił(a) film na 6
masazzielonagora

To był Superman a nie Green Lantern. Juz temat był wczesniej. Wyraźnie widać w prawymdolnym rogu ekranu skrawek czerwonej peleryny.

ocenił(a) film na 7
lorster

Ale latarnia jest fizycznie? Czy tylko wspomniany? Bo w zwiasunie Steppenwolf gada, że na ziemi nie ma Latarni, które by ją broniły. Jest coś poza tym?

0058yrrab

Jest retrospekcja. Wojna ludzie u boku z amazonkami, ludzmi z atlantydy, bogami, grenn lantern corps walcza przeciwko Steppenwolf. Chca ochronic te trzy kostki. Ale to bylo za czasow jak jesczcze na koniach jezdzili ;)

Jest wontek w trakcie walki kiedy ginie jeden z green lantern corps i pierscien tak jak by ucieka.

ocenił(a) film na 5
sloniu_r

Swoja drogą fajna scenka pokazująca wielka bitwę

ocenił(a) film na 4
Elf_Noldor

Myślę, że mógł to być właśnie Superman, który pewnie udał się do bat-jaskimi odebrać swój kostium
W ostatecznej wersji nie było tej sceny i Superman od razu wkracza do akcji.

ocenił(a) film na 6
sloniu_r

A czy jest postać grana przez Willem'a Dafoe - Nuidis Vulko który jest Atlantą?

ocenił(a) film na 4
kiadimundi

Nie ma

ocenił(a) film na 4
sloniu_r

Dokładnie mam podobne odczucia.
Po BvS i doniesieniach o nieszczęsnych dokrętkach nie spodziewałem się wiele. Zostałem pozytywnie zaskoczony.

Plusy:
- To co najważniejsze, postaci, wreszcie im wyszły i da się ich polubić
- Superman
- Wreszcie dało się poczuć większy świat DC
- Muzyka i piękne, żywe kolory (Marvel przyzwyczaił mnie do wypranych barw więc dobrze wreszcie zobaczyć herosów na ciekawych zdjęciach)

Minusy:
- CGI boss i efekt biegu Flasha
- nieśmieszne żarty Barry'ego
- jak ktoś zna sprawę to dostrzeże dograne sceny i uzna, że spokojnie można było się bez niektórych z nich obejść

ocenił(a) film na 7
Murdoc

Mam tak samo, kiepskie recenzje paradoksalnie wpłynęły na lepszy odbiór filmu (spodziewałem się papki na poziomie poprzedniego filmu- Świtu sprawiedliwości).
Plusy:
Nowi bohaterowie, a zwłaszcza Flash który momentami wręcz ratuje film. Ich interakcje, widać że to ludzie mający swoje własne problemy.
Scena przy zniszczonym posągu Supermana i mina biegnącego Flasha- bezcenne (więcej nie piszę aby nie zdradzać najlepszej sceny filmu według mnie)
Fabuła mimo że parę recenzji twierdzi inaczej- trzyma się kupy (choć mogła by byś lepsza)
Minusy:
- Batman- dużo słabiej w porównaniu do poprzedniej części
- Efekty specjalne- pomimo wysokiego budżetu, przeciętne
- Fabuła- mimo że poprawna , to niestety niczym nie zaskakuje
- kiepski czarny charakter
Film zasługuje na ocene 6-7, bo jest lepiej niż poprzednio ale nie tak dobrze jak w Wonder Woman.



ocenił(a) film na 7
sloniu_r

Nie będę się rozwodzić nad filmem bo to rzecz gustu dla mnie zarówno bvs jak i jl spoko. Ale co mnie najbardziej ciekawi to że superek wrócił cały świat widział i ok. Ale jak nakońcu filmu Clark sobie chodzi po farmie jak gdyby nic a na samym końcu pokazują że znów jest reporterem. WTF przecież w bvs powiedzieli że zginął w wypadku samochodowym był pogrzeb to niby jak oni chcą wytłumaczyć ludziom ktorzy nie wiedza ze on jest superman ze nagle żyje .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones