PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196929}
6,5 46 928
ocen
6,5 10 1 46928
6,3 23
oceny krytyków
Lincoln
powrót do forum filmu Lincoln

Od małego był uczony nienawiści do niewolnictwa. Był obsesyjnie uparty, nie dochodziły do niego odmienne argumenty, a poprawka była dla niego ważniejsza niż pokój i zakończenie wojny. Zablokował rozwój i gospodarkę.
Niewolą jest brak decydowania o swoim własnym życiu. Jeżeli ktoś chce zostać niewolnikiem to powinienem mieć do tego prawo. W filmie była nawet scena, gdzie pyta się służącą, a ta odpowiada, że chce pokoju, nie było dla niej ważne zniesienie niewolnictwa. Nie wszyscy niewolnicy mieli złe życie, nie wszyscy byli źle traktowani. Poprawka powinna zakazywać jedynie okaleczania czy znęcania się nad niewolnikiem. Wielu gdyby nie zostało niewolnikami zostało by bez jedzenia i dachu nad głową. Jeżeli ktoś mi zakazuje bycia niewolnikiem, to nie mogę być wolny i robić ze swoim własnym życiem co uważam za słuszne. Lincoln zatem pomógł w naszym zniewoleniu.

Wasz Pan (Unia Europejska) bankrutuje niestety, musicie pracować kilka lat dłużej. Co robicie by przestać być niewolnikami? Nic prawda? Bo bycie niewolnikiem jest dla większości wygodne i nie chcą zmieniać tego stanu. Dlaczego nie chcecie wziąć odpowiedzialności za swoje życie we własne ręce? Dlaczego jesteście niewolnikami i chcecie by Pan wam mówił o której, gdzie, co i jak macie robić!? Waszych dzieci nie uczycie, robi to wasz Pan zgodnie ze swoją wolą!

Kolejna rzecz to po co nadawać prawa do glosowania czarnym, skoro byli to prości ludzie, od wielu lat niewykształceni niewolnicy? Najpierw niech się wyuczą, dopiero wtedy można im prawo do glosowania zapewnić.

Obecnie czarni ludzie w USA maja większe możliwości niż biali np. stypendium na studiach, a mimo tego nie widać żadnych większych osiągnięć naukowych...

rafusss

Ja niewolników we współczesnym świecie widzę na każdym kroku.

ocenił(a) film na 5
rafusss

Odnośnie polityki - niektórzy ludzie niestety wierzą w te socjalistyczno-lewicowe bajeczki, że przymus emerytalny musi być, bo człowiek sam z siebie nie odłoży sobie na starość (a przez kilka tysięcy lat systemu emerytalnego nie było i ludzie żyli, hmmm..), że ludzie sobie sami w życiu nie poradzą, że nie mogą mieć prawa do posiadania broni, bo zwiększy się liczba zabójstw itp. Pranie mózgu głównie poprzez media niestety się uskutecznia.

Prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy niewolnikami, tylko mało kto sobie zdaje z tego sprawę. I jeszcze mniej osób próbuje coś z tym zrobić.

ocenił(a) film na 5
rafusss

A twoim panem kto jest, putinowska swinka co :)

ocenił(a) film na 6
rafusss

Ale ty piszesz głupoty

ocenił(a) film na 8
rafusss

Gratulację :D Twoja wypowiedź to jedna z największych bredni i debilizmów jakie w życiu słyszałem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones