PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=577958}

Lincz

7,2 52 257
ocen
7,2 10 1 52257
6,3 15
ocen krytyków
Lincz
powrót do forum filmu Lincz

Film ten przedstawia przede wszystkim nieudolność policji (zresztą nie tylko w tym przypadku) oraz dbanie o własne dupska ludzi prokuratury, za którą stoja lenie patentowane niepotrafiące przyznać sie do błędu. Fantastyczna rola Leszka Lichoty oraz Komasy. Polecam wszystkim obejrzenie tego filmu!!!

ocenił(a) film na 8
fanatyksp1911

Ta opieszalosc polskiej policji... jak sie okazuje, obywatele czesto sa zdani sami na siebie. Dobrze, ze chociaz zostali ulaskawieni.

ocenił(a) film na 9
fanatyksp1911

daje 9 za samo ujęcie problemu, nie jestem miłośnikiem polskiego kina, ale "Lincz" naprawdę coś sobą reprezentuje

ocenił(a) film na 9
nolaan_1988

Zgadzam się z Tobą w 100%, film godny uwagi, w niektórych momentach gra aktorska na niezbyt zadowalającym poziomie, ale jeśli chodzi o uchwycenie problemu spisali się na medal

ocenił(a) film na 8
fanatyksp1911

Ten film nie tylko obnaża policję jako władzę wykonawczą ale przede wszystkim cały system sprawiedliwości. Świetny film pokazujący bezradność ludzi mieszkających na wsi, a z drugiej strony bezkarność recydywisty. Zresztą kapitalna rola Leszka Lichoty, inni również zagrali kapitalnie.

Tylko nie rozumiem, dlaczego mieszkańcy wybrali od razu zabicie ? Nie trzeba go było zabijać, można najpierw było spalić mu dom w następnym etapie kiedy by to nie zadziałało, połamać nogi już by się nie pętał po wsi. Ten facet był stary, we wsi byli ludzie młodsi od niego. Jestem pewien, że poskutkowałoby.
Ale dobrze, że zostali ułaskawieni taki człowiek nie zasługiwał na życie wśród społeczeństwa.

ocenił(a) film na 10
76rookie

przepraszam, ale przeczytanie twojego posta skłoniło, a raczej zmusiło ! to założenia konta na tym portalu ! Policja to nie władza wykonawcza !! Władza wykonawcza to Prezydent i Rada Ministrów ! :) a Film świetny !

ocenił(a) film na 8
LucekGoral

Władza wykonawcza to Prezydent i Rada Ministrów. Rada Ministrów jest kolegialnym organem władzy wykonawczej, no właśnie MSWiA rządzi Policją minister MSWiA. Więc w czym rzecz ?

Brawo za założenie konta.

ocenił(a) film na 10
76rookie

w czym ? w tym, że napisałeś, iż Policja to włądza wykonawcza. Rada Ministrów to: Prezes Rady Ministrów oraz ministrowie fakultatywni i obligatoryjni i to wszystko, a nie policja. Rada Ministrów to nie są ministerstwa! Tak się składa, że specjalizuje się w Prawie Konstytucyjnym i szybko zauważyłem ten błąd. Nie szukam zwady, ale to jest poważny błąd - nazywanie policji włądzą wykonawczą.

ocenił(a) film na 8
LucekGoral

A kto ją wykonuje tą władzę minister ? Ja to mam wytłumaczyć. Mamy 3 władze ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą. Policja to wg Ciebie jaka jak nie wykonawcza ? Ustawodawcza ?

ocenił(a) film na 10
76rookie

Ale Ty błędnie myślisz ! Skąd przekonanie, że Policja do władza ?! Idąc tym tokiem myślenia to: wojsko, straż miejska to też władza wykonawcza? a gdzie w takim razie usytuujesz Państwową Straż Pożarną ? Policja stoi na straży! bezpieczeństwa, życia, mienia i porządku publicznego ! Policja nie jest władzą ! Podział władzy odnosi się do ustroju RP. Ustawodawcza - Sejm i Senat. Sądownicza - Sądy i Trybunały i Wykonawcza - Sejm i Senat. Rada Ministrów i Prezydent wyczerpuje zakres pojęcia władzy wykonawczej. Nie ma nic ponad to !

ocenił(a) film na 10
LucekGoral

Może tak. Policja jest strażnikiem, a nie władzą;) Przecież policja nie rządzi w naszym państwie. Może co najwyżej wystawić mandat,, prowadzić dochodzenie , ścigać przestępców itp. Czy Policja: Bierze udział w stanowieniu Prawa? ma inicjatywę ustawodawczą jak powyższe 3 władze ? Nie. Czy policja prowadzi politykę zagraniczną ? - Takie jest jedno z zadań władzy wykonawczej, którą jest RM. - nie. Czy policja reprezentuje nasz naród na zewnątrz ? - tak jak w przypadku prezydenta ? no nie. Podpisuje ustawy? - no też nie.

ocenił(a) film na 10
LucekGoral

Niechcący popełniłem błąd. Włądza wykonawcza - prezydent i RM, Ustawodawcza - Sejm i Senat i Sądownicza - sądy i trybunały ;) emocje, szybkie pisanie i błąd.

ocenił(a) film na 9
LucekGoral

Tak? To czemu do policjanta mówi się: "Panie Władzo" ? I co zatkało kakało? Z tym argumentem nie pogadasz.

ocenił(a) film na 10
Tomek59_fw

Ja nie będę się kłócił. Zapraszam do zapoznania się z konstytucją RP.

ocenił(a) film na 9
LucekGoral

To był dowcip, by the way :) ;)

ocenił(a) film na 10
Tomek59_fw

Dzięki Tobie przeżyłem najgorsze parę godzin w moim życiu :p

ocenił(a) film na 8
fanatyksp1911

Podpisuję się pod tym- wspaniały film.

fanatyksp1911

Również uważam że jest to rewelacyjny film i daję mu mocne 9/10 a to dlatego że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca i to jeszcze w XXI wieku! Ludzie to nie jest średniowiecze, żeby takie zachowanie miało miejsce w obecnych czasach ?? Przecież to zwierzęta żyją lepiej. Widziałem kiedyś ten materiał na temat tej sprawy w programie UWAGA, miało to miejsce w 2005r kiedy o tym było głośno. Potępiam takie zachowanie policji i prokuratury w tej sprawie. Ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i za to należy im się medal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones