Czterdziestoletni mężczyzna źle czuje się w swoim ciele i postanawia zmienić płeć. Musi stawić czoło rodzinie oraz społeczeństwu.

zdjęcia

(8)

Największą siłą filmu jest bez wątpienia tytułowa bohaterka. Nie chodzi tylko o to, że Marianna wymyka się ideologicznym stereotypom i przedkłada mszę świętą nad Paradę Równości. Filmowana przez Bielawską kobieta to typ cichej wojowniczki, która nie celebruje swojego męczeństwa i nie uskarża się na zły los. Choć z reżyserką łączy ją przyjacielska relacja, nie sprawia też wrażenia osoby zdolnej do podporządkowania swoich zachowań z góry określonemu zamysłowi.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 67%
pokaż:
 
$related.related Marianna Klapczyńskajako: (ona sama)
Jowita Budnik Jowita Budnikjako:
Mariusz Bonaszewski Mariusz Bonaszewskijako:

ocena aktorów w filmie

10 1 głos

Kiedy Marianna chce być Marianną do końca – nie tylko emocjonalnie, ale też cieleśnie i prawnie – musi zrezygnować z całego swojego dotychczasowego życia. Musi zostawić żonę i córki, pogodzić się z odrzuceniem i brakiem akceptacji ze strony rodziców, z samotnością. Ale pragnienie bycia kobietą, życia w zgodzie z własnym ciałem i tożsamością, jest silniejsze. Starając się o zmianę metryki, przygotowując się do operacji zmiany płci, Marianna pełna jest entuzjazmu i wiary w przyszłość. Kiedy jednak jej życie nieoczekiwanie łamie choroba, wybrzmiewa cały dramat tej egzystencji.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Mów mi Marianna

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Solopan
studio:
  • Polski Instytut Sztuki Filmowej
  • Studio Filmowe Kalejdoskop
  • Telewizja Polska (
    • koprodukcja
    )
inne tytuły:
(więcej...)
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o