PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7474}

M jak morderstwo

Dial M for Murder
7,9 19 237
ocen
7,9 10 1 19237
7,4 21
ocen krytyków
M jak morderstwo
powrót do forum filmu M jak morderstwo

Akcja filmu rozgrywa się w jednym pokoju a nie można oderwać wzroku coś podobnego jak 12 gniewnych ludzi ale ten film bardziej mi się podobał i jest on arcydziełem. Na razie oglądałem tylko 3 filmy Hitchcocka i ten jest najlepszy oczywiście Psychoza też jest genialna. :) Ten film tylko jeszcze bardziej zachęcił mnie do oglądania następnych filmów niedoścignionego geniusza :)

użytkownik usunięty
Citizens88

od czasu do czasu zdarzy to i tobie zdarzy się co mądrego napisać.

ocenił(a) film na 10

a to wszystko dzięki tobie many zorientowalem się że nie jesteś trollem zobaczyłem twój profil m jak morderstwo 10/10 a że i tak planowałem to obejrzeć to tylko przyspieszyło mój zamiar. I z ciężkim sercem muszę się z tobą zgodzić m jak morderstwo to 10/10 :)

użytkownik usunięty
Citizens88

Właśnie to mnie martwi, że przeze mnie taki troll jak ty ocenia na 10/10 tak genialny film i robi mu antyreklamę

ocenił(a) film na 10

W to mnie nie wkręcisz dla przykładu twoje porachuneczki 10/10 to raczej kiepski film.

użytkownik usunięty
Citizens88

a no tak ty przecież ma problemy z ogarnięciem nieco skomplikowanej fabułą, więc z tego miejsce odradzam ci oglądanie Memento które również u mnie ma 10/10 i lepiej wracaj oglądać te swoje gangsterskie gnioty takie jak Gangi nowego jorku, życie carlita czy człowiek z blizną

ocenił(a) film na 10

Memento oglądałem dobry film ale na pewno nie arcydzieło.

użytkownik usunięty
Citizens88

arcydzieło bezsprzecznie i jeden z najlepszych scenariuszy, pierwszy film w historii kina który opowiada historię od tyłu. Pewnie jak zwykle nie zrozumiałeś go lub ogarnąłeś fabuły

ocenił(a) film na 10

Jakbym nie ogarnął dalbym 1/10 albo ze 2. Odbiegliśmy od tematu i nie bd dyskutować tu o filmie memento bo nie dasz mi spokoju.

użytkownik usunięty
Citizens88

ja jak nie ogarniam filmu (co jest rzadkością) to w ogóle nie wystawiam oceny

użytkownik usunięty
Citizens88

He, ale widzę że Okno na podwórze coś ci nie podeszło

ocenił(a) film na 10

Jak na Hitchcocka to nie wyszło najlepiej ale 7 to przecież dobry film bd dalej probował z Hitchcockiem bo mają swój klimat a każdy ma rozbieżne opinie na temat jego najlepszego filmu i myślę że kilka może mi się podobać bardziej od Okna. I też trochę się zawiodłem bo wiele opinii wskazywało nawet na to że jest to najlepszy film Hitchcocka tak więc nastawiłem się na arcydzieło ale się przeliczyłem.

użytkownik usunięty
Citizens88

Okno na podwórze to przede wszystkim przełomowy film, ze względu na swoją realizację, dzięki której widz mógł się stać podglądaczem. Mnie film bardzo wciągną, napięcie narastał tam stopniowo ale końcówka mnie trochę rozczarowała, bo liczyłem na jakąś ''bombę'' taką jak w Psychozie czy właśnie w M jak morderstwo z tą zamianą kluczy.

ocenił(a) film na 10

Nie przesadzaj w końcówce się dużo działo może nie było jakiegoś wielkiego zaskoczenia może o to Ci chodziło. Dla mnie trochę za mało działo się w środkowej części filmu wiem że tak właśnie miał on wyglądać ale do mnie to nie do końca trafiło.

Citizens88

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy filmHitchcocka! Głosy można oddać na moim blogu: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog Będę bardzo wdzięczny!:)

Wiem, że nikomu teraz nie odpowiadam, ale tak żeby inni zobaczyli. Po pierwsze, to "Memento" nie opowiada historii od tyłu. Po drugie, to nie jest jeden z najlepszych scenariuszy. Po trzecie, to nie jest pierwszy tego typu film w historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones