PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99403}

Mój brat niedźwiedź

Brother Bear
7,5 114 501
ocen
7,5 10 1 114501
6,7 12
ocen krytyków
Mój brat niedźwiedź
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź

Bajka piękna w której tak naprawdę nie ma czarnego charakteru. Kenai nie jest z pewnością złym
bohaterem jedynie zagubionym.Stracił brata i jest przekonany o winie niedźwiedzia i tak zaczyna
się jego przygoda. Piękne bajka wzrusza poucza i nawet rozśmiesza(łosie wymiatają)
Mam pytanie do tych którym bajka się nie podobała. Co was zraziło? Co było nie tak? Bo jak dla
mnie to arcydzieło!

ocenił(a) film na 8
TheLejdis

Ja bardzo ciepło ją odebrałam, zresztą jak każdą wytwórni Walt Disney :) Nie mam żadnych negatywnych uwag :)

ocenił(a) film na 10
jusi_z

Ja też.

TheLejdis

Mój brat niedzwiedź to moja ulubiona bajka odkąd pamiętam jest piękna i dużo uczy :-)

KJ1237

W porównaniu do Króla Lwa piosenki są słabsze (choć też dobre), ale fabuła zdecydowanie lepsza. I to, że nie było czarnego charakteru, to bardzo duży plus, bo ze świecą szukać drugiej takiej bajki.

ocenił(a) film na 8
kamiledi15

Akurat piosenki mnie urzekły, Collins ma bardzo ciepły i przyjemny głos. Zdecydowanie wolę soundtrack z Mojego Brata... niż ten z Króla Lwa. Ale oczywiście gusta są różne. Swoją drogą jedna z ulubionych animacji mojego dzieciństwa.

ocenił(a) film na 9
doris1997

Piosenki właśnie też mi bardziej przypadły go gustu w tej bajce, więc nie jesteś jedyna :)

ocenił(a) film na 10
AdamBayern01

Mnie też bardziej się podobają.

ocenił(a) film na 10
KJ1237

To też moja ulubiona bajka. A piosenki są świetne.

TheLejdis

Pewnie to, że o ile pierwsze 20 minut filmu jest naprawdę świetne, chwytające za serce i poruszające, i zdaje się zapowiadać wielki epicki film typu "Król Lew" czy filmy Miyazaki'ego, o tyle dalszy ciąg to głównie nudne dialogi tych dwóch pseudośmiesznych łosi i rozmowy człowieka-niedźwiedzia z misiem. Zupełnie jakby po wyprodukowaniu 20 minut filmu ktoś nagle oderwał twórców od produkcji i wyrzucił ich, po czym sam zaczął tworzyć dalszy ciąg.
Początek filmu jest super, dalszy ciąg - nuda. Nie ma wielkich zwrotów akcji ani ciekawych przygód. Epicki film zamienia się w film drogi.

I końcowa decyzja Kenai'a, żeby pozostać niedźwiedziem, była bez sensu. Żeby zgodzić się na zmianę gatunku, trzeba być naprawdę nienormalnym. Każdy człowiek chciałby pozostać człowiekiem i nie chciałby być niedźwiedziem. I argumenty, że to poświęcenie itd., są naprawdę nietrafione, bo Kenai mógł opiekować się Kodą również będąc człowiekiem.

Co do braku czarnego charakteru, to już wcześniej Disney robił takie filmy - vide "Bambi", "Zakochany kundel", "Przygody Kubusia Puchatka", "Lis i pies".

ocenił(a) film na 10
Trojden

W lisie i psie był niedźwiedź

Szymiksb55

Niedźwiedź z "Lisa i psa" nie był czarnym charakterem. Był tylko epizodyczną postacią pomocniczą. Był po prostu wściekły na myśliwego chcącego do upolować. O tym niedźwiedziu nie wiemy praktycznie nic, nie ma on ani imienia, ani dużo czasu antenowego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones