PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 405 175
ocen
8,5 10 1 405175
8,6 41
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Witam, czy ktokolwiek jest w stanie mi odpowiedzieć dlaczego McMurphy będąc w szpitalu na obserwacji, bez diagnozy dostawał leki? Co mógł w takim razie dostawać? Witaminę C?

ocenił(a) film na 10
tomek00225

Dosłownie cokolwiek, Klomipraminę chociażby.

ocenił(a) film na 10
tomek00225

Witam,
W tamtych czasach psychiatrzy nie mieli zielonego pojęcia o chorobach psychicznych. Po wynalezieniu leku o nazwie Prozac, wszyscy myśleli, że jest to środek na wszystko i wciskali to każdemu, wszędzie. Stawiam więc, że jest to właśnie Prozac lub jedna z jego pochodnych.

ocenił(a) film na 9
yaceek

Odkąd załozyłem temat zrozumiałem co nieco w kwestii psychiatrii i myślę że dostawał neuroleptyki, bo mogli podejrzewać u niego np. manię więc temat do zamknięcia.

Co do Twojej wypowiedzi, niestety piszesz bzdury; primo: fluoksetynę wprowadzono do leczenia w 1986, a sam Prozac 2 lata później; secundo: skoro McMurphy został wprowadzony w kajdankach i zachowywał się nadpobudliwie prędzej dostawał coś hamującego przy czym barbiturany, podejrzewam, w tym czasie szły już w odstawkę przez użycie rekreayjne a benzodiazepiny mogły wywołać skutek odwrotny od zamierzonego i spowodować McMurphy'rego v.2.0

ocenił(a) film na 10
tomek00225

Masz rację. Pisząc o Prozacu zupełnie pominąłem fakt, że wziąłem datę nakręcenia filmu oraz wynalezienie samego leku. Na dodatek ten film to przecież ekranizacja powieści, która powstała jeszcze wcześniej, czyli 13 lat przed filmem. A więc nawet od napisania powieści do momentu wynalezienia tego leku minęło z 14 lat, gdzie tam data wprowadzenia go do faktycznego obiegu. Gafa z mojej strony, wybacz.