PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317539}

Lustra

Mirrors
6,4 71 953
oceny
6,4 10 1 71953
6,0 5
ocen krytyków
Lustra
powrót do forum filmu Lustra

Oglądając film "Lustra" często miałem wrażenie jak to musiało być męczące dla kamerzysty. Napewno zdarzyło się nieraz że musieli powtarzać ujęcie bo pojawił sie obraz kamery w odbiciu. Byłem prawie pewny że jak wejde w ciekawostki to będzie taki motyw w błedach filmowych. Jedno to pół biedy ale jak jest kilka obok siebie to trudno jest ustawić kamerę.

A teraz kilka błędów. [SPOJLERY] jakim cudem w pokoju z luster było jasno skoro niebylo tam źródła światła? Nie wiem ale wydaje mi się że światło nieprzejdzie przez lustro.
Skoro demon został zlikwidowany przez Bena to z jakiej paki działy mu się takie cuda jak przejścię "Na drugą" stronę lustra? Tego niewiem, to chyba dzieje się przez wodę, bo młody tak wleciał, ale wrucił a stary już nie. Niemniej jednak fajne zakończenie, i wyjaśniło ślady rąk z początkowych scen których to śladów niedało się zetrzeć gdyż było zrobione po drugiej stronie, więc takich jak Ben jest więcej. Idąc dalej tym torem to Ben pozna kilku kumpli po drugiej stronie.
To może drobiazg ale napiszę o tym :) widać że Amy(żona Bena) się trochę obijała i leń z niej wyszedł przy malowaniu luster gdyż prawie wszystkie lustra miały kiolor zielony a ona (widać to w jednym ujęciu) używała farby niebieskiej.

ocenił(a) film na 6
minowy

Operator był pewnie komputerowo wycinany ze scen ;-) A co do filmu to całkiem przyjemny, mało straszny, idealny na niedzielny wieczór. Niezły, chociaż po obejrzeniu pierwszej części jakoś nie specjalnie mam ochotę na drugą.

ocenił(a) film na 6
JoaHa88

"Operator był pewnie komputerowo wycinany ze scen" - nie był. W scenach domu kamery były odpowiednio ułożone, aby obraz w lustrach się nie pojawiał. W scenach z taflą wody obrazy były na siebie nakładane. W scenie z "pokojem luster" użyli lustra weneckiego (co widać w dodatkach). Edit. Zapomniałem dodać - w scenach, gdzie w lustrach pojawiało się "inne" odbicie nakładano obraz. W sensie, że kręcili te sceny najpierw dla "jednej" strony tej prawdziwej, a potem dokładnie to samo kręcili, ale już z myślą o scenie "lustrzanej". Poza tym w filmie używano greenboxów.

ocenił(a) film na 5
minowy

Twoja ocena jak najbardziej adekwatna do poziomu filmu. Sredniak z dobrą obsadą nic poza tym ( muzyka oczywiście świetna )

ocenił(a) film na 6
minowy

Mam oryginalny film i w dodatkach, które w sumie mają ponad godzinę (!) jest wyjaśnione co i jak.
Ad1. "Oglądając film "Lustra" często miałem wrażenie jak to musiało być męczące dla kamerzysty." - namęczyli się z tymi kamerami, ale zanim zaczęli kręcić sceny to wszystko przygotowali na "sucho".
Ad2. "Napewno zdarzyło się nieraz że musieli powtarzać ujęcie bo pojawił sie obraz kamery w odbiciu." - nie, patrz ad1.
Ad3. " jakim cudem w pokoju z luster było jasno skoro niebylo tam źródła światła? Nie wiem ale wydaje mi się że światło nieprzejdzie przez lustro. " - były tam lampy u góry.
Ad4. "Skoro demon został zlikwidowany przez Bena to z jakiej paki działy mu się takie cuda jak przejścię "Na drugą" stronę lustra?" - chcieli dać inne zakończenie, ale (według dodatków), to wydawało im się odpowiednie i bardziej tajemnicze. Bo w tego typu filmach wszystko może się wydarzyć. Alternatywne zakończenie (które usunięto) było takie, że ciało Bena załadowano do karetki, wraz z ciałem tej Anny Esseker i tam Ben ożył bo demon w niego wstąpił. Zrezygnowali z tej sceny, bo stwierdzili, że do ich filmu ta scena nie pasuje.

PS. Dodam tylko, że scena końcowa, gdzie lustra wybuchają była prawdziwa. W sensie rozwalili te lustra i 6 kamer to filmowało. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones