PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 405 175
ocen
8,5 10 1 405175
8,6 41
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Antykomunistyczny

ocenił(a) film na 10

Ken Kessey pisząc "Lot nad kukułczym gniazdem" nie miał na myśli systemu totalitarnego. Inaczej tą książkę potraktował Forman robiąc z filmu na jej podstawie manifest antykomunistyczny, czego można się było spodziewać po Czechu, który w dodatku przeżył w Pradze interwencję wojsk układu warszawskiego. W filmie pokazana jest również przyjaźń, jaka zrodziła się między pacjentami szpitala. Podziwiam rolę McMurphyego zagraną przez Nicholsona, która to jest jedną z najlepszych, jakie widziałem. Forman nie trzyma się uporczywie książki wprowadzając nowe sceny jak np. ta, podczas której pacjenci grają w kosza. Kazdy koneser musi go obejrzec

ocenił(a) film na 10
DoktorLejdo

Mogę jedynie potwierdzić że masz rację :)

ocenił(a) film na 10
DoktorLejdo

jak dla mnie to fenomenalny film. książka świetna, lecz nie moja ulubiona natomiast film na podium się znajduje :) uwielbiam każdego aktora zaangażowanego do tego filmu, od McMurphy'ego, przez Ratched, po Billy'ego i Wodza. rewelacja.

ocenił(a) film na 9
Purplecuckoo

Martini, Cheswick czy Taber to również klasa sama w sobie :D

ocenił(a) film na 9
Purplecuckoo

Szykuje się do książki co ciekawe film Show Ślesickiego odnosi się do sceny gdy jest głosowanie w szpitalu jest tam bardzo podobna scena gdzie Pazura mówi o głosowaniu w podobny sposób co w Locie.

ocenił(a) film na 9
DoktorLejdo

Najlepszy film Formana który obejrzałem z 15 razy i cały czas doszukuje w nim rzeczy których w poprzednim razem nie zauważyłem.Wspaniały film taki który w trakcie oglądania każe myśleć bo jeżeli oglądasz Lot nad kukułczym gniazdem tak jak banalną komedię to możesz go nie zrozumieć i potem się powie że film jest słaby.