PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302429}

Listy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima
7,6 35 880
ocen
7,6 10 1 35880
6,8 12
ocen krytyków
Listy z Iwo Jimy
powrót do forum filmu Listy z Iwo Jimy

Wg mnie 7/10 może dałem za mało.
Świetni aktorzy, świetnie oddane co czuli żołnierze (tak myślę).
Ale sama bitwa przecież tak długa i krwawa pokazana tak sobie. Nie wiem może Clint chciał bardziej psychologicznie pokazać to wszystko, ale wypadło tak sobie. Mnie obraz pokazał szybkie zwycięstwo USA, a wcale tak nie było. Jako dzieciak przeczytałem sporo literatury popularno naukowej i nawet zakładając komunistyczną cenzurę to wg mnie trochę inaczej było.

majaluki

A jak inaczej mieli pokazać 40 dniową bitwę w filmie trwającym 2 i pół godziny ? I co w tym filmie było inaczej niż w rzeczywistości. ?

polukr

Z tego co czytałem to Amerykanie za cholerę nie mogli się dobrać do Japończyków, te tunele były dla nich nie do pokonania. Ja odniosłem wrażenie, że Amerykanom w filmie poszło dużo łatwiej niż w tych książkach co ja czytałem.

majaluki

A oglądałeś Sztandar Chwały? W "listach" Easwood skupił sie na Japończykach, nie zajmował się Amerykanami. Te filmy trzeba obejrzeć razem. Może wtedy, traktując to jako całość, poczujesz sie bardziej usatysfakcjonowany?

song

Tak obejrzałem jako pierwszy, ten drugi i tak był dla mnie lepszy :)
Ale dzięki mimo wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones