PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34656}

Mój sąsiad Totoro

Tonari no Totoro
7,8 70 193
oceny
7,8 10 1 70193
8,3 28
ocen krytyków
Mój sąsiad Totoro
powrót do forum filmu Mój sąsiad Totoro

Nic specjalnego

ocenił(a) film na 6

Kilka fajnych scenek i do tego jakaś prosta historyjka bez żadnego przesłania, do Spirited Away nie ma
startu

ocenił(a) film na 5
pavel13

tak to prawda - nic szczegolnego ale mozliwe ze odbior tego obrazu w 1988 byl by inny jednak na dzis 2014 to wypada srednio.
Spirited Away i Howl's Moving Castle to . . . arcydzielo ;-)

ocenił(a) film na 6
Promesto

akurat Hauru też mi się nie spodobał, może kwestia tego, że nie jestem fanem anime, a w samym filmie nie dzieje się zbyt wiele
ale Spirited Away genialne wg mnie

ocenił(a) film na 5
Promesto

http://gifyagusi.pl/wp-content/uploads/2014/01/znudzony-kotek.gif - Tak się oglądało.

ocenił(a) film na 10
pavel13

A czy obowiązkowo musi być przesłanie?

ocenił(a) film na 4
Sqrchybyk

Zostaliśmy do tego przyzwyczajeni.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Czy przyzwyczajenie utrudnia Wam (komu?) ocenę racjonalną? Jeśli nie, zacznijcie od odpowiedzi na pytanie, czy przesłanie być musi. Można się odzwyczaić, a nie tkwić w błędzie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
pavel13

Trzy razy podchodziłem do tego filmu. Szczerze mówiąc jestem w szoku, ten film jest tak bardzo o niczym, że aż trudno w to uwierzyć. Kilka lig niżej od Spirited Away czy Grobowca Świetlików. Na szczęście niezbyt długi.

ocenił(a) film na 9
Subeetej89

To film o magii dzieciństwa, siostrzeństwie, dziecięcej wyobraźni.

Lukasz_Broda

Nudny film o magii dzieciństwa, siostrzeństwie, dziecięcej wyobraźni.

ocenił(a) film na 8
_Kuze

To znaczy nudny, bo porusza te tematy, czy nudny bo inne filmy poruszają te tematy w lepszy sposób używając tych samych form ekspresji?
Bo w pierwszym przypadku rozmawiamy o prywatnym guście. Jeśli na pierwszym miejscu nie szukałeś filmu o takich motywach to nie jest za bardzo wina samego filmu.

ocenił(a) film na 9
_Kuze

Green Book nudniejszy

ocenił(a) film na 8
Subeetej89

Jeśli ten film jest dla Ciebie o niczym to bardzo smutne, że nie dostrzegłeś między wierszami historii dzieciństwa łączącego każdego z nas. Niestety, ludzie zachodniej kultury tak mocno przyzwyczaili się do bezpośredniej narracji fabuły budowanej na klasycznym 3 częściowym podziale struktury.
Problem w tym, że to nie jest klasyczny, zachodni film. Tutaj historia opowiadana jest przez kreowany obraz, tą historię się doświadcza i obcuje z nią przez emocje uchwycone w sztuce wizualnej, a nie przez skrypt fabularny. Takie filmy się doświadcza, a nie szuka w nich struktury narracyjnej mówiącej widzowi co powinien zobaczyć w historii.

Arthass04

A to nieklasycznie, niezachodnie filmy nie mogą być słabe już przez samą swoją nieklasyczność i niezachodniość? XD

ocenił(a) film na 8
_Kuze

A w którym miejscu tak stwierdziłem?

ocenił(a) film na 8
Subeetej89

Kiedy przestaniesz na siłę szukać w tym filmie klasycznej struktury narracyjnej, przestaniesz go na siłę analizować i pozwolisz obrazowi płynąć nieskrępowanie przez Twój umysł to zaczniesz naprawdę oglądać ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones