PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 663
oceny
8,4 10 1 368663
7,9 32
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Wydaje mi sie ze postac Schindlera jest w filmie dość przerysowana. Dla wielu osób był on po prostu zwykłym oszustem. Przede wszystkim był członkiem NSDAP, czyli wyselekcjonowanej grupy ludzi którzy byli najbardziej wierni Hitlerowi, lojalni bezgranicznie oddani ideologii hitlerowskiej gotowi oddać życie za swojego Führera. Cięzko jest uwierzyć w wewnetrzną przemiane Schindlera. Napewno nie można mu odmówić inteligencji. Wdząc widmo upadku Rzeszy, przegranej wojny wolal juz stracić swój majątek ale za to uniknąc powieszenia po wojnie. Zyskał za to wiele korzysci finansowo społecznych i status bohatera wojennego. Sam film oceniam na 9 i jeden z najlepszych w swoim gatunku. Pomijając nie do końca wiarygodną historie tytulowego bohatera film wspaniale ukazuje obraz wojny, okupacji i brualnośc hitlerowców. To co najbardziej mi zapadlo w pamieci to ludzie zastraszeni i zaszczuci, żyjący w ciagłym strachu przed śmiercią. Scena gdy Göth strzela do "nieproduktywnych" osób, przerażenie żyda ktory uniknął smierci poprzez zacięcie pistoletu, panika żydówek pod natryskami oczekujących zagazowania to prawdziwy majstersztyk.

użytkownik usunięty
Lukash

Ja się pobawię w archeologa ;D
Zgadzam się.

ocenił(a) film na 9

Ja myślę że to nie ma znaczenia czy był oszustem czy bohaterem, dzięki niemu przeżyło 1100 osób. Nawet jeśli był oszustem to uratował ich.

ocenił(a) film na 7
Lukash

Tak jakby nie można było być bohaterem i oszustem na raz

ocenił(a) film na 6
kryszti

A można jednocześnie być genialnym prostakiem o Kryszti ? Wiem wiem .... Ty wszystko możesz .... jesteś wielki .....

ocenił(a) film na 10
Lukash

Co jak co, ale pisanie że NSDAP do której należało 8,5 mln ludzi było wyselekcjonowaną grupą fanatyków jest trochę naciągane. NSDAP była partią i należeli do niej nie tylko fanatycy ale także zwykli politykierzy którzy chcieli robić karierę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones