PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449935}

Mój przyjaciel Hachiko

Hachi: A Dog's Tale
8,0 186 332
oceny
8,0 10 1 186332
6,4 7
ocen krytyków
Mój przyjaciel Hachiko
powrót do forum filmu Mój przyjaciel Hachiko

Wiem wiem, z psem czy kotem nie porozmawiam, ale miłość jaką darzą człowieka jest bez
porównania do wielu "ludzkich" uczuć. Człowiek tylko potrafi wszystko zniszczyć, zepsuć, zabić,
wszczynać wojny i powodować nieszczęścia.

trancefan1986

Moim zdaniem jest troszkę inaczej. Zwierzęta nie mają uczuć, emocji i przekonań i innych typowo ludzkich przymiotów, które czynią z nas fanatyków i morderców, ale także pełnych empatii i wrażliwych na piękno ;) Od kiedy stałam się dumną posiadaczką samca akity, nieustannie walczę z nim o dominację i pozycję w "stadzie" ;) Swoją drogą są to strasznie uparte i złośliwe bestie, ale rzeczywiście potrafią być oddane :)

ocenił(a) film na 10
domka13_

Masz takiego psiaka jak ten z filmu?

jaca1969

Tak :) ale kupiłam go dużo wcześniej niż obejrzałam film ;)

ocenił(a) film na 10
domka13_

Jakbyś powiedziała, że znalazłaš na dworcu to dopiero byłoby grubymi nićmi szyte ;)))

jaca1969

Takie rzeczy tylko w Ameryce, lub też w Japonii (bo słyszałam że tam działa się właściwa historia) ;)

ocenił(a) film na 10
domka13_

A u nas nie było coś, że psisko siedziało na rondzie, gdzie jego pan miał wypadek? Czy to tylko moje luki w pamięci? :)

jaca1969

Niestety nie kojarzę :)

ocenił(a) film na 10
domka13_

Może kiedyś jak będę miał chwilę to poszukam jakieś info i dam Ci znać jak coś znajdę.

Wiesz o tym, że masz dzienny limit wypowiedzi?

ocenił(a) film na 10
domka13_

Nie dało mi spokoju - pies Dżok z Krakowa - ma nawet stronę na wikipedii.

trancefan1986

"Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że zwierzę jest lepsze od człowieka?" - Nie, nie mam niemalże w ogóle.

"Wiem wiem, z psem czy kotem nie porozmawiam," - no i co z tego! Niejednokrotnie ludzie są tysiąckrotnie gorsi, bardziej podli, niż niejeden zwierzak!

trancefan1986

Ooo tak, w pełni się zgadzam. Ludzie przede wszystkim otoczeni są przezroczystą bańką egoizmu, mają potrzebę bycia ważnym/ważniejszym od innych i dążą do swoich celów po trupach, niespodziewanie potrafią wbić nóż w plecy, a także wywołać nie tyle ból fizyczny ile psychiczny-według mnie znacznie gorszy. Znaleźć osobę postępującą odwrotnie jest bardzo ciężko.
Co innego zwierzęta, które darzą człowieka czystą miłością i uwielbieniem, nie knują za plecami żadnych intryg. Oczywiście na takie oddanie z ich strony trzeba sobie zasłużyć, bo zdobyć miłość i zaufanie np. kota to nie lada wyzwanie :)

ocenił(a) film na 8
trancefan1986

Zgadzam się w 100% :) Zwierzęta sprawiają, że nasze życie jest szczęśliwe i spełnione. Rozumiem niechęć do ludzi ale nigdy nie pojmę jak można nie kochać tych pięknych lojalnych i oddanych istot. Tak bym chciała żeby w ten sposób myśleli wszyscy, żeby nie było tyle znieczulicy na ich los. Mam nadzieję, że stosunek ludzi do zwierząt z upływem czasu coraz lepszy bo rzeczywiście to człowiek niszczy wszystko, co piękne.

ocenił(a) film na 10
trancefan1986

W pełni się zgadzam.Nasze zwierzęta kochają nas najbardziej na świecie,a ludzie bardzo często patrzą tylko na siebie i są potwornymi egoistami,mają innych za nic...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones