PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32668}
7,6 8 390
ocen
7,6 10 1 8390
7,8 8
ocen krytyków
Męska sprawa
powrót do forum filmu Męska sprawa

Z jednej strony ojcu się dostało za lanie syna i kierownik schroniska powiedział, że psa nie uśpią, ale ten chłopak siedział w tym czymś co tam ten Bukiet był i płakał i psa przytulał, a może kierownik schroniska kłamał żeby on wyszedł? Co wy o tym uważacie bo ja nie wiem, może za mało inteligentna jestem żeby się domyślić...

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Wg mnie powinni trochę rozwinąć to zakończenie, bo było dużo niedomówień.

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

Odpowiedź jest prosta. Zakończenie pokazuję że te dwie istoty, zarówno pies, jak i bohater, są samotne. Pokazuje również że odczuwają podobny stan, zauważ ich oczy, są wystraszone. Bartek jak i Buket, mają sytuację bez wyjścia i nie są w stanie nikomu zaufać. Dlatego Idczak nie chce wyjść z klatki, bo jest przy swoim jedynym przyjacielu.

Piot4Qes

To prawda. Dobrze, że się tak zakończyło, bo to właśnie ma dać nam do myślenia

ocenił(a) film na 8
into_the_moonlight

brat daje mu sygnały, żeby nie wychodził, bo też jedyne co zna to przemoc i strach i nie wierzy, że ktoś naprawdę jest im w stanie pomóc. Nauczyciel ma dobre intencje, ale nie wzbudza zaufania chłopców przez gwałtowne zachowania, kojarzące im się z własnym ojcem.

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Myślę, że to zamknięcie się w klatce/kojcu to taka trochę metafora, że chłopiec przez to swoje smutne dzieciństwo nikomu nie będzie w stanie zaufać, dla nikogo się nie otworzy (nikomu nie otworzy klatki) i nawet w dorosłym życiu będzie trochę takim zaszczutym, samotnym zwierzątkiem z bliznami na psychice.

I w zasadzie nie jest istotne, czy uśpili psa, czy Bartek wyszedł do trenera czy siedział tam jeszcze dwa dni, czy jego życie się jakoś polepszyło, czy było jak dawniej, - swoje przeżył i już, chodziło o spojrzenie na sam problem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones