PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 680
ocen
8,4 10 1 368680
7,9 32
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Rozmowy po angielsku

ocenił(a) film na 9

W tym filmie jest jeden duży błąd (chyba): prawie wszyscy rozmawiają po angielsku, a przecież to
byli Niemcy, można powiedzieć, że w pewnym sensie u siebie.
Spielberg naprawdę popełnił taki błąd, czy czegoś nie wiem?

użytkownik usunięty
Garyore

Seryjnie jesteś taki głupi ?

ocenił(a) film na 9

Może... ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

ocenił(a) film na 10
Garyore

Jprd :D
To Polacy i polscy Żydzi powinni mówić po polsku a Niemcy po niemiecku.Są małe wstawki w tych językach ale produkcja jest amerykańska czyli wiadomo że w języku angielskim,a raczej ciężko byłoby by aktorzy się nauczyli specjalnie języka.

ocenił(a) film na 9
paulus44

No tak i dla mnie to jest trochę nie tak. Rozumiem, że amerykańska produkcja i aktorzy, ale tworzy się tak klimatyczny film, to wypadałoby, aby Niemcy mówili po niemiecku.

ocenił(a) film na 10
Garyore

No to musiałby to być niemiecki film albo chociażby niemieccy aktorzy.

ocenił(a) film na 9
paulus44

No pewnie tak. Nie mówię, że przez to film jest zły, ale nie zaprzeczysz, że lepsze wrażenie byłoby, gdyby były te rozmowy po niemiecku ;)

ocenił(a) film na 10
Garyore

Ja też żałuje, język niemiecki jest najlepszy

ocenił(a) film na 9
Garyore

Czyli np 300 i Troja powinny być po grecku, a Gladiator w łacinie?

ocenił(a) film na 9
Zuku1916

Boże... nie o to mi chodziło...

ocenił(a) film na 9
Zuku1916

A czy uważasz, że film w którym Rosjanin mówiłby piękną angielszczyzną, z typowym brytyjskim akcentem byłby dobry?

ocenił(a) film na 9
AgentB

Są filmy w których każdy gada po angielsku i twórcy nie bawią się w podział językowy świata więc nie wiem za bardzo co masz na myśli.

ocenił(a) film na 9
Garyore

Dobra, przemyślałem to sobie jeszcze raz i przyznaje: to co napisałem jest bezsensu :P

Garyore

Może nie totalnie bez sensu, bo rozumiem, o co Ci chodzi, fajnie by było, gdyby w filmach z Hollywood zamiast Amerykanów z niemieckim/francuskim/hinduskim/jakimkolwiek innym akcentem grali native speakerzy, ale nie zawsze da się to niestety zrobić. :/ Chociaż akurat w "Liście Schindlera" sporo mówią po niemiecku, jest też polski i hebrajski.

ocenił(a) film na 10
gogo224

Też pomyślałem żeby klimatu mogło dodać granie w języku właściwym dla danej roli.
W filmie Mel'a Gibsona - "Pasja" zrobiono tak i wyszło to bardzo dobrze. - http://www.filmweb.pl/Pasja
Aktorzy mówią bodajże po aramejsku.

ocenił(a) film na 7
Garyore

A mnie drażni , że w 'Pianiście' Polańskiego wszyscy mówią po angielsku, a powinno być dużo po niemiecku.

ocenił(a) film na 9
Garyore

A moim zdaniem masz 100% rację, ten angielski także kłuł mnie w uszy, przynajmniej na początku. W tym kontekście jest nawet karykaturalny, z mocnym walorem groteskowym - bo to tak jakby pokazać komuchów, gadających między sobą w imperialistycznym angielskim. Jest to mój jedyny zarzut do filmu. Oczywiście j. angielski jest uzasadniony 'światową' obsadą, ale obiektywnie - jest to minus. Np. w takiej "Papuszy" język romski stanowi istotną wartość dodaną, uwiarygadniającą treść. Jednak: coś za coś - gdyby miało być po niemiecku (?) to nie byłoby tak świetnej obsady, tylko jakieś Niemce z tym swoim chamowatym językiem i wyglądem. Finalnie wolę wybór Spilberga bo obsada w tym filmie jest genialna, to są chyba życiowe role tych aktorów, poza tym - już zupełnie subiektywnie - "nie dla mnie przyjaźń polsko - niemiecka. Niemców (i niemieckiego) nienawidzę od dziecka".

ocenił(a) film na 10
Garyore

Spielberg chciał, by film lepiej trafiał do zachodniej widowni. Początkowo chciał, by bohaterzy używali oryginalnych języków, ale z czasem uznał, że napisy stworzą dystans między widzem, a bohaterami i zmniejszą siłę rażenia obrazu. Chciał po prostu, by historia Holocaustu łatwiej się rozpowszechniła przy pomocy jego filmu. To jest mimo wszystko kino zaangażowane i Spielberg poświęcił spójność artystyczną na rzecz wartości edukacyjnych i impresyjnych filmu.

ocenił(a) film na 10
steelin

zgadzam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones