PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136951}

Lustrzana maska

MirrorMask
7,1 3 933
oceny
7,1 10 1 3933
Lustrzana maska
powrót do forum filmu Lustrzana maska

Niesamowite animacje, zdjęcia! Postacie przypominają wizje Stasysa Eidrigeviciusa czy Salvadora Dali. Treść filmu przypomina historię Alicji w krainie czarów (można by tu znaleźć sporo nawiązań do różnych tworów kultury, mitów, obrazów, legend) i choć może takich historii o dziewczynce, ktorej świat marzeń jest pewną projekcją świata rzeczywistego i która w tym realnym świecie ma problemy rodzinne jest więcej (wspomnę chocby rewelacyjną "Krainę Traw") to sposób opowiedzenia tej historii jest tak niezwykły, że zasługuję na wysoką ocenę, którą ostatnio nie często wystawiam.

ocenił(a) film na 6
Artur_Dwie_Szopy

tak... sposob jest niesamowty... ale sama histroia nie bardzo...

ocenił(a) film na 4
Artur_Dwie_Szopy

mi bardzo przypomina obrazy Beksińskiego nawet gdy zobaczyłam zdjecia bylam pzekonana ze to na podstawie jego dziel jest robione

ocenił(a) film na 10
Wypasiona_Foczka

Beksińskiego? No co Ty?! Za mało mroczne...w sumie fajnie by było gdyby ktoś nakręcił film w świecie obrazów Zdzisława Beksińskiego. Mirrormask to bardziej twórczość Salvadora Dali. Horror "Od-Rodzenie", bardziej przypomina obrazy Beksińskiego.
A wogóle Mirrormask to super film :-)

largo_lagrande

Dzięki Foczko.

Artur_Dwie_Szopy

Najbardziej mi to przypomina twórczość Dave'a McKean'a jeśli wiecie co chcę powiedzieć. Nie polecam oglądania zmęczonym ponieważ senne snucie się historii usypia. Film mimo to oryginalny przede wszystkim na poziomie formy.

ocenił(a) film na 8
Artur_Dwie_Szopy

Co do Stasysa zgadzam się w 100% :) dokładnie tak samo skomentowałam te maski podczas oglądania filmu. Rewelacyjne postacie...

ocenił(a) film na 10
Artur_Dwie_Szopy

Film mi się strasznie podobał. Odlot kompletny. Mnie nawet fabuła zadowolila.
Dzięki mojej dzisiejszej hojności postawiłam 10/10.

KuroiMiyoshi

No to jeżeli faktycznie przypomina twórczość (chyba zapomnianego trochę dziś) Stasusa Eidgrigieviciusa to biorę ten film w ciemno,,,

Pozrawiam

użytkownik usunięty
DamazyTilgner

mi sie kojarzy jeszcze Brueghelem. ale racja ze Dali i Eidrigevičius.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones