PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302429}

Listy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima
7,6 35 885
ocen
7,6 10 1 35885
6,8 12
ocen krytyków
Listy z Iwo Jimy
powrót do forum filmu Listy z Iwo Jimy

listy

ocenił(a) film na 9

Właśnie skończyłam oglądać: generalnie na rzadko którym filmie płaczę, a tu ryczałam jak przysłowiowy bóbr. Niesamowity, tragiczny i piękny. No nie podejrzewałam Eastwood'a o taką wrażliwość-chapeau bas-czapki z głów.

Lola_filmweb

Ja też jestem po filmie ale u mnie aż takich emocji nie wywołał żeby się popłakać.

ocenił(a) film na 9
matix755

ale film super,warto było siedzieć po nocach;)

ocenił(a) film na 3
Lola_filmweb

Próbowałem właśnie po nocach... łącznie wyszło z tego ok. 8 nocy zanim skończyłem :-)

ocenił(a) film na 9
amfre

;)

ocenił(a) film na 9
Lola_filmweb

Wspaniały film, absolutnie doskonała rola Watanabe / Kuribayashi. Na Sztandarze chwały się nudziłem, ale ten film mnie naprawdę poruszył. Polecam.

ocenił(a) film na 8
Lola_filmweb

Ja co prawda nie płakałem ale oczka mi się zaszkliły, jeszcze gdy dochodzi do tego wspaniała muzyka i motyw przewodni nie da się tego ukryć :)

Lola_filmweb

:) Eastwooda nikt nie podejrzewał ani o wrażliwość, ani nawet o inteligencję - wszyscy myśleli, że to taki "Brudny Harry" ;) Aż tu nagle jak nie "Bez przebaczenia", to "Co się wydarzyło w Madison County", "Za wszelką cenę", "Sztandar chwały" i "Listy" wreszcie! (Jest jeszcze parę innych) . Niezły ten "Brudny Harry" ;D

ocenił(a) film na 8
song

Zgadzam się. Niesamowity facet. Szkoda że ma już swoje lata. Nie dość że wspaniały aktor to chyba jeszcze lepszy reżyser. Szkoda że ma już swoje lata - ale życzę mu dożycia co najmniej 100-tki. Kiedyś słyszałem że uwielbia grać na fortepianie. Jednym słowem człowiek o wielu umiejętnościach. Tylko pozazdrościć ;)

ocenił(a) film na 9
Lola_filmweb

Oglądałem to z ojcem, jemu oczywiście nie podpasowało bo efekty specjalne gorsze niż np. w Szeregowcu Ryanie. A dla mnie to wreszcie coś innego niż jakaś tępa sieczka. Historia naprawdę porusza. No i ta scena gdy Amerykanie zabijają poddającego się...

MerxPL

"No i ta scena gdy Amerykanie zabijają poddającego się.."

ale scena w kutej Japończycy zabujają amerykańskiego jeńca cie nie ruszyła ?????

ocenił(a) film na 9
polukr

Scena z Amerykanami pokazała że tak naprawdę nie są oni lepsi od Japończyków. Do tego zabili go w zasadzie bez powodu, dla zabawy. Tam gdzie Japończycy zadźgali Amerykanina bagnetami to co innego.

MerxPL

jak co innego . też zabili go bez powodu !

ocenił(a) film na 9
polukr

Jak ten gość miał ich właśnie wysadzić albo spalić

ocenił(a) film na 6
Lola_filmweb

Jak by Niemcy nakręcili film o nazistach z taką samą ilością patosu jak w tym filmie, o bohaterskich generałach poświęcających się i żołnierzy w imię przetrwania narodu (aryjskości) i ideałów wodza fuhrera to pewnie też wielu azjatów nie znających realiów zapłakałoby na takim filmie.

ocenił(a) film na 9
Massdgas

po każdej ze stron spotyka się ludzi, nawet jeśli cała reszta to zwierzęta.

ocenił(a) film na 9
Lola_filmweb

"W wojnie nie ma wygranych, a żołnierze są niewinni"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones