PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 616
ocen
8,4 10 1 368616
7,9 32
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

bez wahania daje 10/10, film bardzo dlugi ale wciagajacy, udowadniajacy to, ze nawet niemiec moze byc dobrym czlowiekiem, jak kazdy, bez wzgledu na kolor skory, religie czy przekonania, wartosciowy film, polecam

ocenił(a) film na 10
boiler5

Masz racje jest rewelacyjny ta obsada super pokazan jest wojna i prawda że nie każdy Niemiec to tyran....Fil wzruszający naprawde wary uwagi uwielbaim go no i ta rewelacyna obsada:))Polecam wszystkim:)

boiler5

"nawet niemiec moze byc dobrym czlowiekiem"
interesujące sformułowanie;p

ocenił(a) film na 10
boiler5

Zgadzam się z Tobą, prawie w 100% :D

Film genialny, oglądałem go kilka dni temu, dość późno w nocy, ale w ogóle mnie nie nudził, mimo iż trwał około 3 godzin.
Znakomita główna rola, kiedy na początku filmu obserwowałem głównego bohatera, po prostu nie wierzyłem... nie mogłem uwierzyć, że to on uratuje żydów, krucze zwykły biznesmen, który przyjechał do polski jedynie z myślą o pieniądzach...
Dodatkowo kwestie w stylu :"Przecież żydzi są tańsi od Polaków, nie trzeba im płacić" , nie sądziłem, że przejdzie, aż taką przemianę :) Niesamowita końcówka, momenty w których uświadamia sobie, że mógł ocalić jeszcze więcej ludzi, przecież mógł sprzedać samochód, nawet za znaczek "dostałby" jednego żyda, albo nawet dwóch.

Bardzo wzruszające, moim zdaniem jedno z najlepszych zakończeń w mojej dotychczasowej filmografii.

Sceny likwidacje getta... ogromu zbrodni wyrządzonej przez nazistów, sceny w których dzieci chowają się nawet w toaletach.

Czarno biały obraz, dzięki któremu film staję się, magiczny.

Możliwe, że moja wysoka ocena jest spowodowana emocjami, chwilą, może za drugim czy trzecim seansem nieco ją zweryfikuję, ale póki co absolutne 10/10 ARCYDZIEŁO

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones