PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7469}

Lwie serce

Lionheart
7,2 19 438
ocen
7,2 10 1 19438
5,8 5
ocen krytyków
Lwie serce
powrót do forum filmu Lwie serce
ocenił(a) film na 8
oktagon32

Puszczają tylko niestety te nowsze "van dammy"

ocenił(a) film na 10
Miss_kiss

zupełnie tego nie rozumiem

ocenił(a) film na 9
Miss_kiss

Chyba się poprawili, bo właśnie leciał w weekend na TV4 w HD. Jakbym wiedział wcześnie, to bym wam tu dał znać ,ale sam oglądałem na gorąco, bo mi się w "guide" akurat wyświetliło.

Co do filmu, to klasyka JCVD! Widziałem lata temu na samym początku lat 90-tych na wideło, to był klimat, wspomnienia wróciły... Łezka się w oku zakręciła zupełnie jak Jean-Claude'wi ;)

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Właśnie sama chciałam to tutaj dopisać:) Było to naprawdę miłe zaskoczenie! Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
Miss_kiss

Sukces Van Damme'a upatrywałbym w twardych męskich filmach równocześnie chwytających za serce, z dozą nostalgii i refleksji, z czymś po czym człowiek chciałby coś zrobić, coś zmienić. Tak było do do wczesnych lat 2000 a potem coś pękło i wpadł do jednej dziury nonsensu, absurdu i bylejakości razem z Seagalem i Lundgrenem. W dzisiejszych produkcjach zdecydowanie tego brakuje , jest tylko bezmyślna kopanina i strzelanie na oślep, im więcej kul tym lepiej. Brakuje dzisiejszym bohaterom bycia zwykłym człowiekiem takim z bolączkami i słabościami, a nie jakimś cyborgiem zaprogramowanym na zabijanie i spuszczanie wpie*dolu. Nawet w pierwszych Szybkich i szypkich ;) były niektóre te elementy, ale potem zatracili się na bezsensowne gonitwy po mieście z sejfami na łańcuchach itp.
Pierwsze filmy z Seagalem to było naprawdę coś, potem rozmył się w opowieściach o śmiesznym mędrcu powalającym zastępy napastników jednym pierdnięciem, a spojrzeniem i tajemnicą wokół własnej postaci budującym większe mury niż w starożytnym Babilonie. Lundgren zawsze był kołkiem drewna i aktorstwo było jego najsłabszym punktem, ale potrafił jakoś nadrobić to dobrze wcielając się w postać, potem chyba zapomniał jak się to robi, a i scenariusze mu nie pomagały.

Na pocieszenie i niejako kontrast dla tych moich żali podam, że postać Bourna wykreowana przez Damona bardzo przypadła mi do gustu, choć początkowo byłem bardzo sceptyczny i nieufny. Więc to nie jest tak, że nie potrafią, tylko chyba nie wszystkim się chce, sam już nie wiem na czym to polega.
Może jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze i takie głupiutkie produkcje lepiej się sprzedają . . . (?)


Również pozdrawiam.

ZSGifMan

Tak, refleksja i nostalgia zamiast pustej kopanki to przyciągało. Zgadzam sie.

ocenił(a) film na 7
oktagon32

Wespół z "Double impact" i "Kickboxerem".

ocenił(a) film na 10
baldman83pl

Zgadza sie! A Podwójne uderzenie uwielbiam!

oktagon32

Popieram! Ja też!

ocenił(a) film na 10
Bregder_02

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
baldman83pl

Krwawy sport najlepszy :)

ocenił(a) film na 10
oktagon32

Puszczali na tv4 i na tvp1,bo mam te wersje zakupione od kolekcjonera,ostatnio zdobylem lwie serce z januszem kozłem

maciek27

Daj ripa, albo spier... :D

ocenił(a) film na 10
KULTowy_2

sam spier,nie bedziesz mnie obrazal i mi rozkazywal,ja wiem co mam robic

ocenił(a) film na 10
KULTowy_2

nic nie dam,bo jesteś niegrzeczny

maciek27

Ojej, świntuszek, fu

ocenił(a) film na 10
KULTowy_2

nie będę sponsorował żadnej strony ale ten film można bardzo łatwo znaleść na prawie każdej stronie z filmami online i to nawet w wersjii HD , oprócz tego można znaleść prawie każdy film z Van Damme w szczególności te lepsze starsze filmy które z niewiadomych przyczyn stacje TV omijają , chwała za neta dzięki temu można obejrzeć prawdziwe perełki z dawnych czasów coś co w tv ciężko znaleść .

ocenił(a) film na 10
maciek27

A, to wreszcie poszli po rozum do głowy. Uwielbiam te filmy

ocenił(a) film na 9
maciek27

Wersja Guild Home Video, pt. Samowolne oddalenie? Też ją właśnie zdobyłem i obejrzałem. Wersja lektorska na której sie wychowałem, moim zdaniem najlepsza.

ocenił(a) film na 10
panciowojcik

ja tej wersji wczesniej nie znalem,koziol fajnie przeklina,ale brzostynski i suzin maja lepsza barwe glosu

maciek27

Nie.

ocenił(a) film na 10
Oskitello

co nie?

maciek27

Nie mają :)

ocenił(a) film na 10
Oskitello

zalezy od gustu pana zdaniem jaki lektor ma najlepsza barwe glosu?

maciek27

"stary" Janusz Kozioł :)

ocenił(a) film na 9
maciek27

Tu nie chodzi o barwe głosu czy lektora w tym przypadku, tu chodzi o sentyment do danej wersji lektorskiej. Za gówniarza katowałem VHS właśnie tą wersje lektorską, oglądałem dosłownie setki razy, to teraz jak oglądam z innym lektorem to tak jakby aktora zmienić, i tu nie chodzi o samego lektora tylko o konkretną wersje lektorską, gdyby Kozioł przetłumaczył to teraz jeszcze raz to juz by było kiepsko, poza tym za czasów VHS Kozioł miał zupełnie inny głos, wymiatał. Za dzisiejszym Koziołem nie przepadam.

A wracając do twojego pytania oto moja czołówka lektorów:
Andrzej Matul
Janusz Szydłowski
Maciej Gudowski
Stanisław Olejniczak
z dawniejszych:
Władysław Frączak
Jan Suzin
Jerzy Rosołowski
Leszek Sznyter
Marek Gajewski
Janusz Kozioł (stary)

ocenił(a) film na 9
maciek27

A najbardziej nienawidze Sobieszczańskiego.

ocenił(a) film na 10
panciowojcik

to pewnie ma pan jeden film z kilkoma lektorami,jako kolekcjoner,a lwie serce i rambo 1 z iloma? oraz terminator 1?

ocenił(a) film na 9
maciek27

Lwie serce w sumie z 6 lektorami, Terminatora z Knapikem z wersji VHS a Rambo tylko z jednym.

ocenił(a) film na 10
panciowojcik

a z jakimi lwie serce

ocenił(a) film na 9
maciek27

Radosław Popłonikowski
Jan Czernielewski
Maciej Gudowski
Marek Gajewski (VHS)
Tomasz Knapik (VHS - wersja dialogowa niemiecka)
Janusz Kozioł (VHS)

panciowojcik

To w Lwie Serce przed jedną z walk człowiek który przyjmował zakłady przez telefon mówił "Idź się pan wysrać!"?

ocenił(a) film na 9
_Miszkurka2000_

Dokładnie tak

ocenił(a) film na 9
_Miszkurka2000_

To było przed finałową walką z Atyllą

panciowojcik

Dzięki. Nie mogłem tego znaleźć, a pamiętałem, że za dzieciaka to tłumaczenie sprawiało mi mnóstwo frajdy :-)

panciowojcik

Vhs lat 90 rulez. Zapodaj na cda.

ocenił(a) film na 10
maciek27

Nareszcie!:)

użytkownik usunięty
maciek27

Ale czy to nie puszczali tych okrojonych wersji ?

użytkownik usunięty
oktagon32

puścili to jakiś czas temu , ale w okrojonej wersji ... skrócone mocno walki

ocenił(a) film na 10

tego nie wiem

ocenił(a) film na 10

Tak? Kurde, to profanacja normalnie

oktagon32

Dzisiaj będzie leciał na tv 4 o 20.00

ocenił(a) film na 9
gargus01

Ja uwielbiam JCVD ale ile mozna w koło macieju to samo
To samo Seagal czy Lundgren

ocenił(a) film na 9
gargus01

Ja uwielbiam JCVD ale ile mozna w koło macieju to samo
To samo Seagal czy Lundgren

ocenił(a) film na 9
giovanni50

Można do bólu i jeszcze wiecej, te stare filmy kopane w szczególności z JCVD to jak "Sami Swoi", nigdy sie nie znudzą.

ocenił(a) film na 10
gargus01

Tak! Oglądałem!!!

ocenił(a) film na 8
oktagon32

Ja go właśnie obejrzałem na TV4 :D.

ocenił(a) film na 10
jazdowicz2666

Ja też!:)

ocenił(a) film na 8
oktagon32

Jak nie:) Właśnie teraz leci w TV4 :) 15.08.21

ocenił(a) film na 10
raf_filmweb

Wreszcie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones