PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728758}

Mój przyjaciel smok

Pete's Dragon
6,6 11 648
ocen
6,6 10 1 11648
6,0 9
ocen krytyków
Mój przyjaciel smok
powrót do forum filmu Mój przyjaciel smok

Na film wybrałem się z ciekawości. Nie znam orginału więc, trudno mi się do filmu z 1977 roku, w jakikolwiek sposób odnieść. Jednakże nie zbaczając z tematu - film bardzo piękny, wzruszający, z dobrym dramatem w tle. Smok Elliott na pewno przypadnie dzieciom do gustu, który zachowuje się bardziej jak wielkie dobre psisko niż faktyczny smok. Jeśli idzie o smoka, podobało mi się to, że nie był to kolejny gadający futrzak, a cała relacja między nim a Petem (głównym bohaterem) opiera się na gestach i spojrzeniach.
Film nie ma skomplikowanej fabuły, więc na film można iść z całymi rodzinami. I szczerze, podziwiam reżysera. Dzisiaj, ten film można uznać za niemodny (mimo że dopiero powstał), ale szczerze - wole niemodny, wzruszający film, z dobrym przesłaniem, niż upolitycznione produkcje, które bądźmy szczerzy - za parę dobrych lat, też staną się niemodne. Naprawdę dobre filmy były, są i będą uniwersalne. Są to proste historie, ale mają w sobie więcej czaru i głębi, niż wiele innych dzisiaj współczesnych filmów.
Krótko mówiąc - POLECAM.

Ps. Dla tych, którzy mają tendencje do wzruszania się do łez, proponuję wziąć paczkę chusteczek. W tej kwestii jestem bardzo wymagającym widzem, a i ja czułem, w pewnym momentach, że mi miękną oczy. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones