PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7800}

Mój własny wróg

Enemy Mine
7,2 15 112
ocen
7,2 10 1 15112
7,3 3
oceny krytyków
Mój własny wróg
powrót do forum filmu Mój własny wróg

POLECAM !!!

ocenił(a) film na 9

Nigdy nie byłem fanatykiem filmów Science Fiction, klimaty kosmosu i stworów poza małymi wyjątkami jak np. Alien, Predator. Od niedawna ten film dołącza do tej grupy. Rewelacja!
Ludzie spragnieni efektów specjalnych nie będą zachwyceni. Bo choć efekty specjalne w filmie nie powalają (na dzisiejsze lata) to nie znaczy że film należy skreślić. Podszedłem sceptycznie i zostałem mile rozczarowany. Świetna kreacja planety jako świata. Bardzo ładnie ukazana historia. W filmie generalnie cały czas coś się dzieje. W opisie filmu czytamy że ogląda się go jednym tchem. To naprawdę prawda :) Z początku widz jest oczywiście wplątany w ekran aby kibicować "człowiekowi", a później sprytnie wplątanie przyjaźni między dwoma przedstawicielami gatunków, i finalnie kibicujemy już obydwu :) Super sprawa. Jeden z lepszych filmów jakie ostatnio miałem okazję obejrzeć.

10/10 -Film zapamiętam na długo. Polecam zatem :)

Narcoser

Pamiętam jak go oglądałem pierwszy raz kilkanaście lat temu. Wrażenia pozostawił bardzo pozytywne. Nawet gdy teraz sobie go przypominam to nadal bardzo mi się podoba, po prostu świetna historia i na dodatek dobrze opowiedziana :)

ocenił(a) film na 8
italodrone

Obejrzałem właśnie film po raz pierwszy, jak na film z 1985 roku to efektom nie można nic zarzucić, to dziś nie ma się czego wstydzić, nie ma śmieszności, jest jedynie inny klimat. Historia naprawdę fantastyczna, nietypowa, ale uderzająca bardzo mocno nawet dziś.

ocenił(a) film na 8
Damian907

szkoda że jak dotąd żaden dystrybutor w Polsce nie zdecydował się wydać tego filmu na Blu-ray i DVD...

ocenił(a) film na 9
Narcoser

a po co...?, nam efekty ,specjalne!!!! Wielkie hollywoodzkie produkcje uwodzą nas często potęgą efektów specjalnych i ilością komputerowych udoskonaleń. Sceny wykonane z rozmachem są najczęściej efektem pracy grafików, kaskaderów, ale wciąż czasami wymagają poświęceń od samych aktorów !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones