PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706142}

7,4 10 1 79250
7,4 38
ocen krytyków
Młodość
Kanonada taka, jakby kino miało się skończyć jutro. Sędziwa legenda muzyki klasycznej i wielki reżyser... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Sorrentino ze swoimi filmami wpisuje się w nurt tzw. ageing studies. Reżyser zestawia młodość ze starością, ale nie mówi wprost, który stan ciała i ducha jest lepszy. Widać to mocno w melancholijnej "Młodości". więcej
Sądząc po niektórych recenzjach, krytycy obrali stanowisko konfrontacyjne w stosunku do zdobywcy Oscara, w myśl zasady "bij mistrza". Niepotrzebnie. Sorrentino nie musiał bowiem nic udowadniać. Zanucił jedynie swoją "prostą pieśń" o ważnych sprawach. więcej
Powietrze szwajcarskiego Davos ma właściwości lecznicze, jednak bez wątpienia unosi się w nim również spora porcja magii. Mistrzowska kontrola nad dźwiękiem i obrazem (świetna praca operatora - Luki Bigazziego!) pozwalają Sorrentino wydobyć wartość ze zwykłego szelestu papierka. Bardziej wymagający nazwaliby to grafomaństwem i popisami - mnie jednak te popisy nie irytowały i połknąłem haczyk. więcej