PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 405 175
ocen
8,5 10 1 405175
8,6 41
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Gdy jednostka nie chce poddać się biernie losowi i tolerować społecznie przyjętych zachowań, które ograniczają jej własne myślenie i postrzeganie świata, rozpoczyna walkę z systemem... Idealny film dla koneserów dobrego kina. Jack Nicholson, jak zawsze w formie, jego mimika podczas gry aktorskiej jest tak niesamowita i magnetyczna, że osobiście jako widz, nie mogę oderwać się od ekranu.

ocenił(a) film na 1
pensare

Przecież Nicholson ukradł tą mimikę z Batmana, więc wątpię abyś widział z nim jakikolwiek inny film, bo w każdym robi to samo.
A sam film jest po prostu stary i nudny, obejrzałbyś np. Sucker Punch to zrozumiałbyś powagę prawdziwego cudu kinematografii, zamiast szrot klasy B nazywać "Arcydziełem".

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

Tak się składa, że obejrzałam z nim 12 tytułów i wiem o czym piszę:)) Zamiast bawić się w bezpodstawne złośliwości, proponuję obejrzeć samemu trochę więcej filmów z tym aktorem i dopiero wtedy się wypowiadać, zamiast na siłę udawać znawcę i krytyka filmowego, co z resztą wychodzi tobie dość słabo. Pozdrawiam i życzę więcej dystansu

ocenił(a) film na 1
pensare

Obejrzałeś 12 tytułów, i nie masz pojęcia skąd ukradł wszystkie te miny które powtarza w każdym filmie? Obejrzyj jeszcze raz tylko uważnie.
Nie udaję znawcy czy krytyka. Pokazuję jedynie obiektywnie słuszną prawdę.

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

Zacznijmy od tego, że mam podstawy twierdzić po Twoich wypowiedziach i profilu, że jesteś najzwyklejszym w świecie trollem :)
1. Nicholson nic nie ukradł bo ma własny styl grania.
2. Doprawdy, argument, że film jest stary i dlategosłaby powalił mnie na kolana. To może wyrzućmy do kosza wszystkie produkcje, które powstały przed datą twego urodzenia Jaśnie Wielmożny Cysorzu?
3. Sam fakt, że oceniłeś Ojca Chrzestnego na 1 powoduje, że nie mamy o czym gadać.

Dziękuję za frapującą dyskusję o kinematografii. Tak na marginesie to sądzę, że jesteś nieoszlifowanym diamentem w tej dziedzinie. Może idź w krytykę filmową? Raczek to przy Tobie matoł. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
pensare

Stare filmy nie są złe. Złe są bardzo stare filmy. Skoro stare gnioty, z perspektywy dzisiejszych czasów obiektywnie będące filmami klasy B lub niższej, to takie dzieła, to może sięgnij po zachwyt do filmów przedwojennych :)
A i czemu by nie powrócić do jazdy parowozami :) Albo telefonów na korbkę.
Ojciec Chrzestny jest stary i słaby, więc nie mamy o czym gadać w tym temacie.
Tak poza tematem staroci, Nicholson ukradł styl z Batmana, Tima Burtona.

NieMamSwojegoZdania

W jaki sposób można ukraść styl z filmu, który powstał po "Locie..."?

ocenił(a) film na 10
zweistein

zatopiony ! :)

ocenił(a) film na 9
zweistein

No właśnie:)

ocenił(a) film na 10
NieMamSwojegoZdania

Jak mozna byc takim debilem zeby ocenic takie filmy jak "ojciec chrzestny" czy "lot nad kukułczmy gniazdem" na 1, a jakis film pt. "testosteron" na 5. "Testosteron" w porownaniu do tych filmów jest niczym typie.

ocenił(a) film na 1
Dragoniasty

Twój Tata

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 9
Dragoniasty

Gość robi prowokację, chce "zabłysnąć"

użytkownik usunięty
NieMamSwojegoZdania

"Stare filmy nie są złe. Złe są bardzo stare filmy. "

zapewniam cię, że w każdym okresie rozwoju kina powstawały filmy dobre i bardzo dobre. nawet bardzo dawno temu. oczywiście, było ich mniej, niż tych przeciętnych i złych.

oczywiście mówię to o scenariuszu i grze aktorskiej. bo jeśli dla ciebie liczy się kolor i HD, to oczywiście się nie dogadamy.

ocenił(a) film na 8
NieMamSwojegoZdania

Za stawianie w jednym zdaniu Sucker Punch i "arcydzieło" powinna być specjalna kara. Guantanamo.

tearofmankind

Wy się dalej nabieracie na słaby trolling.

użytkownik usunięty
NieMamSwojegoZdania

1.Jak Nicholson mógł ukraść styl gry skoro film o Batmanie powstał prawie 15 lat po Locie...?
2. Nicholson nie gra ciągle tak samo, najwyrazniej mało z nim filmów widziałaś, a zwłaszcza filmów dramatycznych
3. Rozumiem, że mogą ci się podobać filmy takie jak Sucker Punch, ale żeby nazywać Lot... jakimś szrotem klasy B, nudnym i starym, chyba kompletnie nie zrozumiałaś tego filmu i jego przesłania

ocenił(a) film na 1

Być może hieroglify też miały jakieś przesłanie, ale nie wnikam, bo nie wiem jak długo musiałbym się przed nimi męczyć żeby zrozumieć ;P Wolę oglądać filmy niż hieroglify, lub malowidła na ścianach jaskiń :)
Nicholson gra tak samo, a i masz racje, ten film jak większość z nim to jakiś dramat O.o ;/

użytkownik usunięty
NieMamSwojegoZdania

Prawdziwym dramatem to są twoje słowa...twoim zdaniem gra ciągle tak samo i używa ciągle te miny psychopatyczne, ale on ma własny styl gry i chodziło mi, że w Dramatach czy Komediach wcale taki nie jest, Nicholson to jeden z najwybitniejszych aktorów i w ogóle co ty widzisz w tym Sucker Punch, że uważasz go za arcydzieło, jest w ogóle jakieś przesłanie, genialna gra aktorska,czy coś dzięki czemu możesz go uznawać za cud kinematografi ?

ocenił(a) film na 1

Sucker Punch podobnie jak Lot nad kukułczym gniazdem, porusza problematykę zakładów psyhiatrycznych, i nadużyć jakich w nich dochodzi, skupia się jednak bardziej na wnętrzu i prawdziwych problemach ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
To co jednak przede wszystkim wyróżnia i stawia go ponad tym starociem, to budżet, i choćby genialna realizacja. Do tego prawdziwe problemy osób w trudnej sytuacji niepotrafiących sobie poradzić ze światem.
Lot nad kukułczym gniazdem jest zrealizowany w taki sposób że równie dobrze można by go oglądać bez obrazu.

użytkownik usunięty
NieMamSwojegoZdania

A co, a Lot na kukułczym gniazdem nie mówi o problemach ludzi, którzy znalezli się w trudnej sytuacji ? Co do Sucker Punch,film ten jest obdarty do kości o trzon scenariusza Lotu nad kukułczym gniazdem, z dodatkiem efektownych scen, strzelanin i wybuchów, pokazywanych z perspektywy wyobraźni bohaterki.Tutaj zastosowano najprostszy możliwy schemat - czyli strzały, wybuchy i atrakcyjne aktorki, a to, że ma duży budżet i efekty nie oznacza, że jest lepszy, to nie jest w filmie bardzo ważne, ważna jest fabuła i gra aktorów, czego niestety nie można odczuć po aktorach i ich postaciach są jednowymiarowe i nie ma w nich emocji, jeśli nawet chodzi o te efekty to owszem są wspaniałe muzyka też, ale to nie jest najważniejsze w filmach

użytkownik usunięty
NieMamSwojegoZdania

Sucker Punch przypomina teledysk, film który chce udawać coś czym niestety nie jest nie ma tu za bardzo żadnej psychologicznej głębi różnych interpretacji, dlatego nie można go porównywać z Lotem... i nazywać ''cudem kinematografi''

ocenił(a) film na 1

Dobra, serce mnie boli w sumie dłużej to ciągnąć. Zgadzam się z Tobą w 100%, Nicholson jest wybitnym aktorem a lot nad kukułczym gniazdem jednym z najlepszych filmów jakie widziałem :)
Potrollowałem sobie trochę :P
Sucker Punch nie postawiłbym nawet w roli teledysku. Miałem okazję obejrzeć go jeden raz w kinie, czego oczywiście nie żałuje bo śmiałem się jak na rzadko której komedii. Przy końcówce filmu zaczęło robić się jednak zbyt poważnie i zorientowałem się że cała ta groteska miała być chyba na poważnie, co znacznie wpłynęło na moją opinię o tym filmie. Gdyby Sucker Punch do końca był realizowany w koncepcji pierwszej połowy, jako groteska z elementami akcji, to wyszłaby pierwszorzędna komedia, ale przez końcówkę film jest po prostu słaby.
Odpowiadałem Ci komentarzami możliwie najbardziej przypominającymi te które piszą fani Sucker Punch, nie stawiając ich jako troll.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10

Audrey_343 ---> Ja tam bym odpuścił w ogóle dyskusję. Z idiotami się nie dyskutuje, bo to bez sensu, nie dogadasz się, prędzej drzewo zrozumie a myśleć nikogo i tak nie nauczysz :D

A co do filmu - ponadczasowe arcydzieło, mieści się w czołówce moich ulubionych produkcji, które zawsze będę miał w pamięci.

użytkownik usunięty
pattbbx

Mi tylko szkoda, że nie rozumie przesłania tego filmu i sądzi, że jest ''szrotem klasy B'' a Sucker Punch ocenia na cud kinematografii , chyba się z nim nie dogadam, no a Lot nad kukułczym gniazdem także jest jednym z moich ulubionych filmów, szkoda tylko, że niektórzy porównują taki film z filmem nastawionym na efekciarstwo i nic więcej

ocenił(a) film na 10

Jedyna teoria jaka przychodzi mi na myśl: po prostu nie kumają takich produkcji jak ta, dalej: Forrest Gump, Gran Torino, Siedem, Ojciec Chrzestny, Scarface... Są tam ukazane pewne wartości, moralność, walka z systemem, itd. Takie filmy wymagają pewnego skupienia, myślenia, kontemplacji... To dla nich za trudne więc lecą na efekty specjalne i strzelaniny zamiast poszukać głębszego przekazu. Tak to widzę.

użytkownik usunięty
pattbbx

Zgadzam się, niektórzy to wolą gapić się w efekty specjalne zamiast się skupić, pomyśleć i poszukać jakiegoś przekazu,albo szukają tam gdzie go nie ma, a prawdziwych arcydzieł nie doceniają

ocenił(a) film na 10

Dokładnie, piąteczka za podobne zdanie w temacie :) Pozdro :)

ocenił(a) film na 3
pattbbx

film porażka

ocenił(a) film na 8
NieMamSwojegoZdania

Słaby bait

ocenił(a) film na 8
NieMamSwojegoZdania

Jesteś idiotą, a uzasadnienie, dlaczego napisało już wielu użytkowników.
Film o Batmanie powstał dużo później niż "Lot nad kukułczym gniazdem". Dowód numer jeden, że jesteś trollem lub no z lekka nie myślącym i sciemniajacym człowiekiem.
"A i czemu by nie powrócić do jazdy parowozami :) Albo telefonów na korbkę."
A czemu najcenniejsze obrazy na świecie pochodzą sprzed XVIII wieku? Czemu rękopisy Da Vinci osiągają milionowe sumy? Stare nie znaczy źle, ty zwykły matole.
Zakładam, że jesteś trollem, dlatego też moja wypowiedź jest krótka i wypunktowana, a nie rozwinięta. Żenujący są ludzie, którzy czerpią radość z udawania idiotów przez internet
A jeśli nie jesteś trollem, to po prostu współczuję, że jesteś tępy, lub na tyle młody by się wypowiadać z niby wiedzą, nie uświadamiając sobie jak mało wiesz.
Ja osobiście czerpie radość z możliwości poniżenia cię jako definitywnie gorszego osobnika ode mnie.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
pensare

ten film to dno

LordCBL

Sam jesteś dno

ocenił(a) film na 3
pensare

mega beznadziejny film

ocenił(a) film na 8
LordCBL

Mega beznadziejny bait

ocenił(a) film na 8
pensare

Mrs Ratched na pewno przekraczala swoje uprawnienia i nie byla niewinna, natomiast wprowadzala pewne zasady. Chcesz zobaczyc spoleczenstwa gdzie daje sie tym jednostkom taką pełną wolnosc to przyjrzyj sie lewackim Angliom, Szwecjom czy innym krajom. Pozne sluby, pozne dzieci (czesto downy, bo kobiety rodzą pod 40-tke), czeste rozwody, MASA SINGLI, zupelnie podkopane wzorce rodziny, ludzie z tatuazami (tam prawie kazdy ma tatuaz), błąkający się tak naprawde bez zadnego sensu zycia; depresje, pustka egzystencji. Tak koncza lewackie spoleczenstwa ktorym dajemy pelna nieskrepowana wolnosc

psyychopata

"Ludzi z tatuażami" spotykam sporo żyjąc w Polsce (choćby jeden pan - nie, nie samotny, plażował z rodzinką - który kapał się w jeziorze miał na plecach wielgachny krzyż), nie przypuszczałem, że to lewaccy degeneraci i wrogowie Narodu.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Naucz sie czytac ze zrozumieniem

psyychopata

Oświecaj, nie krępuj się. Czyżby był też "dobre" tatuaże, nie świadczące o pustej degeneracji i lewackim błąkaniu się bez sensu życia?

ocenił(a) film na 9
pensare

To mamy takie same odczucia co do tego filmu.