PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695696}

Londyn w ogniu

London Has Fallen
6,1 53 742
oceny
6,1 10 1 53742
4,5 6
ocen krytyków
Londyn w ogniu
powrót do forum filmu Londyn w ogniu

Jeżeli przemyśleć wszystkie elementy, które czynią dowolny film irytującym, ten jest nieskończoną kompilacją takich elementów. Zacznijmy od podstawowego : wróg wszechwiedzący. Główny bohater, jak przystało na nudne filmy - to dobry bohater, ma wroga, który z niewiadomej przyczyny jest wszechwiedzący. Wie więcej, niż CIA, FBI, MI5 oraz MI6 razem wzięte. W zasadzie można by przyjąć, że jest posłannikiem siły wyższej. Wróg wszystko wie, wszystko widzi, ma kontrolę nad wszystkimi systemami informatycznymi, bazami danych.
Po drugie : wróg jest kretynem. Jeżeli wróg wszystko wie, a mimo to nie potrafi zabić kilku ludzi (dysponując przy tym dużą siłą ognia i armią namiestników), to albo scenarzysta miał dyskomfort zabicia prezydenta USA, albo wróg jest nieskończonym idiotom. Skoro tak, to skąd ma dostęp do tych wszystkich informacji?
Po trzecie : dobry bohater jest wszechmocny. Dobry bohater jest skrzyżowanie Strażnika Teksasu i Rambo. Kule go omijają, z poważnego wypadku samochodowego wychodzi bez zadrapania, potrafi przebiec 8 km bez zadyszki, strzela zawsze celnie a nawet umie trzasnąć obrotowymi drzwiami. Takie zuchy tylko w USA.
Po czwarte: Efekty specjalne, choć spektakularne, bo trudno sobie wyobrazić ogrom pracy, aby dać efekt totalnej rozpierduchy we wszystkich ważnych lokalizacjach Londynu, to momentami wyglądają nienaturalnie. Niektóre sceny eksplozji wyglądają tandetnie, tj. widać nałożoną maskę wybuchu na obraz stojącego budynku. Ma się wrażenie, że wybuch jest "przed" budynkiem.
Po piąte i ostatnie : cały film jest absurdalny. Gdyby nie był tak nadmuchany i pompatyczny, może raziło by to mniej. Krzyżuje się tutaj obsesja Amerykańców na temat ich prezydenta z jednoczesną stałą narracją, że mimo ciągłego zagrożenia są na tyle silni, że przezwyciężą każde zło. Tyle narracji. Film jest niespójny, zachowania ochrony prezydenta są tak absurdalne, jakoby oni wszyscy byli ochroniarzami z supermarketu. Ochrona prezydenta USA w momencie największej strzelaniny nagle ucieka zostawiając prezydenta wyłącznie z szefem ochrony sam na sam. Może pozostali się przestraszyli dźwięków wystrzału. Oglądając można wielokrotnie złapać się za głowę z powodu durnoty, irracjonalności i bezsensu zachowań bohaterów, ochrony, wojska i służb ukazanych w filmie. Całość jest tak surrealna, że aż żenująca. Gorąco odradzam. Szkoda czasu.

adam_ze_szczecina

W momencie kiedy terroryści wywlekli prezydenta z wozu i jakimś cudem NIE zastrzelili Banninga który leżał w wozie bezbronny to film po prostu upadł już tak dokumentnie :D

adam_ze_szczecina

"albo wróg jest nieskończonym idiotom", a ktoś kto pisze artykuły a nie zna ortografii jest idiotą :-)

filozof71

Po "ktoś" powinieneś postawić przecinek, jeśli już tak się czepiasz czyjejś ortografii to popracuj nad swoją interpunkcją.

lukas77

Masz rację, ale przyczepiłem się do bardzo prostackiego błędu. Tak piszą wyjątkowe bałwany. No i najważniejsze - ja nic nie publikuję znając swoje braki.

ocenił(a) film na 1
filozof71

Pisałem to pod wpływem emocji, niebawem po obejrzeniu filmu. Wybacz, że nie dopilnowałem. Mam nadzieję, że poczułeś się lepiej nazywając mnie idiotą.

adam_ze_szczecina

To był taki środek artystyczny : kto pisze "idiotów" jest idiotą :)

adam_ze_szczecina

Człowieku tyle poświęciłeś czasu pastwiąc się nad produkcją, która jest tylko kinem akcji mającym dostarczyć widzowi lekkiej ROZRYWKI, a sam oceniasz inny film akcji PRAWO ZEMSTY na 8, gdzie praktycznie można byłoby też o niespójności, absurdalności, durnocie zachowań itd. to samo napisać.
Każdy Kto widział OLIMP W OGNIU dobrze wiedział z czym będzie miał do czynienia w kontynuacji.
Nie chce mi się odpowiadać na te twoje zarzuty wobec tej produkcji, której dajesz JEDYNKĘ(litości!!!), bo idąc twoim tokiem rozumowania, to z 90% filmów akcji trzeba byłoby tylko taką ocenę wystawić.
I nie mam tu na myśli tylko "szmir", które choćby pod względem nieudolnego wykonania, to jeszcze do tego z LONDYN W OGNIU brakuje bardzo dużo ale też takie, jak SZKLANA PUŁAPKA, bo w nich też niedorzeczności, kretyńskich zachowań itd. jest co niemiara.
"Uwielbiam" takich "znafffców", którzy w groteskowy sposób strzelają sobie samobója...
PS. "Całość jest tak surrealna, że aż żenująca" - twój wpis i ocena filmu idealnie pasuje do tego cytatu.

ocenił(a) film na 5
pawelk1504

No w sumie niezłe krytyka krytyki :) A tak na serio, to przyznaję, że film był głupawy, ale można się troszkę przy nim rozluźnić jak tylko wrzuci się zleksza na luz. Nie doszukujmy się absurdów (bo tych było co niemiara) tylko rozkoszujmy się czystą akcją, rozpierduchą, jak to się popularnie mówi. A tej w sumie nie brakuje, szczególnie fajny był efekt ataku na "bazę" terrorystów, jakby z gier typu SC czy Tom Clancy's wyjęty. Niestety w filmie sporo efektów (szczególnie wybuchów) raziło niską jakością , widać było "komputeryzację" więc ostatecznie daję 5/10

OmniModo

Kto oglądał OLIMP W OGNIU, to raczej w kontynuacji czegoś innego, niż właśnie "rozpierduchy" nie spodziewał się.
Zgadza się, że nie wyszło do końca tak, jak powinno, ale trzeba docenić, że był jakiś pomysł na fabułę, który nie był bezczelną "zrzynką" z innych filmów akcji.
Poza tym na pewno ten film wyglądałby inaczej, gdyby reżyserem był gość od OLIMPU W OGNIU, a A.Fuqua to w tej chwili top reżyserów tego gatunku filmowego.
Dla mnie założyciel tematu z tą swoją krytyką, a przede wszystkim oceną po prostu SKOMPROMITOWAŁ SIĘ, bo tak, jak napisałem w komentarzu powyżej - innej absurdalnej do granic możliwości pozycji - PRAWO ZEMSTY wystawił ocenę 8.
A najlepiej co do LONDYN W OGNIU przemawiają liczby - tu przy prawie 34 tysiach wystawionych ocen - średnia 6.1. A na imdb przy 100 tysiach - 5.9...

ocenił(a) film na 1
pawelk1504

Ten film nie był zrobiony dla naszej rozrywki, ale dla kasy. Nie ma fabuły, nie ma logiki, nie ma dobrych efektów specjalnych, nie ma dobrej gry aktorskiej. Tam nic nie ma. Nie widzę powodu, aby dać cokolwiek wyżej, niż 1. Przy tym budżecie można oczekiwać dużo, dużo więcej. Odpręża? Nie sądzę. Odpręża "Oszukać przeznaczenie". Ten co najwyżej irytuje. To moja opinia i nie musimy się zgadzać.

adam_ze_szczecina

Oczywiście, że w tym filmie nic nie ma, a tymczasem obecnie na imdb przy ponad 105 tysiącach ocen średnia wynosi 5.9, a tu przy 37 tysiącach - 6.1.
Więc tyle osób się myli... litości...

ocenił(a) film na 1
adam_ze_szczecina

Dodam jeszcze, co nie coś, od siebie. Taki piękny i zarazem smutny tekst pada z ekranu: ....do naszych przyjaciół z zachodu, którzy lubią prowadzić wojny w odległych, pustynnych, krajach - tysiące kilometrów od swoich, bezpiecznych, centrów handlowych - wysyłacie biedaków by ginęli, u nas, rozszarpywani granatami albo mordujecie nasze rodziny bombami zrzucanymi z nieba. No i co !? a oni wychodzą, jak z salonu kosmetycznego po zestrzeleniu ich helikoptera. Dobrze, że ciemnoskórej panience chociaż trzustkę rozwalili (reszta też po liftingu). Kino akcji!? No niechaj to będzie kino akcji a nie próba robienia ze mnie ciemniaka. Typowy film szkoleniowy dla mieszkańców tego kraju. Chełpliwość, pyszałkowatość to jedne z ich cech. Takie kino akcji do mnie nie trafia - 1/10 !!!

ocenił(a) film na 8
adam_ze_szczecina

Widocznie nie oglądałeś dobrze. Ale nie zrozumiałeś filmu bywa i tak. Wróg nie tyle co był wszechwiedzący jak przekupił osoby pokazana była jedna osoba za 20 mln euro którą mu dostarczyła potrzebnych informacji. Może nie zrozumiałeś lub umknęła ci ta informacja. Nazwałeś się ciemniakiem sam i dobrze samokrytyka też jest fajna czepiasz się szczegółów banalnych które nie mają wpływu na film.

ocenił(a) film na 6
adam_ze_szczecina

Chciałbym dodać kilka un-real faktów:
1) główny bohater mówi do prezydenta (scena jak wracają helikopterem na stansted), że "zaraz oberwą rakietą". No spoko. To, wraz z wcześniejszą rozpierduchą w powietrzu nie skłania ich natomiast, by choćby... zapiąć pasy?
2) walą o ziemię i nie sądzę, by samo uderzenie dawało im jakiekolwiek szanse na przeżycie, ale uderzenie bez pasów? Przecież oni by tam latali w tym heli jak ping-pongi. Skręcony kark to najlepszy scenariusz, a tym czasem prezio i bohater żyją, a nawet wybierają się na jogging. ;)
3) Tak, bo dowódca SAS na pewno z bananem na twarzy dałby się zakrzyczeć samozwańczemu jankesowi bez kasku i w garniturze i zmusiłby swoją drużynę do oczekiwania, tymczasem wysyłając tego jankesa do boju z całą ekipą złoczyńców. YHY, na bank. ;)

Nie będę się już pastwił, ale idiotĄ. -om to w innym przypadku i w innej liczbie.

ocenił(a) film na 5
Pawel_Unknow

Nie ma kina akcji bez absurdów. Taki film po prostu nie istnieje :) Stallone, Van Dame, Segal, Schwarzenegger, Lundgren, Norris, Willis. Obojętnie co się na ekranie nie działo, zawsze ubili każdego sami przeżywając wszystkich. Taki urok gatunku. Albo godzisz się z konwencją, albo te filmy nie są dla ciebie.

ocenił(a) film na 6
uki_k

Jasne. Pewne rzeczy są po prostu nieuniknione, aby fabuła była fabułą kina akcji (reakcja szefa SAS). Niemniej niektóre dałoby się po prostu dopracować, żeby uwiarygodnić fabułę (pasy w heli).

adam_ze_szczecina

Jeśli szukasz w tym kinie, tego, czego brak cię tak bardzo irytuje, to polecam jakieś dokumenty. Nieużytym i maluczkim trzeba być, aby w takich filmach szukać więcej niż tam jest. Chciałeś wykazać, że jesteś taki mundry, a wyszedłeś w moich oczach na zakompleksionego świra, który sobie ulżył, aby poczuć jakieś swoje skromne wartości.

adam_ze_szczecina

Spie.rdalaj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones