PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=498798}

Londyński bulwar

London Boulevard
6,4 31 532
oceny
6,4 10 1 31532
5,6 5
ocen krytyków
Londyński bulwar
powrót do forum filmu Londyński bulwar

Jestem w dużym szoku, że film ma taką niską ocenę. Nie dałem mu więcej niż 8, bo
rzeczywiście ma sporo niedostatków, ale zarazem bardzo niezwykły klimat stworzony przez
kilka doskonałych dialogów, cudowną muzykę, a przede wszystkim przez niesamowitych
bohaterów drugoplanowych.
Nie jestem wielkim fanem Farrella ani Knightley, ale w ich rolach nie można się do niczego
przyczepić. Mimo to całkowicie giną przy zupełnie niesamowitych postaciach stworzonych (w
takiej kolejności) przez Raya Winstone'a, Annę Friel i Davida Thewlisa. Winstone stworzył
szwarccharakter, przy którym większość gangsterów z klasyki kina całkowicie traci kolor. Każde
jego wejście sprawiało, że skacze adrenalina, a jego historyjki są klasą samą dla siebie.
Film zasługuje absolutnie na więcej niż 6. Widać, że Monahan był mocno zapatrzony w filmy
Ritchie'go, Tarantino czy Refna, ale zrobił coś co w żadnym razie nie jest kopią. No i co
najważniejsze w historiach o miłości pomimo sporej ilości kiczu jest tu trochę prawdziwego
romantyzmu ;).

ocenił(a) film na 9
kamilcis

Doskonale ujęte. Oczywiście w pełni popieram opinię , mocno uogólniając: ten film ma w sobie KLIMAT

OmniModo

Już dawno żadnej z produkcji, powstałej w ciągu ostatnich pięciu lat, nie dałem noty 9.

ocenił(a) film na 9
perun_6

Może faktycznie nie każdemu obecnemu filmowi należy się taka wysoka ocena, ale w końcu trzeba obniżać nasze kryteria, tak jak i filmy obniżają swój poziom.
Niestety, ale nie będzie już drugich Hitchcock-ów , Cohen-ów, Scorsese-ów, Cameron-ów, Kubrick-ów, Lucas-ów, Tarantin-ów, Spielberg-ów, Wilder-ów itp. Oni stworzyli historię i teraz tylko, bazując na ich wzorcach, można powielać stworzone wcześniej filmowe schematy. ... i co najwyżej dodawać efekty komputerowe lub 3D ...
Jak będziemy dalej oczekiwać takich samych zachwytów, jakimi obdarzyliśmy produkcje tych reżyserów-gigantów z dawnych lat, to już żaden z nowoczesnych filmów nie otrzymałby 9 czy 10.

OmniModo

Ale to świadczy o tym jak świetny jest Londyński Bulwar. Na dodatek debiut reżyserski dobrze rokującego scenarzysty.

ocenił(a) film na 9
kamilcis

zapomniałeś dodać

słowo "pi-zda" to motyw przewodni

doliczyłem się 20"pi-zd" w tym filmie z czego 17 pada z ust Gant'a,połowa z tych 17 pada w jednej tylko scenie
nieźle jak na jeden film

ocenił(a) film na 8
kamilcis

Popieram. Dla mnie Thewlis genialny, przyćmiewał momentami postacie pierwszoplanowe. Muzyka i klimat super, lubię angielskie klimaty czy to komedie czy filmy takie jak ten. Momentami zalatywało mi Tarantino co też na plus bo filmy Tarantino tez lubie. Także ode mnie było 7. Wczoraj po kolejnym obejrzeniu jest jednak 8 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones