PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 400
ocen
8,4 10 1 368400
7,9 30
ocen krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego tak często używany jest w nim język polski? nie chodzi mi o
rozmowy miedzy Żydami co jest oczywiście zrozumiałe ale o rozkazy w obozach wydawane do nich
częściej są wydawane w języku polskim aniżeli w niemieckim czyżby miało to sugerować, ażeby to
były polskie obozy zagłady a tylko wysoko postawieni oficerowie byli niemcami? Niestety kolejny raz
mamy do czynienia z zakłamywaniem historii.

Attache

To nie zakłamywanie historii tylko brutalna prawda. Polacy byli zmuszani do czarnej roboty w obozach (tj. wydawanie rozkazów) bo po co Niemiec miałby sobie tym głowe zawracać.. oni tam byli od pilnowania pożądku i mordowania ludzi.
Nie wiem tego z wyreżyserowanych filmów, dokumentów czy pamiętników. Mój pradziadek przeżył 4 lata w Auschwitz i kilka razy zdobył się na opowiedzenie tego co tam widział. Żył 91 lat i zmarł 21 lipca a przedwczoraj odbył się jego pogrzeb. Wczoraj coś mnie naszło i obejrzałam kilka filmów i dokumentów z tej tematyki. Prawdy jest w nich nawet dużo.. ale nie aż tak drastyczna

mila922_filmweb

Dziękuje za rzeczową odpowiedz, w dobie takich filmow jak poklosie nie wiem co jest prawda a co fikcją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones