PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 406 241
ocen
8,5 10 1 406241
8,7 47
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Znakomity film!!! Chciałam go obejrzeć od dawna i nareszcie mi się to udało :)
Realistyczny, wciągający, świetny scenariusz, wyraziste kreacje... dla mnie 10/10! To jest prawdziwe dobre kino.
Nicholson - rewelacyjny!!! Gra każdą częścią ciała, każdym spojrzeniem, uśmiechem gestem.
Jestem pod ogromnym wrażeniem :)

agnieszka532

też właśnie skończyłam oglądać , rewelacja!!!! zabierałam się do niego od jakiegoś czasu już i nie żałuje żadnej minuty

ocenił(a) film na 8
agnieszka532

Wszystko to prawda, a jednak znać upływ czasu.

ocenił(a) film na 7
marlett_1

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu wodzu zabił głównego bohatera?
Czemu kolega głównego bohatera się zabił?
Co ten film miał przedstawić?.
Według mnie film miał nudną fabułę,niezrozumiałą i wręcz głupią.
Nicholson dał rade 4/10 .

ocenił(a) film na 8
ManStar

Uwaga, spojlery!

Nie wiem, dlaczego mnie pytasz, ale spróbuję rozwiać wątpliwości:
1. Wódz wiedział, że pełen życia i uroku Mc Murphy nie chciałby dokończyć żywota, jak roślinka.
2. Chłopak popełnił samobójstwo, bo spanikował, że siostra Ratched doniesie matce o seksie z prostytutką.
3 i 4. Ten film to manifest przeciwko zniewoleniu człowieka, taka metafora literacka (filmowa), jako że Milos Forman dorastał i dojrzewał w komunie.

użytkownik usunięty
marlett_1

Czy naprawdę nikt nie czytał książki? To manifest Ken'a Kesey'a.

ocenił(a) film na 8

Czytał, ale w liceum;)

użytkownik usunięty
ManStar

Wódz nie chciał, żeby McMurphy został tam jako wieczna pamiątka zwycięstwa siostry Ratched.

agnieszka532

ten film to lipa,byłem 2 lata temu w szpitalu psychiatrycznym i było tam okropnie,na takie wybryki to nikomu nie pozwalali,to w ogóle nie jest realistyczne,co wy pie...?

ocenił(a) film na 10
g_lox

Tak, bo przez 50 lat nic nie zmieniło się w szpitalach psychiatrycznych, a szpital w Polsce i w Ameryce jest identyczny.

ocenił(a) film na 10
agnieszka532

To prawda, Nicholson zagrał super, ale Cheswick na równi. Lepiej psychola zagrać się nie dało :)

ocenił(a) film na 10
agnieszka532

A to chyba jego najlepsza rola

ocenił(a) film na 8
agnieszka532

"Nicholson wielkim aktorem jest!". Dobre kino było to, i aktorzy zagrali role dobrze oni i niech moc będzie z tobą .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones